Мъглата

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 27, 2008 3:38 pm

Какво се опитваш да кажеш в случая? И какво изобщо означава нестандартно кино?

Филмите, както и всички останали продукти, се делят по два параграфа:
добри - и недотам
и печеливши - и недотам
.

Това, което аз казвах, е че двете достойнства не са взаимносвързани и вината за това носи точно маркетингът. И вездесъщата тъпота на потребителя, разбира се. :)
Last edited by shayhiri on Sun Apr 27, 2008 3:41 pm, edited 2 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 27, 2008 3:39 pm

Делят се по още трилион други параграфи.

А Кловърфийлд е доста по-нестандартен като идея и реализация филм от Мъглата, с не по-лоша история и персонажи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 27, 2008 3:46 pm

Съгласен, знаеш. (Но имай предвид, че сме насред фенове на Мъглата, които хич няма да са доволни да го чуят. :mrgreen: ) Даже му бях дал 8/10 с/у седмицата на Мъглата.

Въпросът беше, че основният му маркетинг туул беше точно чудовището - от което така и не се видя кой знае кво. И че без маркетинг можеше да си е обикновен стрейт-ту-ДВД филмец с има-нема милион приходи.

Докато Мъглата (освен всичко друго) има ПО-ДОБРО чудовище, но никъде не го афишира. И съответно постигна доста скромни резултати.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 27, 2008 4:06 pm

Това предполага, че чудовището определя качеството на филма. Кловърфийлдът печели с документалната си визия и ЛИПСАТА На ясно показано чудовище. Мъглата има съвсем други цели. Откажи се от идеята, че ефектите определят филма и успеха му. В грешка си.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 27, 2008 4:27 pm

Бих бил, ако го смятах. :wink:

Смятам, както казах, че качествата на един филм (сценарият на първо място) определят дали е добър или не. Но че същите тея качества нямат голям глас относно тва дали филмът ше е печеливш или не. Маркетингът обикновено ги изпреварва.

И ти дадох нелош пример за тва. Кловърфийлд, колкот ще да е оригинален, е обикновено Би муви. Не му се полага и 1/5 от тва, което изкара. А и да се беше оказало, че не е добър - следиш ме - пак щеше да изкара горе-долу толкова. Защото маркетингът си беше свършил работата в аванс.

Колкото до принципите на същия тоз маркетинг, ти защо отиде на филма? Ама честно. Заради документалната визия или ВЪПРЕКИ нея? :P Прекарах сумарно 2 цели денонощия из Клови-форумите тогава и съм пределно наясно, че 99% от хората просто искаха да видят проклетото чудовище и пет пари не даваха за останалото, даже много се притесняваха, че нищо кой знае кво няма да им покажат. Маркетинг.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Apr 27, 2008 4:42 pm

Да, но Кловърфийлд имаше много специфична визия, идея и т.н. Реализацията му беше много добра. А всъщност и в сценария имаше много повече от b-movie, просто рамката беше такава.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 27, 2008 4:42 pm

Заради документалната визия отидох. Исках да видя как ще изглежда документално заснет филм с чудовище. Кловърфийлд не е би муви и който е искал би муви и му е било важно да види чудовището, е можел да си пусне Годзила вместо това.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun Apr 27, 2008 6:25 pm

Същото като при Рол. Просто исках да видя така нареченото "нов вид кино". И бях супер впечатлен. Въпреки че ме заболя главата. И даже отидох втори път на кино. Филмът е доста далеч от Би-муви. :wink:

П.С. И все пак това е темата за Мъглата. :evil:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 28, 2008 11:46 am

И аз го гледах най-сетне :)
Готин е. Бтв по повод половите определения - Мели май го хареса повече ;р

Финалът също ме изкефи. Да ви имам претенциите.
Spoiler: show
Като има клиширан финал - блаа стига с тия холивудски финали. Като има неклиширан - блааа самоцелно. Фак оф ;р Най-малкото финалът не виждам какво е развалил, най-много да издразни някого, но чак пък да развали впечатленията от филма, е меко казано абсурдно. И освен това Шайхчо, не моеш за единия филм да казваш, че е ок да представя "гадния живот", щото бил наджанров и класически (втф), а за другия - не ставало. За мен финалът си беше доста правилен, ако и може би не най-правилният възможен.
Все пак не мисля, че филмът е някакво особено проникновение. Като изключим добрите актьори и цялата линия с ПАЧАТА, останалото беше доста стандартно.
Spoiler: show
Освен това имаше твърде много дзвер, за да плаши насериозно и то все от класическите инсектоидни гнусотии (+ малко фтички). Изобщо откъм хорър филмът издиша тежко. Идеята за страха от тъмно (тук мъгла) и за страх от големи насекоми не е като да се е поизтъркала МОЩНО вече.
Мен най ме хвана яд за следния момент:
Spoiler: show
По едно време жената говореше как скакалците щели да се превърнат в скорпиони и т.н. рандъм Откровение-На-Йоан алабали. И когато я налазаи животинът, опашката му се изправи над главата точно като на скорпион. И бат ви Мор ЕСТЕСТВЕНО веднага си рече: Ха! Прекрасно! Виждат само каквото искат и от каквото се страхуват и ей сега филмът ще стане психопатски и езотеричен! Но не би, а освен това после се сетих, че така и така това вече го имаше в Сфера, та нямаше да е много интересно.
Това с Роланд беше края! Супер се изкефих. Само че що беше толкова стар и брадат, трябва да погледна пак корицата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 28, 2008 12:00 pm

Щото беше Клинт Ийстууд. Никва идея за причината обаче...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 28, 2008 12:05 pm

:shock: я пак
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 28, 2008 12:09 pm

Беше стар и брадат, щото лицето беше на Клинт Ийстууд, който е стар и... ъъ... понякога вероятно брадат. Поне на мен на него ми приличаше.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Apr 28, 2008 12:22 pm

Позата беше точно от някой от три филма на Серджо Леоне!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Apr 30, 2008 4:42 am

Жоро wrote:И освен това Шайхчо, не моеш за единия филм да казваш, че е ок да представя "гадния живот", щото бил наджанров и класически (втф), а за другия - не ставало.
Естествено че мога, г-н Панда. :) Нищо общо нямат двата. Няма лошо да прехвърляш живота във фикцията, стига да го правиш като хората. А основният грех на Мгливия финал е точно, че не е особено реалистичен (в пълен противовес на Старите Кучаци). :P И едва след тва: самоцелен, нелогичен и просто гаден.

И хич не му помага тва, че оригиналният край е по-добър. Винаги си личи като отрежеш главата на една история и пришиеш към трупа й друга. :wink: (I am legend, вижте темата. 8-) )

Иначе е ефектен, признавам. И добре изигран от Пънишъра.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 30, 2008 9:46 am

shayhiri wrote:А основният грех на Мгливия финал е точно, че не е особено реалистичен (в пълен противовес на Старите Кучаци). :P И едва след тва: самоцелен, нелогичен и просто гаден.
Съгласен с това, абсолютно.


За Аз съм легенда - трябва ли и теб да направим смешен двамата с Емо, или ще си прочетеш сам последните няколко страници от топика, м?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests