Random Book Stuff

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Fri Feb 05, 2010 2:24 pm

Искам да споделя невероятното, лично за мен, откритие , във връзка с повдигнатата от мен преди време тема за масова вампиризация на българския книжен пазар - издателство Ибис, което е безумно профилирано в издаването САМО на вампирски и демонски историйки от крайно непознати авторКИ, научили се да пописват в последните 5 години максимум. Плашещо. И уникално.
http://www.ibis-press.eu/forth.php
Самата тематика не ме вълнува, но мисълта, че има издателство, активно хънтващо непознати и рискови автори и истории, стоящо на гребена на актуалната маркетинговата вълна, участващо самоцелно в неизброимо много форумчета, преливащи от фен преводи на знайни и незнайни вампирски историйки, таргетиращо най-медоносната група -невръстните девойки и младежи... Просто невероятно комплексна стратегия, макар и в противна на мен посока. Иска ми се да работя с такива хора... Макар и на други теми.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6947
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Feb 05, 2010 2:35 pm

Еми това се търси и продава в момента. Между другото издават и Л. Дж. Смит, която може да се нарече бабата на тия книги. Вамписките дневници са писани в началото на 90-те :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Fri Feb 05, 2010 4:17 pm

Не им личи възрастта на Дневниците, ама хич... :)
Но идеята ми беше за самата супер про-активна политика на издателството, и доста обширната книгоиздателска стратегия , която имат - на нещо толкова подчертано цивилизовано и новаторско ми лъха от нея, че почти съм се изкушила да стана вампироман, само от професионално уважение някак :)

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Feb 08, 2010 12:05 pm

А някой знае ли какво се е случило с www.chitanka.info? От няколко дни не мога да го отворя, да си дочета книжлето :(

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Mon Feb 08, 2010 12:21 pm

Ъпдейт. До 1-2 седмици би трябвало да тръгне.
Image

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Wed Feb 10, 2010 2:38 pm

Мммм, Вампирските дневници не са кой знае колко рискови предвид факта, че в момента тече сериалът по тях. Според мен беше въпрос на време в България да се появи и друго фентъзи издателство освен Егмонт, който да предлагат основно YA литература. Защото и Л.Дж. Смит и Рашел Мийд пишат тийн истории.
Апропо, явно си проучват нещата, защото третата поредица, която ще подхванат - "Реликвите на смъртните" на Касандра Клеър, макар и да не за вампири е отново YA фентъзи. Представлява християнска митология, елементи от "Изгубения рай", Междузвездни войни и отчасти Хари Потър, но е увлекателно написана и леко мръсна (вероятен инцест). И беше известно време в класациите на Локус.
Това, което ме впечатли при Ибис, пак да го кажа, е че издават в бърз темп и в предварително зададени срокове, които спазват.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 10, 2010 2:58 pm

Пуснахме днеска корицата на "Подвижният замък на Хоул", скоро и останалото. :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Feb 27, 2010 2:22 am

Някой може ли да ми каже Пърси Джакъсн книгата дали си струва,защото утре искам да си купя книга и се чудя между нея и първи том от Сага за войната на разлома.Моля отговорете бързо.
Last edited by Claymore on Sat Feb 27, 2010 2:29 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 27, 2010 2:25 am

Е да беше погледнал в "четено напоследък" първо или поне да пуснеш един сърч на името във форума.

За мен си струва, макар че е по-слаба от Потърите и неприятно предвидима и плитка като сюжет. Не съжалявам обаче, че я четох, и ще прочета и следващите с голям кеф, накрая бях силно зарибен.

От друга страна не знам дали ще ти хареса повече от Магьосник, която е наистина страхотна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Feb 27, 2010 2:31 am

За допълнително инфо чел съм фактически последната книга от Войната на студенокръвните и въпреки че не зацепих нищо се изкефих на макс. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 27, 2010 2:35 am

Е всичко на Фийст е класи под оригиналната, та щом си се изкефил на макс, по-скоро купувай нея. Пърси е сладък, но нищо велико и може да почака.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Feb 27, 2010 2:43 am

Благодаря много.^_^
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Mar 01, 2010 10:30 am

Прочетох първи том на Хрониките на Амбър,и сега искам да взема вторият ама е 20 лв а аз имам 15,така че ще взема Магьосникът.Но Амбър е просто най-странното и яко фентъзи което съм чел,така че който не го е чел ЧЕТЕТЕ ГО ХОРА! :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 18, 2010 11:09 pm

Снимах да покажа на Рандъм, та рекох да подразня и останалите:


Двата най-претенциозни рафта в библиотеката ми:


Spoiler: show
Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Mar 19, 2010 1:01 am

Кво им е претенциозното?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest