Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 30, 2009 7:23 pm

То риск има и принципно при секвите секюрнати връзки, с прокси си е направо пъхане на главата в торбата
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Oct 31, 2009 12:40 am

Е, айде сега, при добре настроена SSL връзка (без прокси!), при която браузърът показва истински заключено катинарче (ама колко хора се сещат да проверяват това?) на практика единственият *вероятен* риск е информацията ти да изтече от истинския сайт отсреща - било те да я продадат на някого, било просто някой да намери начин да се промъкне където не му е работа и да си я вземе, без да ги пита. Този риск при толкова големи известни сайтове е на практика пренебрежим - не, не го изключвам напълно, разбира се, но все пак на практика пренебрежим.

При ползване на прокси си напълно, ама СЪВСЕМ, в ръцете на този, който пуска проксито. По никакъв - НИКАКЪВ - начин не можеш да разбереш дали той не записва всичко, което изпращаш през него (да, дори да ти е приятел, с когото да сте се разбрали, че ще ползваш негово прокси, нямаш никаква гаранция, че в един момент той няма да залюбопитства за какво, аджеба, го ползваш това прокси вече трети ден). По почти никакъв начин не можеш да разбереш какво става с връзката ти СЛЕД като мине през неговото прокси - т.е. откъде минават пакетите между неговото прокси и сайта, който в крайна сметка се опитваш да достигнеш. Като цяло - лична информация, важна информация, конфиденциална информация - НИКОГА през прокси, което не администрираш сам, а дори и тогава много, ама много рядко.

Добре де, чисто технически *има* начин да бъде настроено прокси така, че при връзка със SSL сайт проксито да не разбира какво всъщност предаваш през него и да е ясно, че наистина се връзваш с който трябва сайт... но това включва използване на методи за връзка, които... не се използват чак толкова често, а при анонимни wingate-style проксита пък да не говорим.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Oct 31, 2009 1:22 am

ССЛ, не ССЛ, ако има някой сладур да те прихваща още преди да стигне до мрежата..
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Oct 31, 2009 1:23 am

Ъ? Говориш за случая без прокси ли? Единственото, което ми хрумва в този случай да може да имаш предвид, е някакъв вид backdoor върху твоя компютър. Ако говориш за друго, кажи какво :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Nov 08, 2009 5:27 am

Имам въпрос за скоростта на доставки от двете БД.

.ко.юк ми доставя поръчките по правило за няколко дни.

.ком го ползвам отскоро, но като че ли е по-бавен, нещата пристигат по-скоро за две до три седмици.

Някой друг да има подобни впечатления от .ком-а?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Nov 08, 2009 7:52 am

На мен и от двете места ми е еднакво. Просто мапоследък позабавиха скоростта. Случвало ми се е от ко.юк да получавам за 2 седмици, а от .ком за една и обратното. Не мисля, че има каквато и да било зависимост от коя версия поръчваш, по-скоро по мои наблюдения, зависи какво поръчваш. Например на мен мангите ми ги праща по-бавно от художествената литература, не знам защо (и не визирам само обявеното време за обработка).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Nov 08, 2009 7:50 pm

Ясно. Е, не ми е фатално, мога да изчакам, все пак .ком като цяло ми е по-изгодният от двата. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Nov 09, 2009 4:57 pm

При мен и двете неща, които досега съм поръчал от .com, дойдоха много бързо, а последните от .co.uk доста по-бавно, явно си е до късмет.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Nov 09, 2009 9:31 pm

Хмх...

Може би зависи кое доколко им е подръка в даден момент.

Ама щом няма значение за скоростта на доставка от кое се поръчва, оставам с .ком-а като цяло.

Благодаря за инфото. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Nov 15, 2009 8:31 am

Забавянето на скоростта на доставки от БД-тата по едно време може би се е дължало на неотдавнашната стачка на британските пощи. :idea:

Сега направих поръчка в понеделник и първото нещо от нея пристигна още преди няколко дни. Та бързите доставки май са възобновени, макар и да не съм проверил дали стачката на Ройъл Мейл е приключила.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Nov 22, 2009 6:02 pm

За феновете на the Book Depository .co.uk има нова оферта за 10% отстъпка - http://www.ozbargain.com.au/node/19115
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Nov 24, 2009 9:27 am

Бързайте да правите поръчки до 11 Декември :D
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed Nov 25, 2009 6:36 pm

Малко ще пообясниш ли как става далаверата? Промоцията автоматична ли е или този код трябва да се въвежда някъде?
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Wed Nov 25, 2009 6:56 pm

Влизаш в сайта през този линк: http://www.bookdepository.co.uk/nlxmas? ... ecember-09
При чекаута въвеждаш кода.

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Thu Nov 26, 2009 4:54 pm

На мен bookdepositary ми прави проблеми с картата :shock: Четох в темата, но не видях някой друг да е с подобен проблем ... казаха ми, че някои сайтове отхвърлят някои карти без видима причина, възможно ли е?Или аз сгафвам нещо ... ениуей картата ми е мастъркард и си я изкарах преди две седмици ако тава има значение :? ще съм благодарна за всякаква помощ
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests