Въпрос за Печатници за книги

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
Beleg Kutalion
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Aug 31, 2011 7:25 pm

Въпрос за Печатници за книги

Post by Beleg Kutalion » Wed Aug 31, 2011 7:37 pm

Здравейте (преди всичко останало).

С някои от вас се познавам (поне по интернетски), с всички останали се надявам да се запозная, но тъй като засега времето ми е ограничено ще мина направо към въпроса.

Както гласи и името на темата, търся печатница за книги. Издирих в интернет няколко такива, но не съм сигурен все още дали са подходящи, а и до написването на самата книга има още време. Това, което ми се иска обаче е книгата да може да бъде във формат може би малко по-голям от този на книжките на Тери Пратчет, да има илюстрации вътре и цветна корица, да може да се добавят други неща като метални протектори върху ръбовете на самата книга може би... и най-важното, да се отпечата в един-единствен екземпляр.

От това, което четох ми стана ясно, че има "минимална бройка", за която се плаща. Интересува ме вие дали знаете някоя печатница, при която ще бъде качествено и не-безумно скъпо начинание (много-скъпо може).

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 31, 2011 9:22 pm

Еми аз съм доволен от Полиграфическия доста, но не може да се каже че са евтини кой знае колко еле пък за малки тиражи, но може да калкулират технолозите там всичко и имат оборудване за какво ли не. Евтините печатници се напатих в последно време от тях и не смея да препоръчвам.

Принципно доста се ползва в последно време парциален/селективен лак и преге/релеф. Ама си искат сериозен предпечат. Не знам цени за предпечата, това ако им се даде от текст чист да правят, иначе могат.

трябва и фирма за регистриране на ISBN-а но доста издателства го правят с техен.

Това за 1 екземпляр не го разбрах?

http://www.poligrafcombinat.bg/bg/index
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Beleg Kutalion
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Aug 31, 2011 7:25 pm

Post by Beleg Kutalion » Wed Aug 31, 2011 10:11 pm

Мерси за отговора. ^^

Искам едно-единствено копие на книгата и нито хартийка повече. Това имах предвид => не мисля, че ми трябва ISBN.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 31, 2011 10:29 pm

Еми има и за 1 бройка, но ме съмнява да и правят и украса в разумни цени :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Aug 31, 2011 11:44 pm

Белег, един линк с малко полезна информация за издаването на книги и взаимовръзката цена-бройка-размер:

http://www.starlighter.info/br_2_2006/thins2.html

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Sep 01, 2011 11:34 am

Намери си книговезница и обсъдете подробностите със служителите там.

Beleg Kutalion
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Aug 31, 2011 7:25 pm

Post by Beleg Kutalion » Thu Sep 01, 2011 2:30 pm

Meрси много на всички. Предполагам... and it's just a long shot... първо трябва да напечатам книгата и после да я занеса в книговезница ако искам да направя нещо по-нестандартно за корицата.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 01, 2011 4:27 pm

В зависимост от това какво наричаш нестандартно, мога да ти предложа една фирма, която доста добре се справя с това да прави дървени корици, които са изографисани с резба от лазер. Лазерът може да копира попикселно произволна картинка която занесеш, така че възможностите са неограничени. Едва ли се занимават с печат, но вероятно могат да ти съберат коли и да ти подвържат книга.

Сигурно си виждал техните работи по панаирите на книгата и в големите книжарници - те са доста характерни, обикновено тефтери с дървени корици и бг-символи по тях, азбуката, снимки на царевец и т.н. но имат и албуми и реално правят много повече неща.

ако този вариант те интересува ще опитам да издиря координати, че не се сещам името на фирмата
This is it. Ground zero.

Beleg Kutalion
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Aug 31, 2011 7:25 pm

Post by Beleg Kutalion » Thu Sep 01, 2011 6:37 pm

В момента абсолютно всичко подобно ме интересува, защото още не съм спрял на вариант за корицата. Мислех да наема един художник с много характерен стил да направи илюстрациите и корицата, но идеята за дървена корица ме накара да се замисля над повече варианти... Също така и за кожена се замислих. Ако успееш да намериш координати ще ти бъда много благодарен.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 01, 2011 6:47 pm

This is it. Ground zero.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Sep 01, 2011 8:37 pm

Интересно ми е тази специална книжка за която си готов да вложиш толкова средстава и очевидно много пари какво представлява и за кого е :)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 01, 2011 8:55 pm

Човекът прави маркетинг, нищо лошо :wink:
Beleg, на улица "Мърфи", зад Театъра зад канала, има един книговезец. Може да ти направи корица шагрен, с резбован футляр от липово дърво, с посребрено ръбче на страниците и сребърно катинарче, с ключе 1 брой. 50 кинта излиза някъде.
Аз като си направя хубавия превод, дето и Ян ще го хареса, мисля така да го издам.
Едит: Забравих да кажа, хартията ще е велен, текстът - ръчно изписан с паче перо и майстерско мастило от майстор калиграф, с рубрика на всяка глава.
Графиката мисля да я поверим на Анри Кулев, ако още е жив и здрав човекът, де.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Sep 01, 2011 9:47 pm

Не разбрах ти ли написал тази книга или съставяш някаква антология?
И в двата случая обаче начинанието "книга в единствен екземпляр" ми се вижда безсмислено - освен ако не става дума за подарък със сантиментална стойност.
Hemos pasado!

Beleg Kutalion
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Aug 31, 2011 7:25 pm

Post by Beleg Kutalion » Thu Sep 01, 2011 9:56 pm

Благодаря на всички. Ако имате още идеи за печатници, книговезници... оказа се, че май ще си търся и предложения за илюстратор... ще съм ви много благодарен.

И за да отговоря все пак на въпросите. Да, аз я пиша. И е подарък със сантиментална стойност.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] and 5 guests