A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 20, 2014 3:47 am

Kuh! Kuh! Kuh! Kuh! Kuh!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jun 20, 2014 4:00 am

RRSunknown wrote:Само автора знае кой какъв смисъл има в неговия си текст.
В много случаи той знае най - малко, особено Мартин, поне според това как описва процеса си на писане.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jun 20, 2014 4:23 am

Claymore47_Fen wrote:Файда от него друга няма.
Badassness?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jun 20, 2014 7:57 am

Claymore47_Fen wrote:Бе и да е властваща, не виждам какъв сюжетен смисъл би имало от т'ва. Като цяло съм съгласен с Роланд - Хрътката е важен колкото да движи линията и развитието на Аря. Файда от него друга няма.
Spoiler: show
Аз казах в един от спойлерите какъв би бил сюжетния смисъл. Сблъсъкът Сандор vs. Грегор си е обещан от първа книга и някак би било нередно да не се случи.

Пък и Сандор е интересен, защото е от малкото герои, които е имал качествено взаимодействие и с двете сестри Старк. В сериала повечето му моменти със Санса бяха отрязани, но реално той точно заради нея събра много точки по човечност. И пътуването му с Аря доразви този процес и го приключи. И Хрътката умря, остана Сандор.

И теорията наистина е властваща, защо пък толкова държите да я дискредитирате? :P И за Теон разправяха две книги, че е убит, пък после се завърна по доста силен начин.

Така че специално тази теория си има доказателства, има логика това да се случи от гледна точка на поредицата, има важен сюжет, който да бъде развит. Не е нещо забавно и екзотично, над което феновете да си бият главите, тип "Бащата на Джоджен и Мийра е всъщност главния Септон".
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 20, 2014 9:43 am

Напомням, че в тая тема всякакви референции към книгите, надхвърлящи развитието на сериала дотук, следва да бъдат в спойлер таг! Моля да се съобразявате :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jun 20, 2014 10:34 am

В горния ми пост няма такова нещо :P
Има мечта нещо да стане, но то не е станало в книгите, така че не е спойлер. Има и за Теон неща, които в сериала са показани и не са спйлер за сериала.

Както и да е... сега искам да видя как ще кастнат останалите Мартели!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 20, 2014 12:04 pm

Марто,
Spoiler: show
развитията в четвърта книга намекват, че Сандор МОЖЕ и да е жив. До трета книга (и сериала) той е 99% мъртъв, само дето не сме го видели как умира.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jun 20, 2014 12:23 pm

Claymore47_Fen wrote:Бе и да е властваща, не виждам какъв сюжетен смисъл би имало от т'ва. Като цяло съм съгласен с Роланд - Хрътката е важен колкото да движи линията и развитието на Аря. Файда от него друга няма.
100 000 SanSan shippers disagree with you. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Jun 20, 2014 12:40 pm

Теорията действително е общоприет факт по форкумите, а и е една от малкото, които си я развих сам преди да почна да се зачитам по фенските дискусии :> Помня още колко разстроен бях, след като изчетох Пира на английски, и после колко внимателно си препрочитах на български точно онези пасажи.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Fri Jun 20, 2014 9:59 pm

Claymore47_Fen wrote:
RRSunknown wrote:Само автора знае кой какъв смисъл има в неговия си текст.
В много случаи той знае най - малко, особено Мартин, поне според това как описва процеса си на писане.
В някое интервю ли е обяснявал как пише? Аз гледах едно, в което загатва съвсем други неща.
Колкото по-малко знае писателят за собственото си произведение, толкова по-некадърен е. Ако не разбираш нещо, няма как да го обясниш просто.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jun 20, 2014 11:54 pm

Със сигурност е почнал отзад напред като Джордан - има ясна представа как ще завърши всичко, планирал е сюжета още отначало и това че разтегля някакви линия не променя главния план по никакъв начин.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sat Jun 21, 2014 4:42 pm

http://www.youtube.com/watch?v=DDIZnKujSa4
За това интервю говорех. От 2012 е, но казва интересни неща в него.
Доколкото знам Мартин е обяснил сюжета на колегите си сценаристи от сериала. Ако е така, това напълно изключва възможността да е писал без какъвто и да е предварителен план.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 07, 2014 9:22 pm

Изгледах най-сетне. Впечатлена съм от последните два епизода, това мога да кажа.

Последният ме разкърти. Признавам, че срещата Бриен-Аря ми беше много в джаза, но пък страхотно се развиха нещата там.

Обаче Джойен... :cry:

Все се надявах онези теории от книгите все пак да не са истина, но явно, че си е така. Просто тука го пожертваха по не чак толкова крийпи начин. Много ме кефеше тоя младеж! :(

За Тирион и Тивин е излишно да говоря. Просто... Страхотно беше. Може би ми липсваше само отмятането на Шае, но предвид, че тук го играеше предадена влюбена жена, не беше толкова изненадващо.

Дракончетата и Денерис... :cry: :cry: :cry:

Ох, много разкошотия!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jul 15, 2014 1:59 am

Номинацията ми за най-яка сцена в сезона:

Grenn holds the gate (4x09)

http://www.youtube.com/watch?v=KofsFArQNyY


Като закрещяха думите на клетвата ми идваше да грабна най-близкия винкел и да се метна в екрана да помагам. :free:




Иначе отсега предвкусвам шока и ужаса на книжните фундаменталисти, които отказват да гледат сериала или го гледат с отвращение, като завалят неописани в "Песента" събития и разкрития още в следващия сезон на "Троновете". :mrgreen:
Епизодите би трябвало вече да са написани (снимките почват в края на месеца), а шеста книга не се вижда на хоризонта, да не говорим за седма.
След като Мартин разкри на Бениоф, Уайс и Когман на едноседмичната им среща в Санта Фе как планира да развие отделните сюжетни линии (със сигурност заложено в договора с ХБО изискване) и се обяви, че сериалът ще е 7 сезона (максимум 8), вече знаем кога да очакваме завършека на историята. :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 15, 2014 12:05 pm

Не знаех, че това да искам да прочета книгите (които съдържат някъде около 50% повече сюжетни линии от сериала и наличните са около 50% по-комплексни, и съответно са си на практика различно произведение) преди да видя опростената им ТВ версия, ме прави "книжен фундаменталист".
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests