Зловещата конспирация ТМ

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Какво е Световната конспирация?

Как к'во - зловещ юдео-масонски заговор, който цели да ни зароби всичките!
5
13%
Не бе, такъв, който вече ни е заробил!
6
15%
Абе ти не си ли гледал Zeitgeist?!
2
5%
Глупости са това, има само една световна конспирация и тя е срещу най-старата нация в света - Българската.
9
23%
Добра възможност за "прогресивни" писатели и режисьори да пристроят вилата на гърба на лековерни идиоти.
17
44%
 
Total votes: 39

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1948
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Feb 15, 2011 12:49 am

JaimeLannister wrote:А всъщност зергите копаят минерали на луната и скоро ще ни нападнат...
Е тука вече послъгваш. Всеки знае, че Луната е направена от сирене.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Feb 15, 2011 7:10 pm

Тая тема е безинтересна. Никой не се кара с никого :D .
Morwen wrote:На мен са ми много хем забавни, хем тъжни хората, които смятат, че вярвайки в някъв пълен абсурд са по-добри и по-осведомени от другите. В смисъл, те ще знаят, че на Луната не е стъпвал никой, пък нека другите овце си вярват. Те са различни от стадото. Те Знаят. Така могат да избията комплексите, че не са съвсем наясно с таблицата за умножение и че "стадото" не може да ги понася, понеже са тотални темерути.
Мисля че никога не съм го казвал и е силно вероятно никога отново да не го кажа, ама: +1 :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Feb 18, 2011 7:37 pm

dellusion wrote:Тая тема е безинтересна. Никой не се кара с никого :D
Нямаш проблем!
:mrgreen:
В действителност т. нар. "невярващи" в т. нар. "теория за световната конспирация" почти винаги имат доста мъглява представа в какво точно вярват т. нар. "вярващи" в нея. А в "почти" -то пък влизат онези, които нямат никаква представа за това. Дори мъглява.
Като гледам възможните отговори на анкетата - нейният автор изглежда е от вторите.
Защото това изобщо не е теория, а практика.
И не е конспиративна, а явна.
А "вярващите" в нея изобщо не са вярващи, а знаещи.
Българската нация не е единствното, срещу което тази явна практика е насочена, но е сред набелязаните мишени.
Проблемът е, че тази материя не можеш да я натъпчеш в два-три поста, които някой да смели между скайпа и мейла.
Ако някой не е чел Хенри Форд от една страна и Збигнев Бжежински - от друга, никога и хабер няма да си има за какво иде реч. А те са минимумът. Без тях не може.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 18, 2011 7:40 pm

Аз и двамата съм ги чел но пак не схващам

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Feb 18, 2011 7:41 pm

RRSunknown wrote:Аз и двамата съм ги чел но пак не схващам
Е, не говориш за "Моят живот и моите успехи", надявам се. :?
Виж, ако става дума за "Интернационалните евреи" и "Голямата шахматна дъска" - значи си минал първи левъл.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Feb 18, 2011 9:27 pm

:roll:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Feb 19, 2011 1:12 am

Знаех си, че пак онея проклетници с масурчетата ще се окажат виновни за глобалното затопляне и спадналите еректилни способности сред българските мъже между 40 и 60 години, които не им позволяват да завладеят света, както се полага по принцип!
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Feb 19, 2011 7:58 am

Eто, dellusion, скарахме се!:lol:
Morwen wrote:Знаех си, че ....
Знаеше? Че откъде?
Малко по-горе питаш защо онези, които ти се струват "вярващи" в онова, което наричаш "конспирация", живеят със самочувствието на знаещи. А вас имат за незнаещи. Отговорът е много прост: Представи си, че някой прочете 100 книги за историята Персия, а ти - нито една. Кой тогава ще знае повече за Персия: той - със стоте или ти - с нулата?
Видя ли? То няма значение за какво се отнася - дали за Персия, интегралните схеми, живота на белите мечки, юдаизма, световната политика - правилото е едно и също: който повече е чел - знае повече. Филмите много често биват несериозни. "Цайтгайст" е такъв - дело на алтерглобалисти. Знания се добиват с четене. Друг начин не е измислен. Ако ти измислиш - патентовай го!:lol:
А Хенри Форд определено не си е построил вила с паричките на лековерни читатели, нали?
Иначе човек може да оригиналничи, да се смее, да се подиграва, да недоумява, да обвинява, даже да се ядосва, но все едно - това по никакъв начин не го прави по-знаещ. Ако това действително е интересно за някого - като начало нека се опита да възприема нещата малко по-уравновесено.

Авторът на темата се притеснява за бъдещето на човечеството. Ами... аз имам две деца, ако той има по-малко - би трябвало да се притеснява за бъдещето, което той самият ще остави. И да не го мисли човечеството - то все ще се оправи някак.

Но защо изобщо в този форум се появява такава тема, след като е ясно, че никой не се интересува от нея?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 19, 2011 9:00 am

Минавам транзитно само да питам хората, които са по-начетени и знаещи, какъв е минималният брой деца, който трябва да сдобием, за да си осигурим безметежно съществуване? Кажете, да разберем ние бездетните към какво да се стремим.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Feb 19, 2011 9:08 am

Amelia wrote:Минавам транзитно само да питам хората, които са по-начетени и знаещи, какъв е минималният брой деца, който трябва да сдобием, за да си осигурим безметежно съществуване? Кажете, да разберем ние бездетните към какво да се стремим.
Едното няма връзка с другото.
А бездетните можете да се стремите към всичко, което се отнася до вас. Но бъдещето на човечеството определено не влиза тази графа.
Бездетните - особено ако останат такива, могат единствено да бъдат съжалявани.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Feb 19, 2011 9:12 am

А не е ли все едно и също статистически един да няма деца а друг да има 4.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Feb 19, 2011 9:25 am

RRSunknown wrote:А не е ли все едно и също статистически един да няма деца а друг да има 4.
Статистически - да. Но само що се отнася до бройката.
Статистиката обаче не е само числа. Тя отчита и националност, вероизповедание, образование и ред други неща.
Ако един българин (немец, французин и пр.) не създаде нито едно, а един циганин (арабин, пакистанец и пр.) ги начурди 7-8, че и 9-10 - как ти се струва бъдещето на човечеството? Защото това не е само бройка, а и гърла, имигранти, гласоподаватели. Или войници.
А колко неща пък не отчита стастистиката - ум ще ти зайде!
Но темата все пак е за световната конспирация. :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 19, 2011 9:41 am

Е, що? Нека я обърнем и на расизъм малко! От антисемитизма до него има една крачка и гледам, някои вече са я направили. После може и хомосексуалните да пообсъдим, макар че на мен ми втръсна да ги обсъждам, честно. Може и еволюцията да пооспорим. В тоя ред на мисли, да ви питам, цайс_оптик, сред 100-те книги, които сте чел, има ли такива на Ернст Мулдашев?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Feb 19, 2011 10:14 am

Amelia wrote:Е, що? Нека я обърнем и на расизъм малко! От антисемитизма до него има една крачка
Уверявам те, че крачките са много. Не съм расист, не съм бил и не мога да бъда. А и... сигурна ли, Амелия, че точно това, което ти влагаш в понятието "антисемитизъм" го влагат и набедените за антисемити? Ами ако говорите за различни неща?
Amelia wrote:Сред 100-те книги, които сте чел, има ли такива на Ернст Мулдашев?
Те не са сред 100-те. Те са в trash-a. Очен хирург може да се занимава с история точно колкото историк - с очна хирургия.
Това е другото нещо, за което недоумявам: как така когато ви попадне откровена безсмислица, в която би повярвал само пълен наивник - веднага обвинявате нарочените за "вярващи в световната конспирация", че вярват и в това?
Пробвай с Хенри Форд.
Щото пича е наел цял екип историци, политолози, социолози и теолози, въз основа на чийто изследвания да си напише коментара за... въпрос с неповишена трудност: коментар на какво е "Интернационалните евреи"? (можеш да питаш и чичко Гугъл)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 19, 2011 10:27 am

Може ли да ми бъде обяснено тогава каква е твоята оценка за бъдещето, в което пакистанци и араби (+ циганите) са завзели света? Поради това, че българите и немците са направили под две деца всеки и не са си осигурили бъдещето?
Може и дефиницията си за расизъм да дадеш, да видим кой на какво отговаря.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests