10 things I hate about you ...

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 02, 2008 5:48 pm

За хироуса:
Аз пък не съм съгласен- арта и графиката на Хироус 5 са перфектни. Много по зле беше четворката. В сравнение с повечето игри които се обсъждат в моментапо форумите (Уичър например) Хироус 5 си върви перфектно.
Изометричната камера си има- просто трябва да си я пуснеш от настройките.
Куестове, които могат да се разрешат само, ако намериш някое NPC на майната си (никой не ти казва кое е точно и къде да го търсиш) и изведнъж като говориш с него ти изскачат нужните реплики. Бонус точки, ако куеста би трябвало да може да се направи, без да търсиш точно това NPC. Пример: Gothic 2, когато трябва да закараш една овца в манастира на магьосниците. В смисъл, баси, там е пълно с ферми, и пред всяка блеят овце - защо можеш да си купиш овца само от една-единствена ферма - никой не ти казва къде да търсиш между другото, която е на ГЗ на скапания остров, и (бонус точки за ескортна мисия) трябва да закараш овцата обратно в манастира
Не съм съгласен ама изобщо- точно такива куести са основата на свободата да експлорваш играта. И овцата на Готик се намираше супер лесно между другото- просто няма начин да изпуснеш NPC което я продава.
Лично аз предпочитам сам да си разкривам и екплорвам света а мразя обратното - всичко да е линейно и голяма стрелка да те води към следващото нпц или куест- oblivion style.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Jun 03, 2008 10:24 am

За четворката - аз съм от малкото хора, които я харесват повече от тройката, за това няма да споря с теб за това дали е по-добра от 5 или не (за мен 5 е тройката + някои екстри, и 4 е най-добрата в поредицата). Определено не съм съгласен за перфектния вървеж - вярно, че моята машинка е стара, но все пак не е и зле - GeForce6600GT, и на стратегическата карта насича сравнително често, което е неприятно. А със заключена камера в изометрична перспектива можеш да пропуснеш някой ресурс, скрит за дърветата примерно.

За куеста с овцата - според мен точно този куест е обратното на свободно разглеждане на света. При толкова много ферми с овце наоколо, да има точно една-единствена, от която да купиш (при това защо не можеш примерно да откраднеш от някъде) си е абсолютно изкуствено ограничение, направено само за да си хабиш безсмислено игралното време. И съответното NPC явно не е толкова лесно за намиране, защото на мен ми отне доста време да попадна на него.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 03, 2008 10:35 am

Съгласен съм с термита и за двете точки.

Дали Х4 е по-добра игра, не знам, но определено е най-красивата в поредицата. 3Д-то просто ей така е ГОЛЕМО (и грозно) ЗЛО.
This is it. Ground zero.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1953
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Jun 03, 2008 1:24 pm

1. Много ме дразни умишленото увеличаване на размера на играта, за да изглежда по-внушително. Пример - експанжъна на LoTR Battle for Middle Earth II. Оригиналката беше 5 гб и експанжъна и той 5 гб(а не е stand alone). Добавя 1 раса и нови кампании, а съдържа сума ти ненужни файлове.

2. Супер мега гига клишираната история - Надига се древно зло. Ти си младия селянин някой си, който случайно се оказва сина на крал еди кой си

3. Игрите по филми. Не ги играя, но самото им присъствие ме дразни.

4. Зле направените кампании. Пример - Seven Kingdoms Conquest. Кампаниите са просто Skirmish мисии. История липсва.
There are no rules! I'm gonna get you!

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jun 03, 2008 2:05 pm

Martix wrote:1. Много ме дразни умишленото увеличаване на размера на играта, за да изглежда по-внушително. Пример - експанжъна на LoTR Battle for Middle Earth II. Оригиналката беше 5 гб и експанжъна и той 5 гб(а не е stand alone). Добавя 1 раса и нови кампании, а съдържа сума ти ненужни файлове.
еднослоен ISO DVD rip = 4.7GB независимо от размера на съдържанието :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 03, 2008 2:15 pm

Четворката смърди, та пушек се вдига.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 03, 2008 2:42 pm

Дали Х4 е по-добра игра, не знам, но определено е най-красивата в поредицата. 3Д-то просто ей така е ГОЛЕМО (и грозно) ЗЛО.
Хироус четворката е НАЙ- ГРОЗНАТА от поредицата и най- небалансираната - и това го казвам не само аз ами 90% от хироус феновете.
Хироус 5- Грозно зло друг- път - художника обра сума ти и награди точно за арта на хироус 5. Аз не познавам човек ( освен вас :wink: ) на който да не му харесва арта и графиката на хироус 5 а говоря за стари играчи които са започнали от 1 част.
За оптимизацията- засичането идва не от видео картата а от рама както ще потвърди Моридин- един приятел играе със FX5200 и му засича точно така както и на човек със 7800 при положение че и двамата са с еднакви компютри.
А на най- големите карти дори и тройката засича ако нямаш рам.


За овцата- това че някой си не го кефи един елементарен куест защото няма гооляма червена точка на картата не означава че е куеста е самоцелен или труден. Това че има овце навсякъде не означава че всеки е готов да си продаде овцете само защото някой иска да ги купи. Второ- за тоя който ти продава не само че ти казват ами те и пращат при него- няма как да го изпуснеш защото се намира до базата на наемниците които НЯМА как да изпуснеш.
Трето - пак го казвам- това което на един не се харесва на други хора (на мен и на тези които харесват готик) им се вижда реализъм и качествена игра.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 03, 2008 2:55 pm

Не вкарвай главни букви, щото си е лично твое мнение (и на рандъм "стари играчи"). Не знам откога естетичните вкусове станаха обективни категории.

Колкото до овцата - определено е нереалистично точно от някъв определен човек да трябва да я купиш, а от друг да не можеш (или поне да не питаш), а дали трудно се намира не знам.

п.п. не казвам, че графиката на Х5 е лоша, а че:
а) когато 3д-то е самоцелно (както тук) е зле и се получават грозотии (тук не са грозотии, но тва нищо не значи)
б) Х4 е много по-красив от всичко в поредицата
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 03, 2008 3:11 pm

Moridin wrote:Не вкарвай главни букви, щото си е лично твое мнение (и на рандъм "стари играчи"). Не знам откога естетичните вкусове станаха обективни категории.

Колкото до овцата - определено е нереалистично точно от някъв определен човек да трябва да я купиш, а от друг да не можеш (или поне да не питаш), а дали трудно се намира не знам.

п.п. не казвам, че графиката на Х5 е лоша, а че:
а) когато 3д-то е самоцелно (както тук) е зле и се получават грозотии (тук не са грозотии, но тва нищо не значи)
б) Х4 е много по-красив от всичко в поредицата
Не се само мое мнение или на "рандъм" стари играчи а на 90% от хората които играят хироуса и то редовно. Аз го твърдя като човек който се интересува редовно от хироус и следи сайтове посветени на хироус.
Можеш ли да кажеш кое точно не ти харесва в Хироус 5 в графиката?
Единиците, ефектите в битка, градовете, самата стратегическа карта, анимациите по стратегическата карта?
Колкото до овцата - определено е нереалистично точно от някъв определен човек да трябва да я купиш, а от друг да не можеш (или поне да не питаш), а дали трудно се намира не знам.
Добре де- като не си играл играта защо тръгваш да обясняваш дали е реалистично или не в конкретния случай при положение че в случая само този човек е овчар :lol: и поне 5 човека те пращат при него. То като всеки има компютър от нас да не би да си го продаваме на всеки срещнат който би поискал да го купи. В играта ако има реплика за овцата към всеки с овце след което човека казва че не продава и те праща при споменатия овчар със голямото стадо. Това че не ти го отбелязват с голяма червена стрелка не е проблем на играта.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jun 03, 2008 4:17 pm

Повечето арт на Х5 го бива, обаче графиката ненужно утежнява играта - вече беше споменато че 3д храсталакът редовно скрива по някой и друг ресурс. Верно, има там някаква светлинна аура, обаче по някой път и тя не помага. А отвратителната камера в ъндърграунда изобщо мисля да не я коментирам.

Същият проблем (със скриването на ресурсите от виртуалния храсталак) обаче май го имаше и в Х4 - просто там и въпросните се търсеха хептен по метода на налучкването. А и 4ката лично според мен (и доста други) имаше някои от най-грозно изглеждащите варианти на доста от съществата. А анимирането на всички обекти по картата ми се виждаше адски дразнещо.

С една дума и двете си имат адски много трески за дялане, чисто визуално.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 03, 2008 4:41 pm

Камерата си е камера- там съм съгласен! Спор няма че е кофти- но както каза армагедона и в четворката беше зле- и там не можеше да завъртиш камерата както в петицата.
Аз за графика говоря главно за арта на гардовете и единиците - и особено в битката- главно там може да говорим за графика при който и да е хироус.
А и 4ката лично според мен (и доста други) имаше някои от най-грозно изглеждащите варианти на доста от съществата. А анимирането на всички обекти по картата ми се виждаше адски дразнещо.
Ето за Моридин още едно мнение на стар играч защото именно тези неща имам предвид под грозна графика.

Абе за мене ако бяха оставили картата на тройката с битките и единиците от петицата щеше да е оптималния вариант :D

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Jun 03, 2008 4:43 pm

Специално отбелязах, че съм от малкото хора, които харесват Heroes 4, точно за да избегна ей този спор, който си заформихте тук.
Можеш ли да кажеш кое точно не ти харесва в Хироус 5 в графиката? Единиците, ефектите в битка, градовете, самата стратегическа карта, анимациите по стратегическата карта?
Най вече и преди всичко стратегическата карта и анимациите по нея. Излишно претрупана, излишно тежка, като цяло неудобна и според мен напълно самоцелно направена в 3D. Напълно съм съгласен, че единиците и градовете са страхотно нарисувани, а към тактическата карта съм по-скоро със смесени чувства. Но ако ще си говорим повече за това, по-добре да отделим нова тема само за Heroes. Що се отнася до старите играчи - започнах още с King's Bounty и не съм пропуснал нито едно заглавие от Heroes, така че не е като да нямам поглед върху поредицата. Системата, на която пускам, е AMD64 3000+ с 2 гъби RAM, ако това не е достатъчно за походова стратегия, има нещо много сбъркано в индустрията...
Добре де- като не си играл играта защо тръгваш да обясняваш дали е реалистично или не в конкретния случай при положение че в случая само този човек е овчар Laughing и поне 5 човека те пращат при него.
Минавал съм Готик 2 и като цяло ме накефи. Възможно е да е било бъг в моята версия, но никъде в диалозите с фермерите дори не съм имал опция да питам за овцете - така че до тук с Голямата Червена Стрелка. И Дори да е така, пак ще попитам - защо в игра, в която по принцип имаш огромна свобода на действие, не можеш просто да си чопнеш някоя овца от произволно друго стадо, примерно? Или да се попазариш с фермера, да речем?
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 03, 2008 4:54 pm

Специално за Термит- играл съм Готик поне 5 пъти и мога да се закълна че на във всяка ферма имаше опция да питаш за овцата- след което ти отговарят че нямат излишни овце и те препращат към овчаря. Сигурно при тебе се е получил бъг или си играл някаква ранна версия.
А пък на адона - добавиха опция да откраднеш овца (стига да не те хванат) така че и това оплакване отпадна оттам.
Иначе че във първата версия имаше десетки бъгове- така си беше :wink:

За хироуса- ами човека аз като кажа графика говоря за битките, градовете и единиците- за стратегическата карта съм съгласен :wink:
За исискванията- не знам - на мене не ми засича освен на най- големите карти - само там се чака за ход а пък съм с 1024 рам и 6600 видео. Странно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 03, 2008 4:57 pm

Направете си хироус тема и стига спамили тая :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 03, 2008 5:10 pm

Ти мани това, ми той и спорът е покъртителен. Нищо, аз съм доволен, че най-после видях(прочетох), че ЖИВ човек се кефи на 4 повече от на 3 :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests