Serenity и Firefly TV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 04, 2009 11:48 am

Chinese Phrases от 1вия
Te ma de!
"Your Mother!" or "His Mother!" (Mal, on learning of approaching Alliance ship.)
Spoiler: show
Bi Zuei {Mal sounds like bih-zway}
"Shut up." or "Shut your Mouth" (Mal, over comms, to Zoe & Jayne as they fret about Alliance ship.)

Shi ah. {Kaylee sounds like Shoo uh}
"Affirmative." "Yes"(Kaylee, to Wash about going to black.)

Ai ya! Hwai leh! {Wash sounds like Ai ya! Hoo ah lay!}
"Oh No, it's spoilt!", could also be "oh no, we're ruined" (Wash, as Alliance ship scans them.)

Bi Zuei {Mal sounds like bih-zway}
"Shut up." (Mal, to Wash as he banters with Jayne in cargo bay.)

(Joo ta ma ya ming). Zhu Yi
"Watch your back." or "Be careful"(Wash, to Zoe as she & the others go off to meet Badger.)

Qing jing.
"Come in." (Inara, to Book knocking on shuttle door.)

Ni de ma de. Tian Xia suo you de ren dou gai si. {Mal sounds like ...soy ya duh ren doh goy swa}
"Yo Mama! Everyone under the sky should die" (Mal, on learning there's a mole on board.)

mei mei
"little sister" (Inara, addressing wounded Kaylee.)

Ni men dou Bi Zuei! {Mal sounds like ...bih-zway}
"Everybody shut the hell up!" (Mal, as everyone argues about killing the Fed.)

kwong-chee duh {Wash sounds like kwing chih duh}
"nuts" (Wash, meaning crazy, about flying without core containment.) #I honestly can't figure this one out

xiao mei mei {Mal sounds like zao may-may}
"little sister" (Mal, addressing Kaylee.)

Hoon dan!
Jerk! also "Bad Egg"(Jayne, referring to Patience's man.)

Ai ya, wo mun wan leh.
"We're finished." (Zoe, as Reaver ship approaches.)

(DELETED SCENE) Shuh muh?
"I'm sorry?" (Simon, response to Book's comment about Serenity's name not being a joke.)
:mrgreen:
Last edited by Xellos on Sun Jan 04, 2009 12:23 pm, edited 1 time in total.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 04, 2009 12:13 pm

Pugsley wrote:Бате, хубаво е да си зарибен, но това е леко прекалено.
Когато ме видиш да го правя за 10 други неща, тогава ми го говори тва :) Сам знаеш, че никога преди не ми се е случвало.

А the way I see it, ако някой заслужава моята фенщина, то това е Джос Уидън. Просто сме правени един за друг, баси, неговият Пришълец ми беше любим години преди изобщо да му чуя името за първи път! Тва при положение, че Жьоне ми е трудно поносим иначе...

Така че bi zuei :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 04, 2009 6:48 pm

Свърши...

:cry:

жестоко е някак си
This is it. Ground zero.

xxttxx
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Tue Jan 06, 2009 10:44 pm
Location: Varna

Post by xxttxx » Tue Jan 06, 2009 11:05 pm

:cry: От много време чета форума и се се каня да се регистрирам и без това от много години си съм си фен на фантастиката и фентъзито а нямам с кого да споделям за тази моя голяма любов т.к. приятелите ми не споделят тази моя страст нито пък в семеството но накрая се реших та ето ме здравейте. По темата не знам кой писа че сериала "ставал" "не бил искусорен" "трябвала му епичност" о боже колко глупост има по този свят :cry: тука не става дума за моментно увлечение по този жанр филм или литература и да решиш да си напишеш мнението по дадена тема па като се изложиш кво ти дреме,не искам да обиждам никого казвам го с много добри чувства просто този сераил и филма се нареждат до най- големите филмови и телевезионни продукции в своя си жанр тук не става дума за изсмукани от пръстите си старгейт 1 2 3 и стар трек 1,2,3, и други подобни сериалчета това е Сериала с главно С вервайте ми изгледал съм що съм докопъл от видеокасети преди, време по късно сидита, а в последните години и нета,няма повтарям НЯМА такъв сериал като качество история визуални ефекти герой и като чета тук коментари че е предизвикал същите чувства в други хора като при мен почвам да възвръщам вярата си в хората този сераил ме е карал да се смея докато ме заболи стомаха плакъл съм с него аде стига че много се разчувствах останете със здраве

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 07, 2009 3:13 am

Аз не съм гледал милиони други сериали, но за този е толкова очевидно, че работи на ужасно много нива и че просто е ужасно вдъхновен, че няма как да спори човек :)

и добре дошъл :)
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 07, 2009 10:29 am

баси как ми се ходи на некой такъв ...con
http://www.youtube.com/watch?v=RJSa_dLV ... re=related
:roll:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 11, 2009 2:15 pm

Някъде около 07:00 си пуснах Firefly.

Преди малко изгледах осми епизод и след малко продължавам нататък.

Просто не се стърпях да напиша това.

Това е ненормално качествен сериал.

Качествени реплики и диалози - както хумористични (напр. краят на шести епизод), така и сериозни (напр. I had seen you without your clothes on. I never thought I would see you naked).

Качествено развити персонажи - няма един да ми е скучен.

Качествени истории - дето се вика, бях на ръба на стола докато свърши поредният епизод. Всеки епизод успяваше хем да ме разсмива, хем почти да ме разреве, хем да ме накара да се замисля за едно-друго.

Следващата ми поръчка до Амазона:
- сериалът
- филмът
- двата комикса (за толкова знам - пуснах им линковете по-горе, ако има други, кажете)
- двата гайда на сериала и гайдът на филма
- Finding Serenity (сборник есета)


А ако пипна тоя, който е решил сериалът да бъде спрян още преди края на първия сезон и не се е борил да му даде шанс с друг час на излъчване/по-добра реклама/други начини - ще се затворя с него в една стая и ще го млатя докато ми отмалеят ръцете.

Прекъсването на този сериал е престъпление срещу изкуството. Който не го е гледал ще повдигне иронично вежди на това ми изказване. Който го е гледал ще ме разбере.
Last edited by passer-by on Sun Jan 11, 2009 2:51 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 11, 2009 2:17 pm

Множим се :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 11, 2009 2:25 pm

Това са комиксите, но есетата са два тома - Finding Serenity и Serenity Found. Аз имам само първия, много е як. Гайдовете са разкошни, но предупреждавам, че са почти само сценариите на епизодите. Това на сериала де, на филма още го нямам :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 11, 2009 2:43 pm

Roland wrote:Това са комиксите, но есетата са два тома - Finding Serenity и Serenity Found. Аз имам само първия, много е як. Гайдовете са разкошни, но предупреждавам, че са почти само сценариите на епизодите. Това на сериала де, на филма още го нямам :)
Видях и втория сборник, в кошницата ми е. Между другото, двама от авторите в него са Нейтън Филиън и Орсън Скот Кард. :D
Излязъл е и още един - Investigating Firefly and Serenity, и той е вече в кошницата. Сега да дойде февруари, че да поръчвам.

А това за гайдовете - ами сценариите включват и репликите, предполагам, или поне част от тях. Нямам нищо против да разполагам с тях черно на бяло. :D
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 11, 2009 2:56 pm

Ъмм, сценариите СА репликите + тук-там малко описание на сцената. Има и интервеюта с Уидън и каста, както и разни факти тук-там пръснати.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 11, 2009 2:59 pm

Roland wrote:Ъмм, сценариите СА репликите + тук-там малко описание на сцената. Има и интервеюта с Уидън и каста, както и разни факти тук-там пръснати.
Идеално. :D

Просто в предишния си пост се застраховах, защото не знаех доколко подробно са предадени сценариите в гайдовете - допусках и вариант за разширен скрипт, който не включва всички реплики дословно. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 11, 2009 3:19 pm

Ей това обаче ще ти е трудно да си го набавиш на тоя етап. В смисъл, хората, които го издават, си го имат ин сток, но не и Амазон. А е яко, поне докъдето съм стигнал.

Прочее, ето тук:

http://www.amazon.com/Psychology-Joss-W ... d_sim_b_19

Също има разни неща за сериала и филма, наред с есетата за Бъфи и Ейнджъл. Имай предвид обаче, че някои от есетата са претенциозна психология, която се опира на Уидъновото творчество горе-долу само колкото да оправдае присъствието си в сборника.
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 11, 2009 3:30 pm

Хаха, хубаво че се разговорихме по нова година за тва с тебе ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 11, 2009 10:10 pm

Откъм сборниците с есета мисля да взема двете части Finding Serenity и Serenity Found плюс Investigating Firefly and Serenity и стига толкова.

Изгледах сериала и филма. Реве ми се от огромния унищожен потенциал за развитие на персонажите и възможни истории за разказване.

Всъщност не се изненадвам, че филмът не е постигнал огромни резултати в боксофиса. Той е направен основно за феновете на сериала, които вече са запознати със света на Firefly. Serenity за мен беше най-вече допълнение към сериала, но не и нещо, което лесно би се възприело само за себе си от хора, за които това е първи контакт с този свят.

Тази история просто е направена да се разказва във вид на сериал. Стискам палци на Джос Уидън по някакъв начин да успее да доснима останалите сезони. Давам си сметка, че това е пожелателно мислене, защото колкото повече време минава, толкова по-трудно би било това откъм събиране на същия екип.

Но при всички случаи пожелавам на Уидън да успее да доразкаже историята - и между сериала и филма, и след филма. Било в комикси, било в романи, било чрез комбинация от двете. Иначе идеалният вариант си остава сериалът.

И задължително единственият автор да е Уидън. Друг не трябва да се захваща с тези персонажи.
Last edited by passer-by on Sun Jan 11, 2009 10:25 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests