A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue May 03, 2011 11:45 am

Напротив, оценяваме го и точно щото очакванията ни бяха до небето сме леко разочаровани от досегашното развитие на сериала и някои наистина мискастнати персонажи. Което не му пречи да набере скорост по-нататък и да се превърне в нещо наистина велико.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 03, 2011 12:01 pm

Откога субективното мнение стана "Претенции"
Откакто се занимават с търсене на дребни извадени от там където слънце на грее с триста зора кусури:).

Понеже горе Делегат говори за мискастнати аз да си кажа за мен кои са просто великолепно кастнати и не мога да си представя кой друг би ги играл:

1. Тирион
2. Аря
3. Робърт
4. Джайм
5. Едард
6. Джора Мормон
7. Денерис
8. Хал Дрого (може да няма реплики ама това е той, откакто гледах гейм ъф троунс съм чувствително по-малко притеснен за новия Конан)
9. Бран
10. Роб
11. Визерис
12. Кутрето

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 03, 2011 12:15 pm

Не забравяй и Джофри и Хрътката, както и Пейн.

А аз чакам с нетърпение да видя Грегъри.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue May 03, 2011 12:57 pm

Muad_Dib wrote:
Откога субективното мнение стана "Претенции"
Откакто се занимават с търсене на дребни извадени от там където слънце на грее с триста зора кусури:).

Понеже горе Делегат говори за мискастнати аз да си кажа за мен кои са просто великолепно кастнати и не мога да си представя кой друг би ги играл:

1. Тирион
2. Аря
3. Робърт
4. Джайм
5. Едард
6. Джора Мормон
7. Денерис
8. Хал Дрого (може да няма реплики ама това е той, откакто гледах гейм ъф троунс съм чувствително по-малко притеснен за новия Конан)
9. Бран
10. Роб
11. Визерис
12. Кутрето
Шон Бийн малко го играе многострадална геновева, аз поне преди 10 години като четях книгата не си го представях такъв.
Робърт според мен не е нищо особено и доста други биха го изиграли подходящо.
Колкото до Джайм мисля че перфектното попадение щеше да бъде Josh Holloway http://www.imdb.com/name/nm0391326/ , но и този си го играе съвсем добре.
За останалите съм съгласен с теб, особено Тирион и Аря. Бях доста притеснен да не бъде обезличен любимия ми персонаж от книгата, но джуджето дори надмина очакванията ми.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue May 03, 2011 1:19 pm

Е, Хрътката и Пейн засега само се мернаха, но поне на външен вид го докарват. А Джофри е велик. Предричам славно бъдеще на това хлапе, а и на Аря. Въобще, на мен не ми харесват май само Санса и донякъде Церсей, но то не пречи по-натам и те да влязат в роля. За мен поне сериалът си е чудесен. Продължавам да настоявам, че дотраките не са такива, каквито би трябвало, но присъствието на Денерис напълно компенсира. Въобще, аз съм изключително доволна.

Колкото до Кралски чертог - ами това е столицата с двореца на владетеля все пак! Седалището на Таргариените. Нелепо би било да прилича на крепостта Баба Вида. Така, както си е в момента, за мен е просто чудесно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 03, 2011 1:32 pm

Особено чудесни бяха стражите мангали с було от халки .

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue May 03, 2011 1:35 pm

А защо Санса? Тя е доволно глупава, дразнеща и красива - както си му е реда.

Аз искам даже да споделя, че започнах да харесвам Кейтлин. Възрастта се компенсира с много добра актьорска игра и майчините инстинкти съчетани с царствената осанка каквато би подхождала на една истинска лейди Тъли/Старк.

Аря наистина е съкровище за гледане, което ще направи нейната сюжетна линия още по-вълнуваща. Не знам за вас, но аз никога не съм симпатизирал толкова на Таргариените. И в книгата, и във филма събитията около Денерис са ми били по-безинтересни, но причината си е в мен. За сметка на това съм ужасно нетърпелив да се появят Станис, Давос и Мелисандра, за което доволно ще трябва да почакам ;)))

Какво ще кажете за Варис при все кратката му поява?
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 03, 2011 2:02 pm

Варис е перфектен засега.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue May 03, 2011 2:12 pm

За Робърт може би ставаше и Джон Рис Дейвис

kire4a
Commoner
Posts: 25
Joined: Fri Feb 20, 2009 10:09 pm

Post by kire4a » Tue May 03, 2011 3:18 pm

Silver wrote:Троновете са на прилично ниво, личи старание на всички замесени, но не е второто ТВ пришествие (Boardwalk е много по-близо до това) и има много елементи, които с малко повече пипане можеха да постигат десеторен ефект.


това за Boardwalk-а е шега... нали?

иначе от новата серия ме накефи бабичката :mrgreen:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 03, 2011 3:33 pm

Естествено, че не е шега. Boardwalk е по-зрял сериал; по-добре написан и изигран; с много повече subtlety, което не следва задължително от разни дворцови интрижки; и с по-малко куки, които имат за цел да хванат масата. Въобще и дума не може да става за сравнение.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue May 03, 2011 4:01 pm

с много повече subtlety
- тук грешиш, защото не можеш да схванеш много от тънкостите в "Играта", което е защото не си чел книгите.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 03, 2011 4:12 pm

Предлагам бан за хора, с подобни коментари. :)
Дори да оставим настрана това, че всъщност съм чел материала, по който вървят епизодите досега (и следващите 7), Троновете не започват с дисклеймър - "предназначено ексклузивно за фенове на книгата; внимание! останалите могат да получат чувство за ръшнатост, нелогичен character development, и за намиране в небрано лозе".

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue May 03, 2011 4:25 pm

Така е момче! Епохата има значение. И дори да оставим настрана чисто междуличностните отношения в "Империята", пак човек би могъл къде пряко, къде загатнато, да усети влиянието на Сухия период върху поведението на героите, репликите на героите, начина на мислене на героите. И всеки, който поне малко е запознат с историята на САЩ в онзи период, ще бъде възнаграден.

При "Играта" междуличностните отношения са подчинени на колосално backstory, което няма как да набутат във филма. Всички там са осукани в сложни родствени и васални отношения, имат вражди и конфликти от време оно и това няма как да се покаже в сериала. Аз съм убеден, че няма да схванеш сума ти подхвърлени реплики, метафори и взаимоотношения, освен ако не четеш разни специализирани форуми, но дори тогава само ще се плъзнеш по повърхността, без да усетиш дълбочината. Неслучайно хората са изписали хронологии, изрисували са родословия и са направили списъци с хиляди герои по сайтовете. Светът на "Песента" е огромен лабиринт, в който информацията се спуска на час по лъжичка, а някои неща можеш да намериш само в отделни разкази и легенди. Повечето от него няма как да влезе във филма, но някои неща ще са там - загатнати, подхвърлени, намекнати - и ти няма да ги схванеш! And this is the bottom line cause Stone Cold said so!
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 03, 2011 4:48 pm

Никой не изисква в сериала да бъде набутано всичко това. Изисква се АДАПТАЦИЯТА да е добра и да отговаря на избрания формат. След като виждаш, че не е по силите ти да докараш пълнокръвни герои, които се развиват плавно и логично, с 10 епизода на книга, ами ще направиш сериала толкова епизода, колкото е необходимо, или променяш героите си така, че да пасват на избрания формат.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests