"Как да се сдобием със спартански коремни мускули"

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 17, 2007 4:48 pm

То цикорията не прави Рокфорта по-малко мазен ;) Даже повече изяждаш така. Трее е яде.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jul 17, 2007 4:52 pm

И почти по повода - тазседмичното епизодче на Catena Manor :)

http://www.catenamanor.com/comics/07/20070716.html
Spoiler: show
Image
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 17, 2007 5:48 pm

Мекицата, Мор.

Мазнините забавят усвояването на въглехидратите, затова е по-добре да се ядат мазни въглехидрати, отколкото не толкова мазни. Примерно, един нискомаслен сладолед се усвоява доста по-бързо от кръвта, отколкото високомасления такъв, а това е едно от нещата, за които трябва да внимаваме ако не искаме да сме дебели.
Това, което ни прави дебели, противно на повечето мнения, не са мазнините, които наистина са доста калорични, но пък се усвояват от организма трудно, ами въглехидратите, чието усвояване е адски лесно, а поради това, че са навсякъде е много лесно да се прекали с тях. А с което се прекали и не се изразходи, знаете какво се случва - превръща се в мазнини и се натъпква в подкожието. И хоп, ставаме дебели.
Затова и американците тлъстеят с мощ, докато грухат щастливо обезмаслени въглехидрати от всякакъв тип и си въобразяват, че се хранят правилно.
Така че русата, Мор. Русата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jul 18, 2007 1:00 pm

Тенкс, Амели, това МЕЧТАЕХ да чуя :mrgreen:

п.п. За съжаление от гледна точка на плочките Алекс си е прав :( Нито едното не става. Процентът мазнини требе да е НИКЪФ.
This is it. Ground zero.

User avatar
Zheko
Adept
Posts: 212
Joined: Sun Nov 05, 2006 5:43 pm
Location: София

Post by Zheko » Wed Jul 18, 2007 6:54 pm

*намествам си очилата и си прочиствам гърлото*

Уважаеми мои...
Дебело подчертавам, че е изцяло противопоказно на всякакви диети и прочие щуротии да не се поемат абсолютно никакви мазнини. Това се отразява твърде зле на организма и е един от митовете, които е крайно време да се отрекат най-сетне. Защото както има незаменими аминокиселини (за които всички сте чували и това е похвално), така има и незаменими мастни киселини (които, за съжаление, не се радват на подобна популярност). Организмът на човека безусловно се нуждае от тях, а не е в състояние да си ги синтезира сам и единственият начин да си ги набавя е чрез поетите с храната мазнини.

Така че, в крайна сметка, човек не бива да се ограничава от нищо. Важното е всичко да се приема в разумни количества и пропорции и в нормален режим на хранене. Гладуването е почти толкова вредно, колкото и преяждането, с тази разлика, че от него се умира малко по-бързо.
Така че, няма нищо лошо в това човек да си хапне, както бутерка с шоколад, така и мекица със захар или сладко (от ягоди, малини, вишни, смокини, боровинки - сини и червени, череши - черени и бели, праскови и пр.). Несериозно е да се мисли, че от една 100 - 200 грамова мекица ще си качим 5 кила на задника. Лошото идва тогава, когато всеки божи ден си похапваме по 5-6 такива мекици и между тях се засолваме с тутманик и пържени картофки.
Прияло ти се бутерка - яж! Ако е една бутерка, чудесно. Ако е петата за деня, по-добре да минеш без нея.
Това е то. Важното е да има баланс. Няма ли баланс, не можеш да си добре, да се чувстваш добре, па ако щете и да изглеждаш добре (все пак, за това се отнася темата).
Отучете се от навика, когато не знаете какво да правите, да не правите нищо!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jul 18, 2007 10:35 pm

Жеко, за незаменимите мастни киселини доста хора знаем :) Проблемът е, че тях така и така си ги набавяш що годе с нормалната храна, докато една ВКУСНА мекичка, от която уви капе мазнина на едри парчаци, няма как да не влияе най-малкото на психиката ;р Вярно - няма да качиш пет кила, но разваляш дисциплината! А без дисциплина няма плочки, това е...
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 18, 2007 11:36 pm

Къртите плочки просто. То ако толкоз лесно ставаше само от ядене да съм 100 кила.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jul 18, 2007 11:47 pm

Точни ти трудно ше ги направиш (завид, завид), ма аз бех и над 100. :roll:

И направо да си беше лепнал в аватара една мазня микицъ, че съвсем да раздразниш админа. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 18, 2007 11:52 pm

Tва аватара ми е Tribute :mrgreen:. Иначе за ептен релеф следва ЯКО да се обезводниш, което нормален човек не би го направил.

Тва "звуци като бисери" малко нелепо звучи да ти кажа ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jul 19, 2007 12:02 am

Прав си за обезводняването. Затова е препоръчително човек да се налива с вода по време на гладни диети, което аз май пропускам. :roll:

Благодаря за критиката. Малко прекалено образно е, да, но всъщност имам предвид, че звуците "се разпиляват като бисери", което дава алюзия за "материалността" им. Ше го бутна, за да е ясно. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Zheko
Adept
Posts: 212
Joined: Sun Nov 05, 2006 5:43 pm
Location: София

Post by Zheko » Thu Jul 19, 2007 6:31 pm

Дисциплината се разваля от идеята, че си разваляш дисциплината, а не от това, че си си позволил една баничка, поничка или мармаладена кифла. Когато си втълпиш, че с изяждането на парче мазна пица от ъгъла на Витошка и Патриарха си разваляш дисциплината, така и става. Ако живееш с идеята, че яденето на кроасани с кашкавал от тия, дето се продават в Халите, няма да ти навреди с нищо, в случай, че го правиш от дъжд на вятър, то изобщо няма да ти повреди нито дисциплината, нито плочките. :lol:

А Кселос хич да не ми излиза с номера колко много ядял! :monkey: Знам го аз него... Поръча си няколко манджи, побутне оттук-оттам, каже "Не мога вече, преядох" и повечето ядене остави. :) Така че, взимайте пример от Кселоса!

Ако ства дума за истнско ядене, аз съм човека. Ама на мене си ми и личи... :popcorn: :D
Отучете се от навика, когато не знаете какво да правите, да не правите нищо!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Jul 19, 2007 6:45 pm

Zheko wrote: А Кселос хич да не ми излиза с номера колко много ядял! :monkey: Знам го аз него... Поръча си няколко манджи, побутне оттук-оттам, каже "Не мога вече, преядох" и повечето ядене остави. :) Така че, взимайте пример от Кселоса!
Zheko-san, ти си бил голем майстор начи!!!! Image
А иначе и аз съм много добро прасенце, макар че ми личи м/у наполовина и една четвърт!!! Image
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jul 19, 2007 6:47 pm

Zheko wrote:А Кселос хич да не ми излиза с номера колко много ядял! :monkey: Знам го аз него... Поръча си няколко манджи, побутне оттук-оттам, каже "Не мога вече, преядох" и повечето ядене остави. :) Така че, взимайте пример от Кселоса!
Виж, за това сме на едно мнение с Жеко сан. :lol: Изловиха Ксел-а.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 19, 2007 10:21 pm

Zheko wrote:Дисциплината се разваля от идеята, че си разваляш дисциплината, а не от това, че си си позволил една баничка, поничка или мармаладена кифла. Когато си втълпиш, че с изяждането на парче мазна пица от ъгъла на Витошка и Патриарха си разваляш дисциплината, така и става. Ако живееш с идеята, че яденето на кроасани с кашкавал от тия, дето се продават в Халите, няма да ти навреди с нищо, в случай, че го правиш от дъжд на вятър, то изобщо няма да ти повреди нито дисциплината, нито плочките. :lol:

А Кселос хич да не ми излиза с номера колко много ядял! :monkey: Знам го аз него... Поръча си няколко манджи, побутне оттук-оттам, каже "Не мога вече, преядох" и повечето ядене остави. :) Така че, взимайте пример от Кселоса!

Ако ства дума за истнско ядене, аз съм човека. Ама на мене си ми и личи... :popcorn: :D
Ееее Жеко ти твойте яденета НИКОЙ не мое да ги побере ;р Пък и аз в заведение не се тъпча, ма ше пускам сводка от обедите си подробна тука. Иначе тия пици на парче на Аптека са си световно известни :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 20, 2007 3:55 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests