9-ти септември

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 09, 2004 8:11 pm

Имам си един любим цитат за демокрацията, който гласеше нещо от рода на "Демокрацията наистина е много лоша форма на управление, но засега не е открита по-добра.":)
Last edited by Morwen on Fri Sep 10, 2004 12:22 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Sep 09, 2004 8:24 pm

Настоящето е изградено от отминалите събития, както къщата е изградена от тухли. Следователно, за да е настоящето такова, каквото е, а и аз с него, ни е необходима и Втората Световна Война, и девети септември, че дори и срещата между родителите на Къци. Ако човек се замисли, ще осъзнае, че всъщност не иска да е нещо различно от това, което представлява. Каквото и да е то. Демек, един девети септември не ни е излишен, независимо какви ужасни последствия е имало. И Къци дори не ни е излишен, колкото и невероятно да звучи. Аз за девети септември не съжалявам тоест, и няма опасност от каквато и да е пяна около мен. Ъхъ, вервайте ми.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Sep 10, 2004 1:08 am

Любимец, така, както го казваш, и аз не съжалявам. От гледна точка на това, че последиците от 9 септември върху мен са само косвени.
Но това не мога да го кажа за родителите ми, най-вече баба ми, чиийто живот постоянно са се опитвали да провалят, но някак е успяла да се справи. Всичко това рефлектира върху майка ми, и май чак при мен се спират нещата до степен материално положение в детските ми години. така погледнато вече, определено съжалявам, че събитията тогава са се случили, най-вече заради родителите ми. Но едното съжаление не може да промени нещата, затова и него не изпитвам. А сам се надявам подобно нещо да не се повтори, за да не се случи с мен или моите деца.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 10, 2004 12:58 pm

Lubimetz13 wrote:Ако човек се замисли, ще осъзнае, че всъщност не иска да е нещо различно от това, което представлява. Каквото и да е то. Демек, един девети септември не ни е излишен, независимо какви ужасни последствия е имало.
Не мисля, че човек не иска нещо различно от настоящето, просто го е страх, че ако бутне миналото ще забърка ужасна каша. И иска нещо различно, макар и съвсем малко отличаващо се. Ся, това мяза на желание да направиш омлет със здрави яйца, разбира се, но въпреки това желанието си остава.
Last edited by Morwen on Fri Sep 10, 2004 1:55 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Sep 10, 2004 1:48 pm

Нямаше нужда от девети септември. Натресоха ни Изтока пред Запада и това ни дръпна години назад. Затова сега не можем да наваксаме. Чърчил не трябваше толкова лесно да отстъпва Балканите на Сталин, ама станалото-станало.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Sep 10, 2004 2:31 pm

Че за какъв чеп са му на Чърчил Балканите? В международната политика всеки си гледа собствените интереси.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Sep 10, 2004 2:50 pm

Тва е ясно, въпроса е че ние го издухахме от цялата работа. :? А Чърчил е имал желание, но не и възможност да ни прибере под крилото на Запада. Малшанс...
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Post by Drake » Fri Sep 10, 2004 3:02 pm

Всичко е било решено, когато са обсъждали дали да отворят втория фронт на войната на Балканите и Русия,тъй като не е искала западни войски там, се е наложила да бъде преместен във Нормандия. След войната просто е било потвърдено руското влияние на Балканите. Иначе съм съгласен, че нямахме нужда от 9-ти септември.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Fri Sep 10, 2004 6:36 pm

както се казва- да го духат бедните. В случая ние сме в тази роля. Както се каза по горе Чърчил е искал втория фронт да се открие на Балканите, но мисля че Рузвелт е държал на на Нормандия, тъй че... сме получили 9-ти септември, за съжаление :cry:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Sep 10, 2004 9:59 pm

Не че нещо, но втори фронт на Балканите би бил "малко" неоправдан от военна гледна точка като логистически и стратегически кошмар. А и Сталин е бил в много добра позиция за преговори по онова време и никога не би се оставил да го изиграят така.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

coldie

Post by coldie » Sat Sep 11, 2004 12:30 am

Ми сигурно не ви пука за 9ти септемрви,ама сте пуснали 30 мнения за 24 часа...
Изобщо няма да споря с никой,ама вземете питайте някой който го е преживял това,и не някой ами някои даже и тогава си съставете мнение.
За незапознатите мога само да им кажя,че на 09.09.1944 г. не е извършен никаквъв преврат,особено пък държавен.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Sep 11, 2004 12:33 am

Като си толкова запознат, що не ни осветиш и нас, невежите? :D :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Sat Sep 11, 2004 11:06 am

coldie wrote:Ми сигурно не ви пука за 9ти септемрви,ама сте пуснали 30 мнения за 24 часа...
Изобщо няма да споря с никой,ама вземете питайте някой който го е преживял това,и не някой ами някои даже и тогава си съставете мнение.
За незапознатите мога само да им кажя,че на 09.09.1944 г. не е извършен никаквъв преврат,особено пък държавен.
ми да ти кажа точно преврат е бил извършен, ти какво си мислиш че е? И това което ги приказва Станишката са пълни глупости , защото на 9-ти се сваля правителстото на Муравиев, което нито е фашистко, а е обявило война на Германия. А на комунистите също им е предлагано участие в него, но те естествено отказват, защото искат повече власт :twisted:

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sat Sep 11, 2004 11:12 am

Мдаа... А ето и още една добра дата - днешната.

User avatar
Azumi
Commoner
Posts: 32
Joined: Mon Aug 30, 2004 10:18 pm

Post by Azumi » Sat Sep 11, 2004 11:26 am

Тъжно е, че все още има хора в страната, както и влиятелни партии, които са склонни да отбелязват празнично деветосептемврийския преврат и дори да изписват датата като “Девети септември”. Тъжно е, но не е учудващо за всеки, който е следил какво се е случвало, какво се е говорило и какво се е вършило в България през последните петнайсетина години. Някои от същите тези хора, чиито сърца развълнувано се разтуптяват всяка година на девети, наскоро стигнаха в своето безвкусие дотам, че да отбелязват на 06.09 не Съединението, а рождения ден на Тодор Живков. Разни хора, разни идеали. И разни вкусове.
Така или иначе, всеки има право да чества която дата си поиска, та била тя и девети септември. Това естествено и (да се надяваме) вече неотменимо право всъщност придобихме едва след като преодоляхме всичко онова, което ни донесе именно девети септември, 1944-та година.
Ако някой намира за уместно да отбелязва като празник събитие, поставило началото на един кошмарен и ненормален период за собствените му страна и народ, отприщило вълна от непростими жестокости и отредило на България тежката съдба през следващите 45 години да не живее в белия свят, а в комунистическия лагер – негова воля. Ако някой упорито продължава да вижда в сбирщината разбойници, ровили се из шумата, борци за свобода и справедливост, проблемът е изцяло негов
"Проблемите на света не могат да бъдат решени от скептици или циници, чиито хоризонти са ограничени от очевидните реалности. Нуждаем се от хора, способни да мечтаят за неща, които никой не е виждал."
Дж. Ф. Кенеди
"Mоже да вървя бавно,но никога назад!" - Ейбрахам Линкълн

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest