Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Thu Dec 22, 2005 11:18 am

Абе и аз отдавна точа зъби за тоя сериал, ама все отлагам, че не ми е много бърз нета и трябва да го тегля две седмици. Обаче ще се гледа, няма спор. Щом самият Мартин го препоръчва горещо, значи не е за изпускане :D

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Thu Dec 22, 2005 12:07 pm

Елейн, аз отдавна ти мрънкам колко ми хареса Rome :)
Актьорите, режисурата, костюмите - всичко това е на 6 според мен. Много интересно нещо, което ми направи впечатление, е фактът, че почти всеки епизод е режисиран от различен човек, а като цяло няма усещане за разлика.
Исторически несъответствия има, но ми се ще да го изгледам пак, за да ги изолирам по-добре :) Щото, например, на едно място някаква жена споменаваше как Атила като бил влязъл в Рим се леели реки от кръв :shock: Ако съм чула правилно и наистина е казала Атила, това е грандиозно противоречие - Атила така и не е "влязъл" в Рим, пък и цялата "Атилска" история е доста векове по-късно :)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Dec 22, 2005 12:24 pm

Ами Али, там е работата, че аз такова нещо ( за Атила иде реч ) не чух/прочетох никъде. Може би трябва да се гледа пак, за да проследя по-внимателно, но наистина не съм го чула.

Да, от един момент нататък забелязах, че режисьорите и сценаристите на всеки епизод за различни и че сериалът продължава да върви съвсем гладко - признавам си, ако не пишеше, че са различни нямаше да позная :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Dec 26, 2005 10:49 pm

Гледах тази вечер "Love actually", по БТВ, и да ви кажа много ми хареса. Едно такова мило и любовно ми стана, малко след Коледа, ама няма значение. А колко се смях :lol: All you need is love, тататата :mrgreen:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Dec 27, 2005 1:04 am

Само финалът хванах аз на компютъра на лелята, докато го гледаше и ми се стори сладко. А песничката ;) така ми се наби в главата, чe от онзи ден само си я слушам. Намерих си няколко варианта :), с единия поздравих за Коледа :) в съответната тема :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Jan 03, 2006 12:36 am

Днес почнах Carnivale, засега съм изгледал само 3 епизода и съм тотално запленен, разкошотия! Има невероятна атмосфера на нещо средно между Тъмната кула и Алвин Създателя, като в съшото време е адски оригинален и реалистичен, със страхотна визия и изобщо... Само да успея да разбера как да си пусна субтитрите на DivX player-а за широкоекранния ТV и ще е повече от супер.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 03, 2006 9:34 am

Ааа карнавала рулз. два сезона чист кеф, макар че бррр. тежък си е :(
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 03, 2006 10:13 am

Не е ли малко развлачен от един момент нататък? Аз не успях да го догледам, но хванах случаен епизод от новите и ми се стори, че няма много развитие. Може и да греша, разбира се...

Иначе началото наистина е страхотно, но този тип разкриване на мистериите на епизод по лъжичка в един момент вади душата на гледащия, когато се проточи :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jan 03, 2006 11:02 am

Свалила съм си го отдавна, още не съм го започнала обаче. Хм... май е време :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Jan 06, 2006 4:46 pm

Почивайки си м/у учене, днес изгледах първия еп на Densha Otoko (Train Man) и просто не мога да не споделя особеното емоционално задоволство, което този сериал ми донесе.
Става дума за японски сериал, който се води за един от най-добрите на миналата година и който от доста време се канех да погледна, но все не достигах дотам, а и откровено казано, не очаквах да ми допадне особено.

Историята е за един абсолютен във всяко едно отношение лузър - Цуйоши Ямада, който в метрото случайно среща 'любовта на живота' си, в лицето на Саори Аояма. С малката особеност, че не е като да е най-впчатляващият мъж в нейния. Той я спасява от гадните намеци и натискането на един стар пияница и след това си мечтае за нея. Което ме впечатлява повече е, как вкарват множество други съвсем дребни сюжетни линии, които се изразяват в нещастниците, които също като нашия главен не-герой (защото героичното в него може да се събере в една супена лъжица) нямат личен живот и прекарват времето си в chatroom и споделят мъките си. Пичът има най-неадекватното поведение на всички времена и фантазиите му са направо покъртителни. Да не говорим, че стаята му е пълна с Гъндами (това просто между другото), нещастникът е nerd & otaku във възможно най-лошия смисъл на думите.
Сериалът е доста особен, актьорската игра е съвсем различна от стандартното за американските сриали. Изобщо, може би е нужно известно привикване, но бих препоръчала на желаещите да дадат шанс на сериала.
О, да, ОР песничката много ми допада.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Lea
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Fri Jan 06, 2006 7:45 pm
Contact:

Post by Lea » Fri Jan 06, 2006 10:18 pm

Хм..наскоро гледах Тамара. Може би сте го гледали, беше наскоро в челните позиции на Арената. Доста интересен филм. Започва като поредния хлапашки-тийнейджърски филм, но в един момент започват бруталиите!!Хареса ми че е историята е свързана с магия, самия ритуал който прави Тамара и заклинанието са направени много добре. Оттук нататък си личи сценаристката хитрост, доста интересни моменти има..и един в който едно момче си отрязва ухото, после си реже езика, а после си забива ножа в едното око....Не ми се ще да ви разказвам много за да бъде интересно на тези които мислят да го гледат. Да кажем че си заслужава . ако нямате какво да правите и ви се гледа нещо не съвсем типично, дръпнете си го...а края ..е фрапиращ..е може би не баш фрапиращ но за секунда може и да застинете опулени пред екрана :)
no good without evil
no passion without fire

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jan 08, 2006 12:47 am

The Student Prince in Old Heidelberg(1927)

Прекрасен филм. Може и да е ням и от 1927г., но това никак не му пречи да е чудесен във всяко едно отношение. Не очаквах, че филм с толкова простичък и клиширан сюжет ще успее да ме впечатли толкова много, дори отчитайки факта, че е режисиран от един от най-любимите ми режисьори Ернст Любич. С две думи историята е за любовта между млад принц, наследник на трона на измислено германско княжество, и обикновено момиче, случила се в университетския град Хайделберг около 1900 г. Следва обичайната дилема между любовта и дълга, но е пресъздадена по много умел и въздействащ начин. Най- впечатляваща в филма е изключително умелата режисура на Любич, който убедително демонстрира, че наистина добрият режисьор умее да разказва ясно и точно и да въздейства дълбоко с минимално изпозване на диалог(т.е. надписи в случая :wink:). В филма има немалко комедийни моменти, показващи защо Любич е останал в историята като може би най-добрия комедиен режисьор със своето ненадминато чувство за момента и визуална изобретателност при пресъздаването на комичните ситуации. Но най-впечатляващото за мен беше развитието на обречената любовната история и емоционалното въздействие, което тя оказва върху зрителя, дори и той да се има за циник като мен.

Филмът е пълен с малки детайли, които са изпипани до съвършенство, и които го издигат много над типичната клиширана историйка с този сюжет. Norma Shearer в главната роля се представя отлично. Саундтракът, писан специално за възстановената версия на филма, е много добър иси пасва съвсем точно във всеки момент със ставащото на екрана.

Сега като го изписах всичкото това взех да се чудя защо го направих, защото ме съмнява някой тук (освен Амос) да има интерес към ням филм от 1927 г. Но пък знае ли човек, ако тук има и други фенове на нямото кино, настоятелно им препоръчвам този филм.

P.S. Пък и все пак филмът е качен на find-bg.com от yours truly (линкчето най-отгоре води натам), а аз качвам само хубави неща там. :D 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Fri Jan 13, 2006 11:38 am

Току-що гледах If Only.
Препоръката е да се гледа в компания и с много шоколад. Не че на мен ми помогна, но знае ли човек.
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Sat Jan 21, 2006 11:00 pm

Mдам Rome е много читав сериал, изгледах го с кеф...
А с If Only се пробвах вчера, ама не успях да го понеса - ужасна боза е - заспал съм някъде по средата на първия диск и тая сутрин директно го дилийтнах от харда :roll:

Между другото направи ли ви впечатление автентичната родопска песен в 4-ти епиузод на Carnivale?
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Feb 07, 2006 7:08 pm

Mar Adentro най-накрая се появи по кината в Пловдив (навреме, as usual, но по-добре късно...) и го изгледах. Прекрасен филм, от доста време не бях гледал на голяма толкова блестяща актьорска игра и толкова майсторска режисура.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests