Трагедията в Норвегия и християнският фундаментализъм

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 25, 2011 11:37 am

Ти сериозно ли не знаеш ни кога да почнеш, ни кога да спреш?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Jul 25, 2011 2:31 pm

Ами във Варна има поне трима души, които се представят за свещеници, без да са такива. "Поп Андрей" е единият и доколкото знам е освидетелстван шизофреник.
За пръв път се срещнах с него през 1993 г., когато като студент се бях включил в една кампания за набиране на помощи за възстановяване на манастирите. Та идва въпросният "поп", сяда до мен (това - в центъра на Варна) и почва да ме разпитва какво правя, за какво са тези помощи и пр., след което започва една пламенна тирада за вярата, Христос, учението Му и небесното воинство - как всичко при нас било изопачено, трябвало сме да вярваме в реинкарнацията, ангелите били души, чакащи за прераждане. Аз съм в шок - как може едно духовно лице да надрънка толкова много глупости за толкова кратко време! Че и не смея да му възразя: гледам го - в расо. И го възприемам като свещеник. После поразпитах в Митрополията, описах го - не знаеха да има такъв свещеник. По-късно се установи, че човекът е просто побъркан.
Така, че Партията на българските мъже е тръгнала със страхотен фалстарт.:mrgreen:
Но "поп Андрей" е най-изпадналият от тримата. Вторият луд си беше подредил цяла църква в дома си в Гръцката махала и даже служеше в нея.
Третият е по-популярен като "отчето от Атака". Той не е луд, а мошеник. Някога е имал духовен сан, но му е бил отнет. Въпреки това с расото направи здрави пари. Първо - от Волен Сидеров, а после - от Веселин Данов.
За чешмата с драконите - доколкото знам Варненският митрополит не я е анатемосвал, просто цялата работа май си беше изкуствено раздухана от медиите. Защото даже патриаршеският жезъл изобразява два дракона.
А за Мадона не ми е необходима официална позиция на БПЦ, за да я намирам за прекалено провокативна и да не я харесвам. (Леле, как ли трябва да се изразя за Лейди Гага!) :mrgreen:

Колкото до "отец" Гелеменов - той отда-а-а-а-авна вече не е отец.
А Марфа е права, че няма гаранции, че от БПЦ не може да изкласи и психопат. Но такива гаранции няма за която и да е обществена, политическа или религиозна организация.
Hemos pasado!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 25, 2011 3:24 pm

Ми аз за Мадона смятам, че има и доста добри песни покрай плявата, независимо че на млади години упорито не е можела да схване, че сутиенът се носи под, а не над останалите дрехи :mrgreen: Обаче няма значение, дори концерт на отбор пайнерки да беше, думите че 15 човека са загинали заради него са далеч не само от християнски, а от елементарен човешки морал. Да не говорим за логика. Бтв, говорейки за пайнерки, Пайнер си направиха най-големия концерт пред Невски с разрешението на синода (който после каза, че нямало повече да ги пуска там, ама само заради шума, не друго). А лично за мен Мадона е като очилата зубрачка в сравнение с редиците на Пайнер.
А Варненският митрополит доста е преследвал чешмата, без значение дали я анатемосал канонично. Официално са пуснали становище, че чешмата е сатанински символ и са се събирали подписи против нея.
Въобще може би трябва да си отворим друга тема, за да нищим църквата, макар че мисля че пак ще стигнем до противопоставянето на теория и практика, за което говорех в първия си пост.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Mon Jul 25, 2011 3:46 pm

Marfa wrote:..... да разстрелям колкото успея там руси норвежчета в детски лагер.
Гледах ето този репортаж:
http://www.euronews.net/2011/07/23/norw ... of-ordeal/
Съдейки по имената, младежът, който не се вижда на снимката, но бе първият интервюиран, има роднинска връзка с една от двете девойки. Макар че не си приличаха, той също определено не беше "русо норвежче", ами си беше някъде от по на юг-югоизток от България.
Така че не бих се учудил, ако този лагер е бил точно за "неруси норвежчета" и затова да е бил набелязан като цел.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 25, 2011 4:03 pm

Ми лагер на тяхната си работническа партия или както там се казва. Гледах снощи по новините разстроени родители, ни един не приличаше като да е със сенегалски корени. Сега, разбира се, не знам процентния етнически състав на избитите младежи, но определено лагерът не ще да е интеграционен пункт за близкоизточни имигранти. А то няма как и да няма неруси убити - в съвременния свят реалностите са такива, че и в най-забитото английско градче да беше отишъл да се развихри, със сигурност сред жертвите щеше да има китайци, пакистанци, негри, индийци, някой и друг тамил, че като нищо и българин като мен, озовал се случайно не където трябва.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 25, 2011 5:32 pm

Прочетох му публикуваната част от дневника на тоя. Не звучи като християнски фундаменталист. Просто си е изтрещел - на норвежците им се случва от време на време.

Много ми е смешно как реве от емиграцията. При положение, че Норвегия е над 3 пъти по-голяма от България и има под 5 млн човека население, страната е доста далече от това да пострада от емигрантите някак. Да не говорим, че емигрантите все пак не се изливат там в количествата, в които го правят в Германия, примерно. Тия дето искат да се забият да живеят толкова на север са по-малко.

Абе нещастно човече. Жалко че норвежките им затвори са като почивни станции и няма да се намери нито един огромен негър, който да го изнасилва под душа...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 25, 2011 5:34 pm

Е, тя може да е много голяма, ама частите, които не са ледник не са чак толкова...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 25, 2011 5:36 pm

Там минава Гълфстрийм и не им е чак толкова студено.

Едно гадже на вуйчо ми беше живяло там няколко години и разправяше как има по една къща на 100 км и как на техни познати като се разболяла бабата в една от тия забити в нищото къщи, трябвало да идва да я вземе хеликоптер. И сега цялото семейство изплаща ненам коя година вече хеликоптера на бабата...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jul 25, 2011 5:50 pm

Домашно за Амелия: разлика между имигрант и емигрант.

Btw, съдейки по снимката, житието и битието на тоз момък, и как тези актове се отключват от старателно подтискани парафилии в основата си, мисля че един негърски в затвора само би му се усладил.
Last edited by Silver on Mon Jul 25, 2011 5:52 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 25, 2011 5:51 pm

Е, тва не е никъв социализъм - да си плащат спешната помощ...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Mon Jul 25, 2011 5:53 pm

Толкоз църкви подпалиха тия норвежци, ся пък исляма пречел... :roll:
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 25, 2011 5:55 pm

Е, той е пречел главно на един норвежец като гледам... Какви църкви са палили?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vex
Farmer
Posts: 64
Joined: Sat Dec 12, 2009 10:44 pm

Post by Vex » Mon Jul 25, 2011 5:57 pm

Норвегия е меката на блек метъла. Има над 40 случая на палежи на църкви в тая връзка, доколкото съм запознат.
Bosnia... they don't have roads, but they have Facebook.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 25, 2011 6:30 pm

Те и църквите се палят от единични случаи - болнички като тоя. Аз покрай един от тия болнички случаи (лицето Варг Викернес или още Бурзум) съм научила квото знам за норвежката съдебна система. След ебаси зловещото убийство и палежа на 4 църкви на тоя чук му дават максимума - 21 години. През времето, което си отлежа в затвора, тоя издаде оттам ненам колко албума и направи дете. Пускаха го в домашни отпуски, той се напиваше и после бягаше и катастрофираше. Накрая го пуснаха след 15 години в затвора он парол.

Ако и тоя излезе след 15 години заради добро поведение, мисля че Норвегия заслужава, квото й се случва.

@Силвър, мда, моя грешка - говоря за емиграция от моя гледна точка щото съм извън Норвегия. За оня са си имигранти хората.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jul 25, 2011 7:44 pm

Ами по въпрса за 21-те години - първо надали ще го осъдят - по скоро ще бъде затворен в ментална институция. А там срокове няма.

И 21 - ами ако 21 не са достатъчни да се реформира то никаква присъда няма да е достатъчна. Така че по добре да го убием :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 5 guests