Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 26, 2008 11:24 am

Ех, то щото едно тежко, неприятно преживяване :lol:

Иначе Ротфъс набира скорост. Вчера съм прочел в леглото още 100 страници без да усетя. Ей с такъв стил трябва да се пишат фентъзи тухли.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Oct 26, 2008 3:20 pm

"Ночной Дозор"

на руски, очевидно :) мернах в Orange, че я продават на английски, така че беше логично да я намеря при руските книги.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Oct 26, 2008 7:03 pm

Чета "Всичко на масата" на Буковски и паралелно "Окончателната диагноза" на Хейли....
Странна комбинация между цинизъм и реализъм...
Първо ще дочета Буковски обаче.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Samion
Commoner
Posts: 26
Joined: Thu Apr 14, 2005 10:08 pm
Location: Behind you

Post by Samion » Mon Oct 27, 2008 4:21 pm

чета "Всяко мъртво нещо" на Джон Конъли
Супер много ми харесва :)
Препоръчвам :thumbsup:
Така... Сега затвори очи. Изхвърли всички мисли от главата си. Но НЕ върви към светлината!!!!

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 27, 2008 5:10 pm

Samion wrote:чета "Всяко мъртво нещо" на Джон Конъли
Супер много ми харесва :)
Препоръчвам :thumbsup:
и аз препоръчвам, чел съм я няколко пъти :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Mon Oct 27, 2008 8:09 pm

Прочетох втората част на Споделящия нож. Не е по-лоша от първата, но няма и значително подобрние. Малко повече неща се случват, но на тези който не е допаднала първата част и тази няма да се хареса.

Взех си и прочетох в две поредни нощи двете части на Вещера - много ми харесаха всички хубави неща който сте написали тук за тях са верни:) Ще е супер ако някой може да каже колко части са общо и дали са дописани или тепърва ще се пишат. PLS

Сега си взех първите две части на Тъмната кула на Стивън КИНГ и ще ги захапвам като успея да избягам от работа. Дано да ми паснат.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Oct 27, 2008 9:50 pm

thunder wrote:
Samion wrote:чета "Всяко мъртво нещо" на Джон Конъли
Супер много ми харесва :)
Препоръчвам :thumbsup:
и аз препоръчвам, чел съм я няколко пъти :)
Потретвам препоръката. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Oct 27, 2008 11:03 pm

Между другото, някой чел ли е другите книги на (Джон) Конъли? Чел съм само мъртвото нещо, а доколкото знам има и други пак със същия главен герой. А са излизали и на български (не че английският е проблем :)).
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Blond
Commoner
Posts: 27
Joined: Tue Apr 10, 2007 10:47 pm

Post by Blond » Mon Oct 27, 2008 11:04 pm

Потретвам препоръката.
На мен не ми хареса кой знае колко. Очаквах нещо по-ужасяващо и брутално и по-малко клиширано.
От същия автор "Зли хора" ми хареса малко повече- може би заради свръхестествените елементи.
Но все пак е добра книжката.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 28, 2008 10:20 am

Бързите двестатина страници от The Name of the Wind снощи... Не мога да я пусна просто :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Oct 28, 2008 11:28 am

Аз снощи дочетох третия том от Трилогията за Бартимеус. Като цяло съм много доволен и от трите книги, стилът е доста лек и се четат на един дъх, а бележките под текста са върхът просто. За съжаление обаче краят е претупан и свършва на никъде :(

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Tue Oct 28, 2008 2:38 pm

Вчера прочетох Стрелеца и е добра книжката, но май не я почвам в точния момент. Някак не съм на една вълна с книгата и не мога да я почувствам както си трябва, и съответно се чувствам леко прецакана.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Tue Oct 28, 2008 5:50 pm

Почнах "Американски богове" и ми харесва, но сякаш Neverwhere ме грабна по-бързо...
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Oct 28, 2008 8:28 pm

thunder wrote:Между другото, някой чел ли е другите книги на (Джон) Конъли? Чел съм само мъртвото нещо, а доколкото знам има и други пак със същия главен герой. А са излизали и на български (не че английският е проблем :)).
Чела съм му още три. В нито една от тях, обаче, не се натъкнах на темпото и наперената надъханост от първата. Просто личеше си, че тя беше писана за пробив. А иначе във втората има една глава, която принципно бие всичко, което е писал преди и след това. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Wed Oct 29, 2008 9:25 am

Взех си и прочетох в две поредни нощи двете части на Вещера - много ми харесаха всички хубави неща който сте написали тук за тях са верниSmile Ще е супер ако някой може да каже колко части са общо и дали са дописани или тепърва ще се пишат. PLS
Освен двете книги с разкази има и пет романа, които са базирани на тях и продължават историята. По първия се работи и се предполага, че ще е готов в първата четвърт на 2009.

По темата - Singularity's Ring на Пол Мелко. Силно начало, средна среда, все още неясен финал. Ще видим...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest