Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Sep 21, 2007 10:44 pm

Не бе, даже на "Славейков" я няма :( . Оттам си взех първата и третата :) .
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 21, 2007 10:46 pm

На някои антикварни маси се намират понякога. Аз си ги взех преди година-две и трите за по 2 лева.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Fri Sep 21, 2007 10:46 pm

Сигурно я има по кашоните, само трябва да си упорит :roll: А ако случайно мернеш "Господаря демон" и "Създания от светлина и мрак" на Зелазни направо взимай и после ще ти дам парите :thumbsup:
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Sep 21, 2007 10:49 pm

Roland wrote:На някои антикварни маси се намират понякога. Аз си ги взех преди година-две и трите за по 2 лева.
Съдейки по списъка ти, не си ги чел още? Че да обсъдим.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 21, 2007 10:53 pm

Не съм, не. И не бързам. Чувам, че били и много зле преведени, свръх всичко друго.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Sep 21, 2007 10:56 pm

Свръх какво друго? :? Ясно, че имаш много други неща за четене, а и ги "къташ тия за черни дни", ма друго оправдание нямаш.

Преводът става. Само добри спомени имам, но ако тръгне да се дълбае, винаги може да изскочи нещо.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 21, 2007 11:05 pm

Хм из нета се въртеше и друга версия на "Мостът на птиците" още когато имаше сайт на Бари Хюгарт със загадките на драконовия ключ и се отваряха след разгадаване нови глави. Доста разлики има ама къде ли съм я загубил вече то тва си беше преди поне 5 години. Ся ако се сетя в кой последно ми бяха 3те книги. Морви или Петя?

Аааааа ето го събрано в Features http://www.barryhughart.org/ :twisted:

Ух как ше си го принтна ся тва да си чета уикенда ;)
"Li Kao," said the abbot, "you were born to be hung." 2
"Hanged," I said. 3
"I mean the gallows!" roared the abbot, who had turned quite purple in the face. He went on to say that the flaw in my character ran too deep to be explained by unfortunate parentage, and that in some previous incarnation I must have been a rabid jackal, or a scorpion, or even the notorious East Idiot Ruler of South Tsi. The abbot became rather upset as he reviewed the career of the notorious East Idiot Ruler of South Tsi.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Sep 21, 2007 11:17 pm

Ксел, сигурно говориш за една много ранна версия, там още няма Вол#10 даже, щото разказвачът е младия Ли. :mrgreen: Добре, че Бари е изчакал да поузреят нещата. Така се прави.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 21, 2007 11:21 pm

Мдам, ей там на сайта е ;). Ех, велики книжки са си.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Sep 22, 2007 10:47 am

Преполових втората книга от поредицата за Децата на Просперо на Джан Сийгъл и се изумявам от богато въображение в измислянето на фентъзи сетинг на авторката. Уж използва типични за фентъзито същества като гоблини, вещици и т.н. обаче е написано и измислено по такъв начин, че няма нищо общо със стереотипите в жанра. Стилът и на писане също е страхотен. Не мога да измисля нито една критика към книжките.
Поредицата ми харесва все повече и повече и даже почнах да се интересувам какви други книги е написала авторката.

А и Yan определено си прав. Поредицата не е детска. Може би се подведох по корицата и наивния стил с който беше написана първата част на първата книга (ама тогава Ферн беше на 12-3 години). :lol:

fantasy_fan
Scholar
Posts: 100
Joined: Sun Sep 02, 2007 11:07 am

Post by fantasy_fan » Sat Sep 22, 2007 11:32 am

Най-сетне дочетох "The Soldier Of The Mist"- завършва повече от интересно, но си личи, че е част от обширна поредица, а най-якото е това, че във всяка глава се случва по нещо важно(а също така и не знаеш съдбата на героя, докато например тази на Севериън от другото най-популярно произведение на Улф бе известна от самото начало).
(Изумих се на една сцена, в която Дионис е представен с черна кожа-ако не бъркам-и това е единственото нещо, сторило ми се грешка на автора- но може и да е направено нарочно, знам ли :) )

User avatar
K'RUL
Farmer
Posts: 50
Joined: Fri Dec 08, 2006 8:16 pm
Location: Malaz
Contact:

Post by K'RUL » Sat Sep 22, 2007 6:52 pm

Вчера започнах
Абарат-Дни на Магия Нощи на Война
His old enemies aren't sure whether they want to kill him, or talk to him and then kill him...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 23, 2007 10:47 am

Изчетох The Iron Dragon's Daughter. Като цяло съм много доволен, макар че от сюжета определено имаше какво още да се желае. Към края стана почти фантастика, но целта на Суонуик тук е била изграждане на фентъзи свят, достигнал сходно с нашето ниво на технологично развитие, и експериментът наистина е станал страхотно успешен :)

Сега ше видим сънуват ли роботите електроовце...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Sep 25, 2007 11:38 pm

Moridin wrote:Прочетох Пелевин ("Generation P"). Мнението ми е малко противоречиво - от една страна цялата постановка, сюрреализмът, няколко цитата/монолога, както и една-две гаври, са гениални. От друга, вероятно не схващам достатъчно от руските препратки, каквито ми се струва, че има доста, плюс това на моменти книгата доста влачи, леко оставя впечатление за безцелност и е с две идеи по-вулгарна от необходимото.

Все пак, дори само заради лекцията на духа на Че Гевара за рекламата и супер добрия сайкеделик с Вавилон и саруфа, определено препоръчвам да се опознае :)
Хахахах, добре дошъл! Иначе си прав - не му липсва известна доза... житейски цинизъм? :) Почти дразнещ на моменти. БТВ, има още няколко издадени тук, опитай

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Oct 01, 2007 3:26 pm

Свърших първата част от сборника с разкази наградени с Небюла и истината е че са прекрасни. Всичките, освен че са добри литературни произведения, си имат по нещо по-специално. Но моят любимец е последния - Полетът на Дракона от Anne McCaffrey. Макар че разказът на Зелазни (преведен като Вратите на лицето му, лампите на очите му), също ме впечали много. Аз много доволна!!!!
И сега сензацията на уикенд-а (за мен де). За 2 дена буквално глътнах Лявата ръка... на Урсула К. ЛеГуин. Страхотна книга, страхотна обстановка, прекрасен превод на испански (преполагам, понеже стилът беше много лек и зарибяващ)! Но най-вече някои идеи на ЛеГуин са напрво за 15 в десетобална система. Основната разлика м/у жителите на Зима и останалите хуманойди от Вселената, която и съставя, фактически, историята като такава - ми изглежда страхотно добре избранa и замислена. Размислите на авторката/Пратеника ме докоснаха и много ми допада атмосферата. Абе ВСИЧКО! Прекрасна книга!

Сега почвам първата книга от сагата за Ender от Орсън Скот Кард. Единствената която съм чела, но пък искам да прочета цялата поредица (5 книги), та повтарям първата. И после да прескоча на сагата за Сенките от същият автор (4 книги). Книгите на които, намерих безбожно евтино.
А после, чака Предавателят/Радиото на Дарвин.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 4 guests