Най-добрият начин за поръчване на англоезична литература?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Nov 26, 2009 5:26 pm

Тъй като сайтът приема както МастърКард, така и дъщерната им Маестро, вероятно нещо друго е причината. Сигурна ли си, че си правиш поръчката правилно? Това единият вариант. Другият е наистина точно твоята карта по някаква причина да я отхвъля, но тук много хора сме потребители в БД и не сме имали такива проблеми. Има и опцията да пробваш да поръчаш с чужда карта на приятел или роднина и да сравниш резултатите. Ако пак не стане, може би проблемът е в теб или в компа ти, който може да не праща инфото както трябва (ако от гледната точка на някой дето всъщност разбира от тези неща, това е глупост, да го игнорира :)). Ако е последното, пробвала ли си да направиш поръчката от друг комп/IP?
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Nov 26, 2009 8:27 pm

Maestro-то, издавани в България, са масово местни дебитни карти, валидни само за Борика.

Не знам дали твоята е кредитна или междунардна Maestro. Има ли CVV код и въвеждаш ли го?
Като че ли от българските карти най-добре работят Visa - Electron или кредитна.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Fri Nov 27, 2009 10:27 am

Аз също поръчвам с Мастър Кард и нямам проблеми. :D
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 27, 2009 10:39 am

Не мисля, че Маестро се приема където и да е. Както казва и билийфконтрол. Ако наистина е МастърКард (кредитна), би трябвало да работи. Ако е дебитна, не знам.
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Nov 27, 2009 11:02 am

Не знам, но в БД си пише, че принципно приемат Маестро. Ако у нас ги издават некадърно, това е друга бира.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Nov 27, 2009 12:13 pm

И аз имам някакъв мътен помен, че трябва да е виза или нагоре.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Tue Dec 01, 2009 10:19 am

btw не знам дали има някакво вдигане на цените в bd.co.uk , но въпреки 10% отстъпка, в bd.com цените за повечето книги са си останали леееко поевтини или поне равни :D
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Dec 01, 2009 12:09 pm

Това поначало си е така за .ком-а. Често пъти разликата е съвсем прилична.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jan 06, 2010 7:52 pm

От една съседна тема:
beliefcontrol wrote:От 1 януари вкараха много педалски изменения в закона за ДДС и всичко над 30 лева, пристигащо от страни извън ЕС, отива на митницата. Където естествено дължиш 20% ДДС + мито, ако за стоката има такова.

До миналата седмица границата беше 150 евро (300 лева), така че внимавайте и с книги от amazon.com...
Благодаря за предупреждението, че тъкмо гласях една поръчка от Амазона.

Явно ще трябва да търсим алтернативни варианти, че и в БД-то не винаги има някои неща.

Пък в краен случай - от британския Амазон. И там има ДДС, ама поне пратката пристига директно в пощата.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Wed Jan 06, 2010 8:08 pm

Добре де, ама на моите пратки пише , че идват от Германия - един вид от Америката първом кацат на гара разпределителна у Дюселдорф примерно, и след това братята шваби пренасочват към мен. Аз си мислех, че заради това все минавам метър и книжките идват в пощичката мирно и кротко - щото от гледна точка на пощите стоката идва от страна - членка на ЕУ... И аз се бях наготвила за една гигантска следколедна поръчка и сега какво...

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jan 06, 2010 8:13 pm

То да беше едното ДДС, нямаше да е голяма драмата.

Проблемът е, че целия процес по освобождаването отнема минимум половин ден вадене и попълване на документи, както и доволна сума пари за такси, митнически декларации, банкови преводи и т.н.

На 35 лева ДДС-то е 7, таксата на Веслец - 4 лева, банковия превод (ако нямате онлайн банкиране) - 3-4 лв, митническата агенция ще ви вземе 10-15 за попълване на декларация....

hellside - Аmazon често пращат от немските си складове, стига да има всичко поръчано в наличност. Не знам кое ще гледат пощите/митниците обаче, адрес на изпращане (Германия) или адрес на търговеца (САЩ).

Общо взето с настоящите процедури по освобождаване на пратките умира всяка електронна търговия със страни извън ЕС. Не знам кой мазохист ще си губи времето по митниците, дори да иска да си плати ДДС-то.
Last edited by beliefcontrol on Wed Jan 06, 2010 8:18 pm, edited 1 time in total.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jan 06, 2010 8:16 pm

Ами сканове и това е.

Пък където може - и хартиени носители.

Под "където може" имам предвид сайтове от страни от ЕС, по възможност без ДДС. Демек ако някое заглавие го има налично в Букдепозиторито - взимам. Ако не - вероятността намалява, но ако много го искам, ще се прежаля и за британския Амазон с все ДДС-то.



Освен това ако пратката отиде директно на "Веслец" (а не на летището) няма митнически декларации, направо даваш четирите кинта и си прибираш колета. Което става сравнително бързо, ако не броим разкарването дотам.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jan 06, 2010 8:24 pm

Ясно. Не съм от София и мислех, че Веслец е митницата. :)

При всяко положение и на самата митница има такси за обработка.
Ако опростят процедурите и ускорят работата си, хората може и да поръчват и да плащат ДДС. Със сегашния модел на работа и такси - никакъв шанс, освен ако не е нещо екстремно спешно или изгодно.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jan 06, 2010 8:27 pm

Мисля да поизчакам да видя как ще се развият нещата. Ако има твърде голям вой, може поне да опростят процедурите.

Иначе - ей ги къде са торент сайтовете.
Купувам хартиени носители от уважение към авторите, ама ако ще ме затруднява родната бюрокрация, няма да стане.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 06, 2010 9:04 pm

Това ми се струва доста абсурдно освен това доколкото знам книги конкретно не се обмитяват изобщо по закон. Не би трябвало тези пратки изобщо да стигат до митница, че някой да им зима ДДС, ама знам ли ги.

Иначе и мен не ми е ясно кога ги спират на летището и кога на Веслец. При все мотането второто е доста по за предпочитане (точно днеска ме мотаха 40 мин там и то без въобще да отварят пакета, представям си кво щеше да е, ако бяха...)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests