Официалният Supernatural топик

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Sep 28, 2010 4:09 pm

Новият епизод беше интересен. Хареса ми, макар че ако беше първият епизод на сериала, който съм гледал, сигурно щеше да е и последният. Не знам как да се изразя... Без контекста на останалите епизоди надали бих оценил и този подобаващо. Голяма част от предните, струва ми се, може да се гледат и без човек да е запознат в детайли с историята и пак да доставят удоволствие, но този път това е по-скоро невъзможно.
Във всеки случай голямата ми надежда Дийн
Spoiler: show
да облече коженото яке
не се изпълни. Още не знам дали да съм разочарован от това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Oct 03, 2010 2:43 pm

Новият епизод беше много готин. И прозвуча Deep Purple, което ме изкефи зверски. Един от малкото епизоди, в които има европейски рок, струва ми се. На моменти Дженсън Акълс ми напомняше страшно много на Робърт Патрик от "Терминатор 2", бтв. Ще разберете защо, надявам се.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sun Oct 03, 2010 6:10 pm

Да, Smoke on the Water - най-подходящата песен за приспиване на бебета. :mrgreen:
Но европейският рок има сравнително добро присъствие и предишните сезони (и като песни, и като имена на агенти :mrgreen: ).
Серията беше добра - първата ми се стори безнадеждно слаба, но сега като че ли нещата потръгват.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Nov 01, 2010 8:09 am

Айде и тук за заинтересуваните:

Аниме по Супернейчъръл
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... r-streamed
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Fri Nov 05, 2010 3:58 pm

Amelia wrote:Айде и тук за заинтересуваните:

Аниме по Супернейчъръл
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... r-streamed
Я, интересно. Но трейлъра не вдъхва много добри очаквания. Още отдалеч намирисва на поредния комерсиализъм, с каквито е пълен японския аниме пазар от някъде около 2 години (с, разбира се, малко изключения). Това просто никак не ми прилича на изключение.

А 6-те епизода от не особено трескаво очаквания (поне от мен) 6-ти сезон, се оказаха много над очакванията ми. Засега не толкова на ниво сюжет, колкото като чисто удоволствие. 4-ти епизод (Weekend at Bobby's) май ми се нарежда в Топ 5 епизоди измежду всички сезони дотук. Фокусиран е върху Боби и е режисиран от Дженсън Екълс, което доста ме изненада. Размазващ епизод! :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Nov 08, 2010 11:47 am

Първата седмица до тук е много стабилна. Очертава се най-мрачния сезон :)

За сега първенството ми държи 5-ти епизод Live Free or TwiHard, ебавката с туайлайт беше твърде добра :)
Weekend at Bobby's е много близо до него.

В общи линии надхвърли очакванията. Само се надявам наистина да се окаже последен тоя сезон.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Thu Nov 25, 2010 1:18 pm

Мдаа, май наистина колкото и да съжалявам, този сезон трябва да е последен. Всяко продължение би било едно голямо разводняване и забозяване :D
Where I was
I had wings that couldn't fly
Where I was
I had tears I couldn't cry

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 25, 2010 1:46 pm

Все пак последният епизод беше убийствен. А новият Сам ме кефи все повече и повече...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Nov 25, 2010 1:51 pm

И аз наваксах с новите серийки и трябва да кажа с възхищение, че направо се размазвам от кеф :mrgreen: Мислех, че след края на предния няма да има какво да изстискат, но те пък са заложили на куулнеса повече, отколкото на сторито, и им се получава :D Ебавката с Туайлайта просто къртеше мивки, макар че последният с ебавката с НЛО го следва по петите :lol:
Image

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Fri Dec 17, 2010 9:41 pm

С жена ми гледаме Supernatural от началото, вече сме на четвърти сезон. Гледахме епизода със Самхейн и Уриел и категорично съм несъгласен с начина, по който се представя унищожението на Содом. В Содом има само един праведен човек, докато в това градче има само една вещица. Точно наопаки. Прочетете историята в Библията:




"Sodom was one of a group of five towns, the Pentapolis (Wisdom 10:6): Sodom, Gomorrah, Admah, Zeboim and Bela—also called Zoar.[Gen 19:22] The Pentapolis region is also collectively referred to as "the Cities of the Plain" [13:12] since they were all situated on the plain of the River Jordan, in an area that constituted the southern limit of the lands of the Canaanites.[10:19] Lot, a nephew of Abram (Abraham) chose to live in Sodom, because of the proximity of good grazing for his flocks.[13:5-11]

In Genesis 18:2, God sends three men, thought by most commentators to have been angels appearing as men,[3] to Abraham in the plains of Mamre. After the angels received the hospitality of Abraham and Sarah, his wife, God reveals to Abraham that he will investigate Sodom and Gomorrah, because their cry is great, "and because their sin is very grievous."[20:21] In response, Abraham reverently inquires of God if he would spare the city if 50 righteous people were found in it, then 45, then 40, then 30, then 20 or even 10, with God affirming he would not destroy it after each request, for the sake of the righteous yet dwelling therein.[4][not in citation given] Two of the angels of God proceed to Sodom and are met by Abraham's righteous nephew Lot, who convinces the angels to lodge with him, and they eat with his family.

Genesis 19:4-5 describes what followed, which confirms its end (RSV):

But before they lay down, the men of the city, the men of Sodom, both young and old, all the people to the last man, surrounded the house; and they called to Lot, "Where are the men who came to you tonight? Bring them out to us, that we may know them (KJV: know them, RSV: know them, NIV: can have sex with them, NJB: can have intercourse with them)."

In response, Lot refuses to give his guests to the inhabitants of Sodom and, instead, offers them his two virgin daughters to "do to them whatever you like." [Gen 19:8]NASB However, they refuse this offer and threaten to do worse to Lot than they would have done to his guests. And they lunged toward Lot to break down the door. Lot's angelic guests rescue him and strike the men with blindness. Then, they command Lot to gather his family and leave, revealing that they were sent to destroy Sodom and Gomorrah. As they make their escape, the angels command Lot and his family not to look back under any circumstance. However, as Sodom and Gomorrah were destroyed with fire and brimstone by God, Lot's wife looks back at the city in defiance of the angels' specific command not to look back and she becomes a pillar of salt."


Abraham reverently inquires of God if he would spare the city if 50 righteous people were found in it, then 45, then 40, then 30, then 20 or even 10, with God affirming he would not destroy it after each request, for the sake of the righteous yet dwelling therein


27. Авраам отговори: ето, реших се да говоря на Господа, аз, който съм прах и пепел:
28. може би, до петдесетте праведници да не достигнат пет; нима заради петте Ти ще погубиш целия град? Той отговори: няма да го погубя, ако намеря там четирийсет и пет.
29. Авраам продължаваше да говори с Него и рече: може би, ще се намерят там четирийсет? Той отговори: няма да направя това и заради четирийсетте.
30. И рече Авраам: да се не прогневи Господ, загдето ще говоря: може би, ще се намерят там трийсет? Той рече: няма да направя това, ако се намерят там трийсет.
31. Авраам рече: ето, аз се реших да говоря на Господа: може би, ще се намерят там двайсет? Той отговори: няма да погубя и заради двайсетте.
32. Авраам рече: да се не прогневи Господ, загдето ще кажа още веднъж: може би, ще се намерят там десет? Той отговори: няма да погубя и заради десетте.
33. И Господ си тръгна, като престана да говори с Авраама; Авраам пък се върна на мястото си.


http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/gen.htm#18
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Dec 17, 2010 9:58 pm

Dude, It is TV fucking show...
Демек художествена измислица...
Както, между другото и Библията. Поне съдейки по неизброимите й версии.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Fri Dec 17, 2010 10:37 pm

По добре спри да гледаш сериала ако такива несъответствия с божието слово ти създават проблеми. Няма да го понесеш по-нататък.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Dec 19, 2010 12:16 pm

Yan wrote:Dude, It is TV fucking show...
Демек художествена измислица...
Както, между другото и Библията. Поне съдейки по неизброимите й версии.
Е зависи, дали я приемаш буквално :)

Vash wrote:По добре спри да гледаш сериала ако такива несъответствия с божието слово ти създават проблеми. Няма да го понесеш по-нататък.
То е ясно, че трябва да обърнат истината за Содом (в смисъл - да представят историята различно от написаното в Библията), за да имат лош сред добрите, така както на пръв поглед има добри сред лошите. Иначе е много двуизмерно. Въпреки това си е доста нагло, според мен. Не са чак като Филип Пулман, защото има доста самоирония в сериала, качество, което споменатият автор не притежава.

Колкото до гледането, не е задължително да си съгласен с някой аспект на нещо, за да ти харесва като цяло. Кой човек или сериал е съвършен, че да имаме такива претенции?
:)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 19, 2010 6:07 pm

Много е тъжно, ако човек приема Библията буквално.
And you can't dance with a devil on your back...

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Dec 19, 2010 10:56 pm

Roland wrote:Много е тъжно, ако човек приема Библията буквално.
Именно :wink:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests