Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 25, 2009 7:59 pm

Гледах Punisher: War Zone. Еми не съм се кефил на комсиков филм от много време насам. Много правилен и веселяшки.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Nov 26, 2009 9:49 pm

Precious -това е един от онези филми, за които човек знае още след като ги изгледа, че не може да не се сдобият с номинация за Оскар. Лично аз го знаех още преди да изгледам филма, защото целият медиен response към филма (а и към книгата), комбинирано със самата история просто крещи 'социална важност', което by default често води до номинация. Филмът е добър. Дори твърде. Не е отличен, но е солидно добре направен. Също е въздействащ, без да е гадно сантиментален.

Жал ми е, че вероятно до няколко месеца ще съм го намразила, тъй като ще ми го рекламират през 10 минути отнякъде като 'най-добрият филм на годината' и в един момент от хвалби просто ще ми се е доповръщало от него, а той не принадлежи към жанр, който обичам достатъчно много, че да се абстрахирам от това. Режисурата и сценарият не са нищо особено, но са достатъчно ефективни да успеят да манипулират зрителя в правилната насока на съчувствие и емпатия. Истинската сила на филма, обаче, се корени в изпълненията. Актьорският екип е изумително силен и дори Марая Кери (за Бога!) с 15-те си реплики като че ли падна в категорията 'става' :shock:

Препоръчвам да се види, тъй като със сигурност ще е един от онези, 'важните' филми и тъй като момичето в главната роля играе чудесно. А и не вярвам историята като такава да ви остави безпристрастни.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Nov 28, 2009 12:37 am

Аз си изгледах Вероника решава да умре, една колежка ми писа само половин час след като го бяха качили. ^^

Хареса ми доста. Беше едновременно такъв, какъвто очаквах, и различен. За мен имаше едно наистина силно чувство през целия филм... И Сара игра прекрасно, нямаше как да не й се радвам. :)
Last edited by Dr. Horrible on Sat Nov 28, 2009 12:43 am, edited 1 time in total.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 28, 2009 12:39 am

Аз имам принципни различия с Паоло Коелю (или както там му е комбинацията от о-та и у-та в името) ,така че докато петима души от различни места не ми го похвалят тоя филм, не припарвам...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Nov 28, 2009 10:27 am

Well...филмът е a so-so production, който ужасно често клони към предвидима мелодрама. Не изморява, не е прекомерно манипулативен и не е дразнещ. Сара е kinda okay-ish също, има красива операторска работа и доста приятна игра със светлината (Ицо, съжалявам... :oops: ). Прилична адаптация на роман, който ужасно не харесвам...5.5/10 от мен...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6476
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Nov 28, 2009 2:10 pm

"Кибритлии". Честно казано, като че ли ми хареса по-малко, отколкото очаквах. Да, де, Никълъс Кейдж е много готин, обаче май дотам... Исках нещо по-динамично. 7/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Nov 28, 2009 4:54 pm

Vivian wrote:Well...филмът е a so-so production, който ужасно често клони към предвидима мелодрама. Не изморява, не е прекомерно манипулативен и не е дразнещ. Сара е kinda okay-ish също, има красива операторска работа и доста приятна игра със светлината (Ицо, съжалявам... :oops: ). Прилична адаптация на роман, който ужасно не харесвам...5.5/10 от мен...
Хм... не че не съм съгласен с някои от нещата, които казваш, но все пак аз лично бих му дал по-високичка оценка, примерно 7.50 :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Nov 28, 2009 9:46 pm

Dr. Horrible wrote:
Vivian wrote:Well...филмът е a so-so production, който ужасно често клони към предвидима мелодрама. Не изморява, не е прекомерно манипулативен и не е дразнещ. Сара е kinda okay-ish също, има красива операторска работа и доста приятна игра със светлината (Ицо, съжалявам... :oops: ). Прилична адаптация на роман, който ужасно не харесвам...5.5/10 от мен...
Хм... не че не съм съгласен с някои от нещата, които казваш, но все пак аз лично бих му дал по-високичка оценка, примерно 7.50 :)
Еми, сложи като начало, че при мен РЯДКО има филм, на който давам 10, тъй че 9 може да се третира като 10. :mrgreen: Реално, все едно съм му дала 6.5.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Nov 29, 2009 3:52 pm

Dread
Правен е по разказ на Клайв Баркър.
Определено един от най-добрите хоръри, които съм гледал последно време. Няма нищо общо с Хелрейзър и изцяло липсват свръхестествени елементи.
Не че стряска кой знае колко, но те кара да съчувстваш на персонажите и когато с тях почват да стават ужасни неща усещането е доста дистърбващо. Това е може би заради факта, че героите са студенти, но НЕ СА кухи лейки. Не страда от изключителна оригиналност, но клишетата са много добре развити.
Трябва да предупредя, че реално хорърът е в последният половин час. Преди това има основно развитие на персонажи и атмосфера и е доста тромаво като цяло. Но за мен този ритъм проработи.
Определено мисля да гледам и The Midnight Meat Train - отново по разказ на Баркър, от 2008.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Nov 30, 2009 3:04 am

Гледах Мушиши...
http://www.imdb.com/title/tt0862946/
Много съм доволен от филма. пак бих го гледал...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Nov 30, 2009 3:19 am

Бобсън, ако лайва на Мушиши ти е харесал, виж аниме сериала - по-добър е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Nov 30, 2009 3:48 am

Ша го имам напредвид...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Nov 30, 2009 9:39 am

На мен никак не ми хареса. Безкрайно протяжен и режисьорът изобщо не беше в час що е то сюжет и как се реди. Яд ме е, че това е единственият филм от Киномания, на който отидох и ще отида, тъй като тия кретени от ЕКБЦ ми лазят по нервите с над-молните си цени и жалката си заличка.

Филмът имаше добри моменти, но въпреки че и анимето е доооста присипивно, някак си там всичко си беше по на мястото. Тука сцена след зле навързана сцена и не свършват бе, мамка им.

Иначе нашият беше пич
This is it. Ground zero.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Nov 30, 2009 11:47 am

The Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, или едно от най-близките изживявания до това да си доста high (не че съм го пробвала, но в главата ми имам някаква формулирана концепция). Хареса ми. Намирам филма за супер ненужен, но ужасно занимателно различен, както е с повечето филми на Herzog, всъщност, май... :neutral: Та, думата, с която бих го описала е 'интересен', със сигурност не го препоръчвам на всекиго. Сравнително прилично изпълнение от Кейдж този път.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Nov 30, 2009 12:11 pm

Гледах Moon преди няколко дни. Филмът е определено оригинален, но и същевременно ужасно муден. Кевин Спейси мачка като гласа на робота, а Сам Рокуел прави може би най-хубавата си роля досега (не че е трудно на фона на сравнително безличните му присъствия дотук). Първият един час е направо пълната скука уви. Препоръчвам го само на хора, които масивно са го закъсали за сай-фай.

Също така гледах и Коко преди Шанел вчера. Предвид, че въобще не съм му таргет аудитория, филмът ми допадна. Сюжетът беше крайно предсказуем и филмът също беше отегчителен на моменти, но последната сцена с Коко на стълбите в класическия Шанел-аутфит беше великолепна.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests