ARCANUM

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

ARCANUM

Post by Caliostro » Tue Mar 09, 2004 9:23 am

Ot 3 sedmitzi igraia tazi igra po preporuka na mitkohr i triabva da priznaia che tova e edno ot nai-dolbokite i mashtabni RPG-ta koito niakoga sum igral! Neveroaiten setting -
Technical Revolution in the World of Magic!
100 % Freedom da pravish i hodish kudeto i kakvoto iskash
100 % Nelineinost na istoriata
100 % Vuzmojnost da reshavash questovete po svoi sobstven nachin

Prosto vsichko v tazi igra e ostaveno 100 % na resheniata na igracha.
Mai niama druga takava?
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Mar 09, 2004 10:43 am

И най-вече не е нужно да си як магьосник за да просперираш ... :)
Технологията е реална алтернатива на магията и това май е единствената игра, където е реализирано както трябва. Най ме кефи че вече можем да начукаме канчетата на наглите магьосници. Дет се вика джудже с калашник може да каже на Ранд: "Come and get some" ... :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Mar 09, 2004 12:11 pm

Дам, и не ми напомняйте за нея, щото едно копеленце от другия блок ми е съдрало дисковете и ако не ми ги възстанви ще му съдера кожата да си правя обувки от тях!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Mar 09, 2004 1:45 pm

аз пък не признавам такива смесици м/у магия и техника, прекалено глупаво ми изглежда
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Mar 09, 2004 6:07 pm

Opredeleno zna4i ne si igral igrata, i ti preporu4vam da go napravi6. Da drugi mesta moje i da izlgejda nelepo, no ne i vuv Arcanum-a. Nqma vtora takava igra, nqma i da ima, pone dokato Troika ne i napravqt produljenie.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Mar 09, 2004 10:32 pm

Da,no samata igra ve4e mi se struva super ednoobrazna.
+Grafikata:(

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Mar 10, 2004 10:05 am

Дризт, пробвал ли си я игрицата? Съчетанието между технология и магия е направено много добре, нещата са обмислени сериозно и няма дразнещи несъответствия. Изиграй я, струва си.

Скай, не знам защо смяташ, че е еднообразна? Има достатъчно места за посещение, разнообразие от терени, и огромно количество куестове. На мен не ми омръзна, а огледах света адски подробно. Графиката може да е малко остаряла, но за едно качествено РПГ графиката е последна грижа, а Арканум е едно от най-добрите РПГ-та правени досега. Аз още си преигравам Fallout от време на време, но не съм тръгнал да минавам доста от по-новите игри втори път.

mitkohr, зависи от магьосника. Джудже с калашник срещу моя force / temporary mage... аз си залагам на магьосника :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Wed Mar 10, 2004 10:47 am

termit, pochakai moia "Billy the kid" da si spretne Machine Gun-a sus 25 Speed! ;-)) Predi da si mignal shte si bez fatigue (mana) bezpomoshten na zemiata... kudeto shte te ostavia na moia Virgil da se pozabaliava s teb ;-))
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Mar 10, 2004 2:35 pm

Ееех, Калиостро, не така с лошо де :wink:
Ма все пак, две думи за тая твоя картечница: Tempus Fugit
Не случайно съм си направил магьосника force master + развит на мах temporary. От описанието на tempus fugit: this powerful spell speeds the caster and his entire group, granting a +10 to Speed, while slowing down every other creature in the world, with a -10 to their Speed... Also note that to dispel the spell directly, Disperse magic must be cast on the caster himself.
А след това - disintegrate до дупка. При 30 000 щети, и 95% устойчивост не те спасява :twisted:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Mar 10, 2004 5:16 pm

Omruzva v smisal,4e kato se konkurira s drugite RPG-ta,malko kuza.
A i moje bi zashtoto ne vidiaxme produljenie na igrata,no za napred,koi znae...

iliak
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Tue Jan 20, 2004 2:50 pm

Post by iliak » Wed Mar 10, 2004 7:00 pm

Така си е - ForceMaster mage-а няма спиране от техничар, особено със евтиният Disarm(200 fatigue са доста Disarm-a).

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Thu Mar 11, 2004 4:30 pm

termit, priznavam edno - uspee li mage-a da perform-ne cast - totalno zaguben sum! :D .... noooo samo shte ti kaja che za 1 secunda iztrelvam 10 kurshuma avtomatichno , kato vseki svalia po 30 fatigue i health :-)
osven tova po definitzia sum adski burz 22 Dexterity i 22 Perception..
dvata klika deto ti triabvat za da me kilnesh shte sa fatalno bavni za teb ;-)
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Mar 11, 2004 5:33 pm

Тук вече нещата стават малко сложни. Наистина, ако успееш да вкараш дори половината от тези патрони и нанесеш максимум щети, мага си заминава директно. Но по принцип постоянно държа около мага си force field, което страшно много качва АС и физическите зашити. Освен това, тьй като съм с много висок magical aptitude, автоматично получавам допълнителни защити срещу технически оръжия. Доколкото съм чел, ползват доста сложни формули за изчисляване на щетите, в които игрят много фактори.
И най-важното - как ще се води боя? В Арканум ползвам само походов бой, никога не играя в релано време при битка. Не си спомням вече как се изчисляваше кой получава първият ход в битката, но ако приемем че я започне техническият герой, за него е много важно на какво разстояние се намира (ако не бъркам, де, доколкото си спомням при пушките точността намалява с разстоянието?), докато с мага мога са пусна магия през 2 екрана и тя със сигурност ще влезе.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Fri Mar 12, 2004 8:56 am

"force field" kazvash.. hmm dosta shte mi e trudno da te nadupcha togava... :? triabva da pomislia za niakoia druga iznenadka :D
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Fri Mar 12, 2004 11:28 am

termit wrote:... И най-важното - как ще се води боя? В Арканум ползвам само походов бой, никога не играя в релано време при битка. ...
Само така termit, търн моде рулс ... :) Обаче да знаеш колко "теологични" спорове съм водил от рода на: "Са ли гранатите в търн моде чййт или не" ... :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest