Shadowdance #41 на линия ;)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Shadowdance #41 на линия ;)

Post by Moridin » Fri Aug 25, 2006 5:24 pm

И тъй, ето го след ваканцията и новия брой :)) Четете, забавлявайте се, хвалете, громете и т.н. и т.н. и т.н. и т.н. и т.н. (ок, олях се)

Ревюта
==============
Песен за Огън и Лед #4: Пир за врани (Дж. Мартин) - Трип, Демандред
Трите стигми на Палмър Елдрич (Ф. Дик) - Рандъм
Първият крал на Шанара: кн. 1 и 2 (Т. Брукс) - Ян
Dragonlance: Войната на душите - Дракони на изгубената звезда (М. Вайс и Т. Хикман) - Ян
За писането (Ст. Кинг) - Трип, Рандъм
Пространство (Ст. Бакстър) - The Dragon
Циркът на прокълнатите (Л. К. Хамилтън) - Ян
Митове за овъгления мрак (Я. Чолаков) - Рандъм
Предсказано, том 1: Черен Човек (В. Головачов) - Роланд
Сивите (У. Стрийбър) - Гибли
Вампирът Виторио (Ан Райс) - Аланна
Мравките (Б. Вербер) - Рандъм
Върховната тайна (Б. Вербер) - Рандъм
Обсебването на Елизабейл Крейл (К. Удинг) - Ян
Сказание за Сарамир #3: Воалът на властта (К. Удинг) - Волкос
Операция "Риба" (П. Копанов) - Рандъм
Игра на разум (Б. Калинов) - Рандъм

Станек
==============
Хроники на мъгливото минало: Историята на Пазителя Мартин - Ян

Филми
==============
Карибски пирати 2 – Роланд, Трип, Гибли
Супермен се завръща – Роланд, Амос
Match Point – Демандред
Класическо кино: Персона – Демандред

Евъргрийн
==============
451 по Фаренхайт (Рей Бредбъри) – Трип, Моридин, Демандред

Непреведено
===============
The Warrior Prophet (R. Scott Bakker) – Трип

Аниме
==============
hack://SIGN – Роланд

Профили
==============
Джеймс Кагни – Амос

Разкази
==============
Конкурс на Shadowdance 2 - първа партида
Каменният базилиск, част 1 - Пламен Глогов

Хумор
==============
Карибски пирати 2: 15-минутната версия – превод Гибли feat. Алексис

Статии
==============
За доблестните рицари, Пешо, Жужа, светия секстет и други неща от живота – Морвен
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 25, 2006 5:41 pm

Разгеле :). От къде мое си купа Станек в оригинал?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Aug 25, 2006 6:07 pm

Засега само ще кажа, че материала за Станек рулира. Отдавна не се бях смял така. :) За останалото ще пиша като го прочета по-внимателно.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Anomandaris
Commoner
Posts: 44
Joined: Sat Jul 29, 2006 6:48 pm
Location: Sofia

Post by Anomandaris » Fri Aug 25, 2006 8:34 pm

ХАХАХА спасихте ми 11 от най-добрите.Прочетох "Песента" останах без четиво,корицата на" Пазителя Мартин" ми хареса и аха да я купя(нищо не бях чул за този писател).Но както става във фентъзитата доброто победи и аз ще изпия парите :lol: Страшен анализ смял съм се с глас-браво!
А как щях да се прекарам....
Иначе броя доста го чаках,но определено си струва-хубави ревюта и статии ,само не мога да разбера какви са тези лавъри дето ги бъзикате-друг форум??
Остава въпроса обаче какво да си купя като ходя на почивка-няма ли някое добро книжле да ми утрепе 3-4 часа?

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Aug 25, 2006 9:57 pm

Първоначално Мартин замисля четвъртата книга с действие, развиващо се пет години по-късно от това на останалите три (кой да знае тогава, че книгата всъщност ще закъснее с пет реални години). После пък започва да пише без дупка във времевата линия, прологът му набъбва на 200 страници и той решава да го среже и да го пръсне из останалата част от книгата (не, че подобни колебания са спрели Джордан, доколкото знам, да си пуска книгите с 200-странични пролози). В един момент пък се усеща, че материалът, който е написал, е достатъчен за около книга и половина и недостатъчен, за да се разкаже цялата история, която е планирал да разкаже в една.
Материалът, който е написал щеше да стигне едва за половин книга, ако благоразумно и мъдро беше изтрил всички огромни, ненужни "джорданови" описания на бронята, щита, хералдическия знак, брадата, мустаците и т.н. на нам-си-кой, всъщност на кой ли не. Книгата ми е едно огромно р-а-з-о-ч-а-р-о-в-а-н-и-е, дори не я дочетох до края и бях до тук с Песен за огън и лед. След като кажи-речи всички фентъзи-писатели ни взеха нас, верните им читатели, за мезе, реших да не им давам повече шансове. Разочароват ли ме с 1000 стр. и 15 лв. - чао!
Чакам следващата книга на Ериксън, макар че Приливите не ми хареса особено. Това ще е единственото фентъзи, което реших да продължа да чета.

На Сивите, според мен, е дадена твърде висока оценка. Макар да не обичам да давам оценка в цифри, тази я оценявам с 4/10. ИСФ на Бард вече окончателно сдаде багажа и там излизат какви ли не боклуци. Поредицата Галактика в семейната ни библиотека съдържа къде-къде по-качествени книги от жанра.

P.S. Защо няма тема за Песента в бук форума или аз съвсем окьоравях и не я намирам? Виждам само 1 тема свързана с Песента, но тя е за секса във фентъзито. А тема за книгата като такава? :roll:
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Aug 25, 2006 10:40 pm

Хората решиха да пишат четвъртата книга на Мартин в сексуалната тема, а опитът ми да преместя постовете, дискутиращи я, в по-стария топик по темата не се получи поради някакъв бъг във форума, който омеша ппреместените постове.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 25, 2006 10:40 pm

пък и не заслужава отделна тема ;ррр
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Sat Aug 26, 2006 3:00 am

Броя на мене много си ми хареса - пълен с много интересни работи. Най-много ме грабнаха ревютата на "Пир с Врани" и Аниме ревюто на Рол, с което съм съгласен напълно.
@Рол Човек, как си изкарал 26 епизода, аз 8 едва издържам и ми иде да вия :twisted: :twisted: :twisted:
Имам и малко критика ...
Имам си Ghost in The Shell и Ghost in the Shell: Innocence на оригинални ДВД-та. Муахахахахахаха! (Пък аз си имам целия Бибоп, Акира и още кво ли не на оригинални ДВД-та, ае злобей ся :р – бел на Рол)
Това се показа на края на новините - вярно малко хумор, ама защо при новините? Да го бяхте оставили за редакционното поне. Въпроса не е за перфекционизъм ( I could care less) ама някак си не му отива на Шедоуденс...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Aug 26, 2006 12:28 pm

охохохо,вече потривам доволно ръчички какво ще се чете:))))
Image

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Aug 26, 2006 2:05 pm

Лелее, контраатаката по лавърската линия беше размазваща... ;-) Хубав брой. Кога ще доживеем до нови подобрения в дизайна?
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Aug 26, 2006 2:13 pm

Станек! Станек! Станек!

Целият брой ми хареса, но това просто застава на трона.

Обичайно ревютата на книги, непреведеното и филмите са ми най-интересни, така беше и сега(като изключим статията за Станек, която вече определихме за недостижим връх на броя). След малко ще почна разказите, а за всичко останало - поздравления!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Aug 26, 2006 2:16 pm

Daggerstab wrote:Лелее, контраатаката по лавърската линия беше размазваща... ;-) Хубав брой. Кога ще доживеем до нови подобрения в дизайна?
След ваканцията, и когато Сатурн изгрее над Обеля ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Sat Aug 26, 2006 5:42 pm

А защо не и снимки на книгите в всяко ревю? Списание е все пак - малко картинки няма да навредят. Иначе броят кърти в общи линии. На мен само не ми хареса Статията - препокриваше се (според мен) със Редакционното.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Mon Aug 28, 2006 12:43 am

Ян, ревюто за Станек е размазващо. Наистина ме озадачи преди да стигна до цитатите. Не че вече не се бях отказала да си я купувам след "прекрасната" извадка на сайта на ИнфоДАР, но все пак статията ми спести грешни пари.

Морви, поздравления за смелостта да пуснеш лавърската статия. :wink: Надявам се си се запасила с броня и чадър, щото очаквам лавърите да те обсипят с любоФ, в техния случаи - дъжд от л***а.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Aug 28, 2006 3:05 pm

Както обикновено, броят е на ниво. Статията за Станек е убийствена, но понеже я четох след редакционното и статията на Морви, ефектът определено беше притъпен.
Зарадваха ме многото ревюта, даже си направих списък с книги за четене - тъкмо напоследък бях изпаднал в нещо като читателска криза :wink: Липсват ми обаче Игрите и Тъмните Хроники - нищо ново ли няма за Хрониките?
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest