The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Tue Mar 17, 2015 12:31 am

Yan wrote:Предвид каква пародия е цялото нещо, не знам дали си струва да се споменава. Ще се съдят май сега вдовицата на Джордан и Red Eagle Entertainment.
Това фенско филмче, е 50 пъти по добро.
https://www.youtube.com/watch?v=nt10nbVSerY

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Mar 18, 2015 12:15 pm

Снощи загледах един нов британски сериал - Poldark, разказва се за един английски войник, който се завръща у дома след края на Войната за независимост и заварва баща си мъртъв, бъдещата му жена сгодена за братовчед му и т.н. Първите два епизода бяха интересни, ще видим как ще е нататък :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Mar 18, 2015 9:51 pm

coldie wrote:
Yan wrote:Предвид каква пародия е цялото нещо, не знам дали си струва да се споменава. Ще се съдят май сега вдовицата на Джордан и Red Eagle Entertainment.
Това фенско филмче, е 50 пъти по добро.
https://www.youtube.com/watch?v=nt10nbVSerY
Явно са го премахнали от тубата, гадовете. филмчето беше 27 минути и беше наистина добро, на нивото на средно бюджетен сериал, ако не и повече.
P.S. Намерих го във вбокс
http://vbox7.com/play:3bfd81c302

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5262
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat Mar 21, 2015 12:42 pm

Sony To Make 300-Style Romeo & Juliet Movie Because Life Is Still Pain - http://io9.com/sony-to-make-300-style-r ... 1692621650
No, people! 300 was obviously love story between a man and his wife, who he abandoned to his political enemies in order to go on a suicidal mission — wait, that's not right. It's about the love that only totally cut men wearing loincloths can feel — no, hold on. Maybe it's a love story between a giant body-piercing fetishist and his harem of disfigured slaves? Look, 300 is definitely a love story, I just can't remember how. Just trust me.

Rob Bricken at his best!
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Mar 30, 2015 2:10 am

http://www.cultbox.co.uk/features/opini ... -call-saul

Аргументация защо има смисъл да се гледа прикуъл спинофът на Breaking Bad - Better Call Saul (пак на Винс Гилиган).



След изгледан отчасти пилотен епизод мисля да се сдобия с блурея на първи сезон на Fargo на телевизия FX (Justified, The Shield, Sons of Anarchy).

http://en.wikipedia.org/wiki/Fargo_(TV_series)
Fargo is an American dark comedy–crime drama television series created and written by Noah Hawley. The show is inspired by the 1996 film of the same name written and directed by the Coen brothers, who serve as executive producers on the series. It premiered on April 15, 2014, on FX. Future seasons will follow an anthology format with each season being set in a different era along with a different story, cast and set of characters.

The first season, starring Billy Bob Thornton, Allison Tolman, Colin Hanks, and Martin Freeman, was met with considerable acclaim. It won the Emmy Awards for Outstanding Miniseries and Outstanding Directing, and received fifteen additional nominations including Outstanding Writing, another Outstanding Directing nomination, and acting nominations for Thornton, Tolman, Hanks, and Freeman. It also won the Golden Globe Award for Best Miniseries or Television Film for its first season as well as Golden Globe Award for Best Actor – Miniseries or Television Film for Thornton.

On July 21, 2014, FX renewed Fargo for a ten-episode second season to premiere in fall 2015.


Също мисля да обърна внимание на The Americans, пак на телевизия FX - сериал за агенти на КГБ под прикритие във Вашингтон през 80-те години. Главните персонажи се представят като семейна двойка с две деца, които нямат представа с какво се занимават мама и тате.

Създателят на сериала, който е и един от изпълнителните продуценти и сценаристи, е бивш служител на ЦРУ.
Освен всичко друго, това е първият известен ми англосаксонски сериал, в който западни актьори говорят изненадващо добре руски.
Два излезли сезона, в момента тече третият.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Americ ... TV_series)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Apr 01, 2015 11:35 am

The Americans е някаква небесна благословия, спусната на този свят! Невероятно качествени персонажи, много бавно и постепенно развитие на характерите им, както и на сюжетните линии. И всеки следващ сезон набира все повече скорост. Само няколко серии останаха от този сезон, но вчера официално обявиха, че е сериалът подновен за следващ :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Apr 01, 2015 11:40 am

Супер е сериалът, жалко само, че този сезон е към края си.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Apr 01, 2015 12:13 pm

Изгледах Бош на Амазон, 10 серии, по събитията от Ехо парк. Хареса ми, Бош е подмладен и ветеран от Афганистан, Едгар става също, Рейнард Уейтс се справя. :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Apr 01, 2015 12:18 pm

И аз го изгледах, много, много добър сериал. Амазон подемат в чудесен ритъм.

Тайтъс Уеливър е от тия яки character actors, дето само чакат готина водеща роля, Едгар е Марло от The Wire, а заместник-шефът на полицията е Ланс Редик (естествено)!

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Apr 01, 2015 12:24 pm

Пораснал е. Изглеждаше ми познат, но не можах да се сетя от къде. ;)

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Wed Apr 01, 2015 1:00 pm

И на мен ми хареса. Само не знам, хората, нечели романите, как са възприели повечето персонажи - бяха прекалено много, с малко екранно време, но с доста история зад себе си. А книгите, по които е базиран сериала са три, според wikipedia. Следващият сезон ще е на същият принцип.
В крайна сметка, добре се е получило и въпреки че предпочитам по-стегнати истории, но не бих отказал още няколко допълни епизода.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Apr 02, 2015 12:14 am

Изгледах си How to Get Away with Murder и определено е най-доброто на Шонда. Имаме дивърсити каст, без никой да претендира с расата, сексуалността и намсиквоси, което е напредък. И най-красивото същество на име Jack Falahee :shock: :shock:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Apr 05, 2015 6:36 pm

На мен пък "Бош" по някаква причина хич не ми допадна - първите два епизода, имам предвид. Харесаха ми някои моменти, примерно това, че беше зверски силно показано до какво води журналистическата сензационност, когато се набърка в подобен случай, хареса ми и операторската работа, при това много, но хич не ми допаднаха купищата инфодъмпове. Един герой споменава някаква абревиатура, друг веднага ще я обясни. Един казва, че жертвата има едикакваси травма, друг веднага ще поясни какво означава тя... Не че няма подобни неща във всички телевизионни криминалета, които гледам, но когато тонът е по-лековат, се преглъщат по-лесно.

Сега ще пробвам "Лутър", пък дано той да ми хареса повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Apr 11, 2015 2:29 pm

tigermaster wrote:Сега ще пробвам "Лутър", пък дано той да ми хареса повече.
Гледах първия сезон и половината от втория.
:shock: :twisted:
Нечовешки якият сериал е това, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Apr 11, 2015 3:06 pm

Колко сезона по колко епизода? Предполагам че са кратки, след като е британски, ма знае ли човек.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests