ЧНР, Лина!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

ЧНР, Лина!

Post by Feanor » Wed Jan 11, 2012 9:22 pm

Или: честита нова работа, Лина!

След пускането на книгите преди три месеца и започването на две нови, Лина реши да се задейства и професионално и мина през неприятния процес на търсене на работа (за който можем да пишем доста -- пълно е с всевъзможни паразити) през декември. Преди малко се разбраха най-накрая за всички условия с мястото, където си хареса да работи: Cornell Ornithology Lab.

Снимки от интервюто й, които направих докато я чаках:
Spoiler: show
Image

Image
Или, сърните са нагли същества и ядат храна за гъски, без да им пука че идват съвсем до прозореца.

Бях сигурен, че имам снимки и през другия прозорец -- с хранилките за пойни птички, но не мога да ги намеря. Ще направим други.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed Jan 11, 2012 9:31 pm

Еми честито. :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 11, 2012 9:32 pm

Честито!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 11, 2012 9:35 pm

Честито! Пожелавам й да й носи радост и удовлетворение, да има свестни колеги и шеф, заплащането и работните часове да са прилични, да й поемат разходите за зъболекар, да я пуснат в отпуск по майчинство за повече от 3 месеца и като цяло да може да го работи цял живот с кеф и любов, ако й се прииска!

Нека мине да каже какво всъщност ще прави там. Звучи интересно - нещо свързано с птици.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jan 11, 2012 9:43 pm

ЧРД! Пожелавам й здраве, професионален и писателски успех!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1951
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Jan 11, 2012 10:01 pm

Честито и от мен.

пп. Claymore47_Fen как ме изпревари, точно щях да пиша ЧРД :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jan 11, 2012 10:11 pm

Честито!! Здраве и професионални успехи! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
LynnaMerrill
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Thu Nov 10, 2011 2:37 am
Contact:

Post by LynnaMerrill » Wed Jan 11, 2012 11:36 pm

Много благодаря на всички за поздравите и добрите пожелания! А на Алекс (той си го знае, но то пък не е зле някой път да благодариш на любимия си човек :) ) благодаря за цялата разправия покрай моето търсене на работа точно по време на неговата ваканция, за ходенето по интервюта на часове път с колата -- и въобще за всичко.

Амелия: наистина е интересно и свързано с птици. Моята работа ще бъде в отдела по гражданска наука на лабораторията по орнитология в Корнел. Лабораторията има няколко проекта, които окуражават хората в Северна Америка да наблюдават птици -- примерно какво идва на хранилката в двора ти и кога, кое малко сладко чудовище успява да изгони големите птици и да тъпче само на спокойствие, какво точно гнездо си намерила в храста и т.н. Хората качват тази информация в огромни централизиранни бази данни, от където професори я вземат за да правят изследвания. Цялата тази софтуерна структура (като започнеш от базите данни и това да дадеш възможност на професорите да си вадят информацията по смислен начин, минеш през междинните технологии и стигнеш до това да дадеш на хората да си рисуват онлайн в реално време къде в двора са си направили езерце) има нужда от програмисти. Аз съм най-новият такъв. (И много си обичам българския език, но тук точно му се възмущавам. Нито съм "нов", нито съм "такъв". Само че, думата за професията е в мъжки род.)

Работата започва на 30-ти, така че сега имам малко време да попиша тук.
http://www.lynnamerrill.com : writer, programmer, etc.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jan 12, 2012 9:32 am

Честито :).
Важно е човек да се чувства добре на работата си, аз вчера отсвирих на 3тия ден една пробна :mrgreen:.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jan 12, 2012 10:18 am

Честито! Определено работата звучи интересно ...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jan 12, 2012 11:30 am

Честита работа, да си я ползваш дълго и плодотворно:) И да ти носи много удовлетворение и хубави емоции:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests