Сайт за фантастика(моля коментирайте)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Feb 22, 2010 11:27 am

Не съм специалист, обаче да си кажа мнението, щото и аз хвърлих оче на сайта. Като цяло готина идея с доста приятна визия, НО:

1. Статийте не са подравнени и от двете страни, което създава чувство за липса на симетрия.
2. Въпросното чувство за липса на симетрия се подсилва и от раличния формат на снимките към статиите
Според мен горните две неща могат да се отстранят като се подравни двустранно текста, и картинките се обрабоят така, че да са с унифицирани размери. Освен това:
3. Надписът "Из секция..." ми звучи... недобре. Като клишираните преразкази с елементи на разсъждение, дето ги писахме по долните класове едно време. Мисля, че ще изглежда красиво ако секциите се направят под формата на бутони, с линк към съответната секция.
4. Рамките на отделните секции - на места ги има, на места ролята на рамка играе смяната на фоновете на различните секции. Според мен ако се направи една дискретна и красива рамка ще е по-добре, или пък да се слеят фоновете така че да няма рязка граница между тях. Сегашния вариант нещо ми дразни окото.

За друго май не се сещам.... сайтът като цяло радва окото, така че давайте в същия дух ;)

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Mon Feb 22, 2010 1:49 pm

И аз да кажа една-две думи. Обръщам внимание на нещата, които не ми харесват, но това изобщо не значи, че няма такива, които са готини.

1. Снимките са залепени за текстовете и това ми изглежда грозно (особено при тези, разположени вляво, спрямо които текстовете са подравнени). Аз бих си поиграл малко с марджина. Освен това бих смъкнал снимките леко надолу, така че горният им ръб да е на нивото на главната буква от съответния параграф, понеже сега стоят като разместени.

2. Повечето линкове на първата страница се отварят в същия прозорец, но има един-два, при които изскача нов - това не ми допада като привърженик на консистентността :mrgreen:.

3. Самата начална страница е прекалено разтеглена. Не знам как са другите хора, но аз лично никога не бих скролирал чак толкова, за да видя статиите на дъното.

4. Повтарянето по два пъти на заглавието на всеки раздел в менюто ми идва лееко излишно. Освен това не разбирам защо форумът не е сложен там, а в раздел "Други връзки". Под връзки хората обикновено си представят линкове към различни сайтове, май... :lol:

5. На дъното на всеки раздел има някаква странна линия, която общо взето си минава, откъдето си поиска, вкл. от време на време директно през единия банер.

6. Тексовете (уви) и на мен не ми харесват неподравнени, но вкусове всякакви...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Feb 23, 2010 12:31 pm

Благодаря за мненията, точно такива са ни страшно полезни.
Общо-взето почти всички се оплакват от същи дребни детайли по дизайна. Ще се постараем да ги оправим още тази седмица.
За началната страница имахме рази по-готини идеи, които обаче ще се реализарат за напред. Единственото, което направихме сега е да намалим обема на статии в началната страница и да ги поразделим. Мисля, че стана с една идея по-нагледно и чисто. Относно изкаченето на прозореза - това незнайно как се е получило с "Резерватът на таласъмите", ще бъде поправено. Снимките в статиите се оказа, че абсолютно всички в екипа и читателите ги дразнят, затова ще измислим нещо я из опциите, я ръчно с фотошоп, за да поставим някакви рамки. Освен това обмисляме идеята да си направим еднакви размери на картинките в сяка секция.
Форумът е по-долу в раздел "Други връзки", защото горе няма място за него и лентата се смъква на два реда, а така става адски грозно. Скоро в "Други връзки" ще сложим "За нас" и нещо като коментар на седмицата, за да не си седи самичък "форум" :Д
Както казах - снимките ще бъдар уразмерени за всяка секция и ще им бъде поставена рамка.
Надписът "из секция" е там, защото доста хора се оплакваха, че не знаят коя статия за какво е, а само една картинка не им стига. Помислихме, че това е решението. Мерси за идеята, ще юрна админите да ни направят мини банерчета с директен линк към всяка секция.


Отново ви благодаря за мнението и критиката, точно от това се нуждаем, за да остраним всичко онова, което дразни читателя.
Ще се радвам ако получаваме още. :)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Cheery
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Mon Apr 26, 2010 10:42 am

Post by Cheery » Thu Apr 29, 2010 12:23 pm

Здрасти, чак сега видях тази тема. Хубаво сайтче сте спретнали, ще ви посещавам. :D
Обаче още щом отворих раздела "Книги" в погледа ми се наби груба грешка: "Космосът да ти е на помощ, Александър" не е от Иван МарТиновски, а Мариновски.

После първото изречение гласи
Много хора биха се отнесли силно отрицателно ревюираното произведение след като научат прозхода на автора – български.,
а това също не е вярно. Като изключим и че е неясно. Май липсва дума.
Произходът на Иван Мариновски е смесен и е роден в СССР.


Извинявам се, ако звуча дребнаво. Но смятам, че името на автора е много важно. А според мен това е най-добрата българска фантастична книга.
Merus in pectum et in aquam.

Myers
Commoner
Posts: 29
Joined: Wed Feb 03, 2010 4:36 pm

Post by Myers » Sun May 02, 2010 12:26 pm

Много готин сайт, сега го забелязах
Виждам, че повечето сте ученици, а аз много се радвам на ученици занимаващи се с хубава музика и хубави книги
Букмарквам го

и смело напред
I twist the truth, I rule the world, my crown is called deceit
I am the emperor of lies, you grovel at my feet
I rob you and I slaughter you, your downfall is my gain
And still you play the sycophant and revel in your pain
And all my promises are lies, all my love is hate
I am the politician, and I decide your fate

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Nov 29, 2010 8:23 pm

http://www.forestofmagic.info/ oтново е на линия.
Няма да откажем коментари и най-вече такива, съдържащи градивна критика.
Мерси предварително. :)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Nov 30, 2010 1:20 am

Хубаво е заглвията на статиите и евентуално картинките да са линкове към сататията. Разли§ния цвят на заглавието подсказва линк и обърква.
Лявото меню е излишно. Има само два линка - форум и за нас. Може да ги сложите в хедъра или футъра. Сега е огромна загуба на място, да не говорим, §е не изглежда добре.
Връзките на приятелските сайтове не е хубаво да седят отляво - мястото по подразбиране е прието да е за меню, ако ще има нещо - подредете ги някак или отдясно, или отдолу.
Нещата в останалите менюта разли§ни от първото не изглежда добре - първо, §е няма никаква консистентност (на едното място има търса§ка и линкове за §етене, на други трябва да влезеш още едно ниво навътре), и второ тия сухи линкове не изглеждат добре - по-добре ги визуализирайте като заглавната страница и използвайте някакви падащи менюта за подкатегориите.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Nov 30, 2010 6:31 pm

Мерси, ще опитаме да оправим всички тези технически неточности.

И пак благодаря за коментара, такива са ни най от полза. :)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Dec 26, 2010 9:13 pm

Айде и аз да се изкажа.Много ми харесва сайта има много хубави ревюта,за разлика от другите не разбирам дори по аматьорски начин от нетуъркинг и дизайн така че нямам забележки там.Предлагам да се съживи музикалната рубрика със статия за Tool или A Pefect Circle ( :twisted: ) или други групи от мен да мине. :lol: Предлагам и по възможност да увеличите броя на ревюиращите или малко по-честичко да пишете статии.Както и повече изяви във Аниме и Горски съд.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Jan 24, 2011 2:17 pm

Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot] and 3 guests