Джо Аберкромби

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Mar 31, 2011 11:45 am

Свърших втората част, чакам третата!!! Малко поспадна темпото но все пак ми хареса много!!! Междувременно почвам втората от серията Мистборн :wink:

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Fri Apr 01, 2011 10:08 am

Claymore47_Fen wrote:Поне не е на Борис Валехо. :mrgreen: Тцтцтцтц, човек да не похвали. :? Веднъж искам българска корица на фентъзи която да е оригинална и хубава (изключая Първият закон). :roll:
Леко извън темата, но не мога да се въздържа. Ето тази корица е на български художник и е най-култовата, която съм виждала :)

Image

User avatar
alvinator
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Feb 16, 2008 10:17 am
Contact:

Post by alvinator » Wed Apr 06, 2011 12:05 am

Прочетох Гласът на острието. Накратко: чувствам се прецакан, защото първата книга е просто едно начало. Самостоятелна история с обособен финал няма.
Образите и подходът към героите са силната страна. Иначе сюжетът не е кой знае какво, съставен от позиционни сцени и с прокрадващи се клишета.
Има кал, кръв и суров живот - за това съм удовлетворен.

User avatar
Member
Commoner
Posts: 32
Joined: Sun Jul 18, 2010 9:51 pm

Post by Member » Wed Apr 06, 2011 1:35 pm

alvinator wrote:Прочетох Гласът на острието. Накратко: чувствам се прецакан, защото първата книга е просто едно начало. Самостоятелна история с обособен финал няма.
Образите и подходът към героите са силната страна. Иначе сюжетът не е кой знае какво, съставен от позиционни сцени и с прокрадващи се клишета.
Има кал, кръв и суров живот - за това съм удовлетворен.
Не губи надежда. И аз, като прочетох първата книга, бях малко "Такааа, и сега какво?" - просто, случваха се някакви неща без ясна цел и причина и накрая книгата свърши без да се е случило почти нищо по-мащабно, но във втората книга нещата се променят значително.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Apr 06, 2011 5:17 pm

Мен пък и така си ме изкефи. А тия от Пингвините ОЩЕ не са докарали втората. :evil: Аз искам от тях да я купя че да събера още оборот в картата.

algan
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Wed Aug 25, 2010 2:41 pm
Location: far north

Post by algan » Thu Apr 07, 2011 7:05 pm

alvinator wrote:Прочетох Гласът на острието. Накратко: чувствам се прецакан, защото първата книга е просто едно начало. Самостоятелна история с обособен финал няма.
Образите и подходът към героите са силната страна. Иначе сюжетът не е кой знае какво, съставен от позиционни сцени и с прокрадващи се клишета.
Има кал, кръв и суров живот - за това съм удовлетворен.
Е, все пак е дебют. Не лош, при това. Колкото до финала, вярно няма го, но това, защото историята се развива в три книги.
Да не развалям изненадата на онези, които не са чели вече трилогията в оригинал, третата част е... доста изненадваща. И е на път.

algan
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Wed Aug 25, 2010 2:41 pm
Location: far north

Post by algan » Thu Apr 07, 2011 7:13 pm

Claymore47_Fen wrote:Корицата кърти, май за пръв път виждам оригинална корица на БАРД. Ама заглавието, ЗАЩОООООО? В смисъл какво му има на Отмъщението се сервира студено?
При мен е обратното - не съм много впечатлен от корицата. Заглавието става и така и така. Аз лично бих предпочел твоята версия (оригиналната, демек).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 07, 2011 7:28 pm

Каква оригинална корица - този арт съм го виждал из нета безброй пъти като аватари.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Apr 07, 2011 7:29 pm

Да зарежеш трилогия само щото първият том бил начало, е малко тъпо.
А точно "Първият закон" е толкова стегната поредица, без каквото и да било развлачване, с чудесни обрати.

Жалко, че ще спреш дотук и ще останеш с напълно погрешното възприемане на героите. :roll:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Apr 07, 2011 7:37 pm

algan wrote: Да не развалям изненадата на онези, които не са чели вече трилогията в оригинал, третата част е... доста изненадваща. И е на път.
Да бе, от разни интервюта и ревюта оставам с впечатление че края ще е гаднярски. Да се надяваме, по добър начин. :twisted:

User avatar
alvinator
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Feb 16, 2008 10:17 am
Contact:

Post by alvinator » Thu Apr 07, 2011 8:15 pm

Claymore47_Fen wrote:Мен пък и така си ме изкефи.
Лошо няма. Но ако си съгласен с мен, че сюжетът е малко банален на места, трябваше да го споменеш преди да ме юрнеш към книжарницата.
В смисъл - ок, изкефил си се, но все пак :D
beliefcontrol wrote:Да зарежеш трилогия само щото първият том бил начало, е малко тъпо.
Е, не повече, отколкото да зарежеш книга след 50-100 страници, което правя без никакви угризения. Когато нещо не се получава - не се получава.
Не че случаят е такъв. Книгата ми хареса, но никога не съм възприемал три(или повече)логиите като книги, които със сигурност не съдържат история с начало и край.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Apr 07, 2011 9:22 pm

Аз пък винаги съм ги възприемал като едно произведение нацепено изкуствено от пазарни съображения всяка част от което е безмислена без останалите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Apr 07, 2011 9:32 pm

alvinator wrote:
Claymore47_Fen wrote:Мен пък и така си ме изкефи.
Лошо няма. Но ако си съгласен с мен, че сюжетът е малко банален на места, трябваше да го споменеш преди да ме юрнеш към книжарницата.
В смисъл - ок, изкефил си се, но все пак :D
Аз знаех че историята е леко банална, но просто не го смятах за минус, защото когато автора борави добре с клишетата или ги използва по други начини или ги deconstruct-ва това не е проблем.

И между другото в разни ревюта срещам това абсурдно оплакване за накъсаността при Абъркромби от хора четящи Ериксън, Мартин и Джордан.

User avatar
alvinator
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Feb 16, 2008 10:17 am
Contact:

Post by alvinator » Thu Apr 07, 2011 10:49 pm

Коя разпокъсаност? :)

(и твърденията са абсурдни, защото няма такава разпокъсаност, или защото идват от хора, които харесват Мартин и Джордан?)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Apr 07, 2011 11:27 pm

alvinator wrote:защото идват от хора, които харесват Мартин и Джордан?)
Това. В смисъл да четеш 12 книги и после да говориш за разпокъсаност е върха на лицемерието.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests