Краставиците и Толкин

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jan 18, 2004 11:14 pm

Drizzt Do`Urden wrote:На толкин просто му провървя с тия филми, иначе 80% от хората, които сега го знаят даже не бяха чували за него преди това...
Мда, и сега най-вече са чували за него... защото филмът дава само обща представа за книгата. И му провървя на Питър Джаксън, не на Толкин.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Jan 18, 2004 11:27 pm

И на мен ми провървя, нароиха се много надъхани толкинистчета, които да провокирам по форумите.:)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Jan 18, 2004 11:33 pm

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:27 pm, edited 1 time in total.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Mon Jan 19, 2004 10:29 am

Какво ви неправил Толкин бре хора? Всички сравнявали всяка книга с него? Еми нормално е все пак. Пък и за мен той си остава най добрия в жанра, точно защото си е нямал понятие че трябва да пише фентъзи, за разлика от много други които се напъват.
P.S. Дали да взема та пусна следните теми: 1.Доматите в творчеството на братя Уашовски и връзката им с Матрицата
2. Хари потър и кривите,правите и лютите чушки
3. Връзката между царската туршия и Междузвездни войни
и т.н.................... :twisted: :evil: :wink:

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jan 19, 2004 10:42 am

Er... не, определено няма нужда от такива теми...
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Mon Jan 19, 2004 11:27 am

Ghibli wrote:Neven_che, (как ще бъде съкратено това? :), тук хората, харесващи Толкин, сме поругано малцинство, затова се радвам на още една сродна душа :)
Ghibli, за съкращение - нев, невен, или просто невенче?
И аз се радвам тоже :)
мрън?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 19, 2004 12:14 pm

Всъщност за съкращението, тя е известна още и под партизанското име Нива_с_Коприва, тъй че може и така:РРРрррРРР
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Tue Jan 20, 2004 12:05 am

Ако Толкин знаеше бъдещете, убезателно щеше да се кримира. А сега, заради вас гадни садистични фенове, горкият човечец само се върти в гроба си - ту наляво, ту надясно. Обачееее... Гледайте да не вземе от много въртене да излезе и да тръгне да провери кой му причинява трупни страдания.
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 20, 2004 12:47 am

Ъх, ся признавам, че прекалих с чая по вечерно време, ма я пак кажи туй дет искаше да го кажеш, че нещо ми убягва:Р Почти колкото самата тема:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jan 20, 2004 10:01 am

Mi osnovnata ideq q che taka se vurti v groba, che moje da se izpolzva za podvodna sonda za neft zaradi gavrite s proizvedenieto mu napraveni ot PJ i naj-veche ot tova che ima hora deto gi haresvat.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 20, 2004 10:36 am

Еее, Драгън! Приятно си беше филмчето бе! Ти пък сега! Нямате угодия, н я м а т е! Нефтена сонда пък сега, да бе! Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jan 20, 2004 5:33 pm

Ми аз принципно съм съгласна, обаче не разбрах какво значи "кримиране"...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 20, 2004 5:37 pm

Morwen wrote:Ми аз принципно съм съгласна, обаче не разбрах какво значи "кримиране"...
Значи "кремиране". :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sat May 15, 2004 4:01 pm

Това, заради което ме дразни дядо Джони Рони Рюъли е, че след него навсякъде почнаха да изскачат елфи кат` плужеци след дъжд. И то поне да бяха елфи като елфи (вж. "Lords and Ladies"), а те се извъдиха едни гадни, мазни, самоуверени, зализани, всезнаещи типове, дето и не мрат на всичко отгоре. Ама така де - на мен от един Евгени Минджев ми се повдига, а какво да кажем за цяла БЕЗСМЪРТНА РАСА!
Madre de Dios!!!
Sancta Maria, Regina Suprema, ora pro nobis!

______________________________
Добавено 16.V.04 г.:
А за краставиците - пресни, хрупкави, с малко олио и оцетец, а за солта то се знае - соли се до побеляване, а оттам на вкус.
Last edited by Dilvish the Damned on Sun May 16, 2004 11:35 pm, edited 3 times in total.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat May 15, 2004 5:31 pm

Това, с което дразни Толкин, е г-н Блуум. Ху`у де, и елфите, и Злото, което е толкова изтъркано, че действително си заслужава едно trademark за наказание, и Фродо травестита, и светът, който се състои като че ли само от две нации ( да, да, чели сме Силмарилион, Недовършени Предания, всякакви възможни енциклопедии и т.н., да не вземете да ни нарочите в...в...невежество, бррр...което рано или късно ще се случи, но да не се отплесваме...просто натрапчивото впечатление, че в цяла Арда има два града и две граници не ще да ни остави ), и дразнещо нереалистичните герои, и....да, да, схванахте картинката. Но и на мен ми е тежко неясно защо Толкин се намесва във всеки трети разговор в интернет, и всеки двайсти на живо. Просто е безсмислено. Иначе, краставиците - обелени, сурови, без сол, захар или горчица. Просто мечта!

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest