Случи ми се нещо интересно, Part II

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Wed Mar 18, 2009 8:07 pm

+1

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 18, 2009 8:32 pm

Вчера тук беше денят на св. Патрик. За незапознатите, на този ден северноамериканците, които реално са едни безкрайно тъжни и посредствени хорица, но за съжаление дори не го подозират, се напиват като свине и ходят насам-натам облечени в зелено, със зелени шапки на главата, викайки "Ууууу!" по улиците. Трагикомичните гледки на пияни човечета крещящи несвързано по джиесемите си и жестикулиращи разпалено се намножават притеснително и животът в градския транспорт става един малък ад. Освен това се оказва, че ако се прибираш от кино в 10:30 през нощта, рискуваш да бъдеш уцелен с яйце от някоя префучаваща кола. Както стана с мен и Сашо.

Асолтнаха ни със сурово яйце. Ебати.

Проклетото нещо всъщност рикушира от ръката ми в гърба на Александър, или обратното. За всеки случай, бая ускорение беше набрало, така че заболя като удари. Добре, че все пак не ни го хвърлиха по главите, нали. А може да са пробвали, знае ли човек. Освини ми ръкава, след което се доразпльока на земята. След Уочмена и Роршак бях доста бойно настроена, така че ако ги бях сбарала тия, вероятно щях... да се ударя на тях. Е, може би ако бяха много поркани щях и да ги ударя. Но се наложи да се задоволя само с нехристиянското пожелание да катастрофират леко някъде. Бати, колко мъка има по тая земя...

Всъщност странното е, че тая година все пак беше по-спокойно. Обяснявам си го с китайската инвазия - тук почти няма канадци вече, така че зелените шапки този път почти не се забелязваха в огромното море от темерутливи монголоиди...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Mar 18, 2009 9:19 pm

thunder wrote:Проблемът е явно в нашия телевизор, щото не сме зацепили, че се шегуваш по едното смайли в единия от трите ти поста. We are sorry :roll:
скролни малко из постовете!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 19, 2009 2:30 am

Смайлито може да показва и самодоволно хилене.
А и като на нещо сериозно отговориш с нещо, което само по себе си не е смешно, само малко абсурдно, това не навежда на мисълта за шега.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Mar 26, 2009 1:35 pm

Малко шофьорски неволи. Снощи, както вече закъснявах за Ефремов, се оказа, че flatmate-a като карал последно колата не знам как точно е изръчкал онова нещо дето тегли седалката напред-назад, но беше заяло на най-задната позиция и за да стигна педалите трябваше да седна като в зъболекарски стол. Нямах никакъв шанс да го оправя в тъмното и реших да карам така. Голям цирк – гледах пътя в дъгата между горната част на волана и таблото, а огледалото за обратно виждане беше под свръхестествен ъгъл.
Спря ме полиция (разбира се) и проведохме следния кратък, но изпълнен със съдържание диалог:
Какво правите?
В какъв смисъл?
В смисъл, има ли някаква причина да карате легнала?
Тренирам за Формула 1. Шегувам се. Счупи се ръчката на седалката.
следва любимият ми въпрос в разговора - Как така се счупи?
Не знам. Не съм присъствала на счупването.
А колан защо нямате?
Е, в тази поза коланът трябва да си го сложа на носа!
В този момент се намеси Полицай № 2, помогнаха ми да оправим нещото (на коментара "счупена Ви е главата, просто се е разместило!" реших да не отговарям) и дори не ми провериха документите.

Някой ден ще напиша книга за полицейските си срещи, тази беше от готините.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Thu Mar 26, 2009 1:37 pm

Щом не са те питали "И сега кво праим?" всичко е наред....

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Mar 26, 2009 3:48 pm

Странното е, че мен всъщност никога не са се опитвали полицаи да ме вкарат в корупционна схема. А не е като да не са ме спирали. Дори не знам как бих реагирала...
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Mar 26, 2009 4:57 pm

мене ми искаха пари,за това че нямам резервни крушки за форвете...

не им дадох!! :twisted:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 26, 2009 5:07 pm

Ефо, с тая кола сигурно имат желание да ти искат пари и понеже нямаш ароматизатор на стъклото...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Mar 26, 2009 11:39 pm

не е до колата,ма наистина ми се случи :lol:

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 27, 2009 9:19 am

Maledictus wrote:Щом не са те питали "И сега кво праим?" всичко е наред....
Праилната реплика им е - "Кафето е е тебе тоя път приятелю", а върви кафенцето към 10-20 лева ;). От друга страна съм навит на тая такса за 4 час седене в забанената зона на опълченска пред мола баш дет спират куките минаващите коли.

ПЕНЧЕЕВ ВЪЖЕТО.

И да тия дни имама чувството извън пиковете часове, че има по-малко селски коли. Строителите ли ги няма що ли?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Mar 27, 2009 10:52 am

Xellos wrote:
Maledictus wrote:Щом не са те питали "И сега кво праим?" всичко е наред....
Праилната реплика им е - "Кафето е е тебе тоя път приятелю", а върви кафенцето към 10-20 лева ;)
Истината е, че за тази реплика за кафето чух за пръв път от теб - в последните две-три години доста по-често или не съм чувал нищо (мълчат, докато шофьорът пита дали наистина има нужда от цялата тази работа), или съм чувал комбинация от "други нарушения има ли, малко точки ли са останали?" и "а вие с какво се занимавате?" :)
Xellos wrote:От друга страна съм навит на тая такса за 4 час седене в забанената зона на опълченска пред мола баш дет спират куките минаващите коли.
Да ти имам и късмета :) С моя късмет дотогава три пъти щеше да е минал паяк...
Xellos wrote:ПЕНЧЕЕВ ВЪЖЕТО.
Гррррррррр :plez:
Xellos wrote:И да тия дни имама чувството извън пиковете часове, че има по-малко селски коли. Строителите ли ги няма що ли?
В последните две седмици ми е много странно - през ден-два се променя ситуацията. В някои дни се шашкам колко малко коли има (в понеделник стигнах от Гео Милев до Петте кьошета за по-малко от десет минути! :shock:), а в други усещам, че е дошла пролетта и хората са започнали да си карат колите. Май е на късмет...
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 27, 2009 11:07 am

Пенчев ти си рецидивист, при тебе са други репликите ;р Мдам да не се налага важето де, ма мое си го задържиш там или за каишка на Вардар ;р Иначе противно хаотично е навън да. Са май и метрото не върви старото при опълченска? Забавно е.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Mar 29, 2009 1:11 pm

покатерихме се на Копитото вчера с идеята да гледаме как ще угасят София в 8:30 :)

да, ама не, закъсняхме и изпуснахме старта. Финала не го изпуснахме, надеждата в 9:30 народа да се включи пак обаче не се оправда и пак нула. Никаква промяна... И да са го направили хората не си пролича :)

И все пак беше доста яко - гледката на нощна София от високо, тази седмица за втори път я виждам ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 29, 2009 1:12 pm

Пиша в съседната тема.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest