A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Apr 24, 2015 9:12 am

Хм, там даже мисля, че малко твърде бързо се развиват нещата. Тоя род политически процеси, дето ги маркират, обикновено отнемат много повече време и подвижни елементи - по-скоро няма много ъъ персонажност засега там за жалост.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 24, 2015 9:54 am

Арис беше оня бялата гвардия ли?
Spoiler: show
Според мен ще е яко Джейми да се влюби в Ариан :mrgreen: Марто твърди, че Ариан я нямало в сериала, но съм сто процента, че съм я виждал кастната и беше доволно яка. Добри цици ще има там!
Мен много ми харесаха епизодите, особено втория. Не знам Марто какво очаква, очевидно Санса-факторът е недостатъчен, независимо, че участва и в двата епизода с нови сцени!
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Apr 24, 2015 11:30 am

Да, Арис беше прекрасният бял рицар с много интересна и емоционална история от четвъртата книга. А преди това служеше на Джофри и беше единственият рицар, който отказваше да удря Санса. И когато му наредиха поне се опитваше да я удря възможно най-леко. Отрязан от историята.

И Ариан, дорнската принцеса, хитра и неукротима, наследница на трона (Дорн е единственото царство, в което и жените могат да наследяват трона – единственият фактор е реда на раждане, полът е без значение) също е премахната. Вместо това наследник ще е принц Тристан. А нейната роля в историята ще я покрие криво-ляво Елария Пясък. Като актриса може би си мернал някоя от Пясъчните змии, там имаше няколко кастнати, но Ариен не е Пясъчна змия.

За Джейми в Дорн... ще видим. Наистина се опитвам да не съдя предварително. Но ми е малко тъпо колко са опростени отношенията между Джайм и Церсей. Тя му каза "Я иди в Дорн" и той замина и готово. Без конфликт и драма. А в книгата (колкото и да е досаден този израз)
Spoiler: show
той замина, защото искаше съзнателно да я остави, да се махне от нея. Не можеше да я гледа и само си спомняше репликата на Тирион за изневерите й. Същевременно тя се нуждаеше от него повече от всякога, след загубата на сина си и баща си, и имаше нужда от покрепата и лоялността му, които той й отказа точно тогава и това й създаде чувство за изолация и самота, което доведе до поредица от грешни избори от нейна страна...
Въобще... тези два епизода бяха едни такива никакви. Може би Емо е прав, че им липсва персонажност и съответно и на мен това ми липсва.
А тази статистиката за количеството и качествето на главите на Денерис е субективна, пък! Мен много ме радваха точно нейните. И историята с Куентин, поредният отразян герой от Дорн.

Ned Stark didn't die for this!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 24, 2015 11:46 am

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Марто, коментарите ти счупват култометъра!
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 24, 2015 1:42 pm

http://mashable.com/2014/07/29/game-of- ... a-martell/

Интересна статия за случая с Ариан.
Между другото според мен това, което се случва, не е забавяне на сериала, а е тоталното пренаписване на остатъка от историята, защото реално погледнато, това е единственото нещо, което може да се случи, за да не остане Мартин на сухо и да има смисъл да дописва поредицата
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Apr 26, 2015 2:09 am

Смяташ, че на ХБО им дреме, че Мартин се бави с книгите и се опитват да го улеснят? Така като гледам, Бениоф и Уайс си карат напред, пък Мартин като (и ако) ги стигне - стигне ги. Те вече си казаха, че сериалът ще е седем сезона (в много краен случай осем). Според мен вече само най-заблудените "фенове", главно от censoros.org, си въобразяват, че книжната поредица някак ще завърши преди сериала.

А и в линка, който пуснах в съседната тема, Бениоф и Уайс ясно си казват, че крайната точка на книгите и сериала е същата, просто те и Мартин ще я достигнат по различни пътища. Аз поне го разбрах в смисъл, че в сериала ще спестят настоящ и бъдещ пълнеж от литературния първоизточник, било с прескачане на цели линии и персонажи, било със сливането им. Да, някои сами по себе си интересни истории и персонажи от Песента се губят в Троновете, но като цялостен резултат за мен сериалът се развива адекватно, поне до тоя момент. Има сума ти неща, които в книгите може и да са съпътстващо готини, но сериалът се съсредоточава върху основната история.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Apr 26, 2015 3:21 am

Квото каза адаша - до този момент не съм забелязала някви големи проблеми с наратива и персонажите в сериала, което означава, че са се справили добре с кълцането и кърпенето. Оттук-насетне нищо повече не ме интересува. Ако толкова ме бригаше за книгите, щях да прочета и тея след първата. Ако сериалът ме мотивира по-нататък да прочета И книгите, ще ги прочета в някакъв момент. Но изпитвам доста силни съмнения, щото още първата успя да ме отегчи доволно много. Тотално нямам търпение вече за многотомните епопеи на някви превдъхновени фентъзи драскачи, дето забравят кога да спрат. За такива има резюмета по нета.

Тея дни чета разни висококултурни четива за един курс по английска литература, на който се записах преди известно време. Бях забравила колко е хубаво да подхванеш нещо, което започва и свършва в обозрим брой страници, постигайки междувременно всичките си цели. Има някои изключително ударни попадения, които могат да те отнесат в две страници. А на някои автори не им стигат и по 200000, за да си разкажат превеликите истории.

Като стана дума за истории, историята в ГоТ вече е единственото нещо, което ме интересува в това заглавие, защото не останаха персонажи, на които да симпатизирам. Ама не ми пука ИЗОБЩО за нито един от героите, включая Тириън и Аря. Това постижение го приписвам на khuu-khuu похвата на Мартин. Сега просто искам да видя кво в крайна сметка ще се случи с Трона и Зимата и колкото по-бързо стигнем дотам, толкова по-добре. Така че, да. Нека орежат ОЩЕ МАЛКО, че и това му е много.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Apr 26, 2015 11:28 pm

Смятам, че сериалът и книгите ще се раздалечат до степен да предложат изцяло различни трактовки на оставащата история (ала Фулметал Алкемист) и твърдя, че това ще е мега-якото :)
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 04, 2015 11:03 pm

Е, след като се излъчи официално и 5.04 вече всички знаем кои са първите двама от четиримата важни, които гушват букета тоя сезон.

Потвърждение за втория:

Game of Thrones Season 5: Episode #5 Preview

https://www.youtube.com/watch?v=peKytMV167w

И последната сцена. :D
Дето вика един друг зрител:
From the preview--interesting to see Tyrion
Spoiler: show
staring at the dragon. Did it seek him out?
Хехехехе. :mrgreen:


П.П. Ама Неопетнените нещо твърде лесно си взимат, нали когато ги представяха в предишен сезон казаха, че са спецове "и с трите копия, и с късия меч", въобще уж всестранно развити в бойното дело страшилища за всеки враг, а тук пълни леймъри освен Сив Червей. Ако Денерис не беше изтрепала господарите им, трябваше да се върне да направи рекламация за некачествена стока.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon May 04, 2015 11:47 pm

Смях се с глас на бойната сцена в края на този епизод. The Unsullied са тотална смешка. И бойната хорепграфия с това постоянно рязане на гърла и тия нещастни ножчета на харпиийните синове просто...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue May 05, 2015 12:14 am

Абе дайте да ви питам нещо. Фактът, че Мелисандра искаше да ч*ка
Spoiler: show
Джон и по този начин да направи отново сянка - не беше ли категоричното доказателство, че Сняг е син на крал ---> теорията за Регар и Лиана?
:lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 05, 2015 12:50 am

Spoiler: show
Никаква сянка не споменаха, може просто да си го е харесала младежа... 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 05, 2015 12:55 am

Ъммм, в прав текст каза сянка. Че самото намерение не беше изразено буквално, не значи че не иска това.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue May 05, 2015 12:59 am

Не, айде стига. 100% беше това. Защо иначе ще го слагат? Сцената става абсолютно безсмислена. Ами онова многозначително "Ти не знаеш нищо Джон Сноу" накрая.
А освен това
Spoiler: show
Кутрето говори за Лияна, сър Бари говори за Регар, а Станис обяснява как не вярва, че Джон е син на курва

И всичко това в един епизод.
СЛОЧАЙНОСТ? НЕ МИСЛА1!1 :lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 05, 2015 1:00 am

Dante wrote:Не, айде стига. 100% беше това. Защо иначе ще го слагат? Сцената става абсолютно безсмислена.
Смисълът е актрисата да си покаже циците. За тоя сериал това е предостатъчна причина.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests