Тема за сънища

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 26, 2011 6:24 am

Ох, от цялата работа снощи епичната ми битка с торнадото беше най-леката част. :neutral: Останалото е идеална основа за хорър, кандидат за Оскар, но няма да ви го разказвам, за да можете да спите.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Tue Jun 07, 2011 9:47 pm

Strelok wrote:Понякога когато се събуждам имам чуството, че падам.
Това се нарича хипногогия, в твоя случай хипнопомпия(транзиция между будно и спящо състояние) и е напълно нормално. Надали има здрав човек, който да не е изпитвал същото усещане поне веднъж в живота си.

Радвай се, че не се събуждаш със спяща парализа, придружена с панически симптоми ежедневно в продължение на една година. За около 30 секунди до 1 минута си буден и не можеш да мръднеш нито един крайник, нито пък да дишаш. Не го пожелавам на никого, ако ще да е убиец или изнасилвач. Естествено, инцидентни случаи са поносоми. Това е може би едно от най-гадните неща, които ми са се случвали, може би с изключение на дереализацията.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 08, 2011 3:01 am

kalendarut_ska4a wrote:Радвай се, че не се събуждаш със спяща парализа, придружена с панически симптоми ежедневно в продължение на една година. За около 30 секунди до 1 минута си буден и не можеш да мръднеш нито един крайник, нито пък да дишаш. Не го пожелавам на никого, ако ще да е убиец или изнасилвач. Естествено, инцидентни случаи са поносоми. Това е може би едно от най-гадните неща, които ми са се случвали, може би с изключение на дереализацията.
Аз пък обожавам да ми се случва. :) Обикновено е съпътствано с някакъв страхотен сън.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Wed Jun 08, 2011 4:39 pm

Падането или парализата? :shock:

Щото ако е парализата, ти завиждам...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 08, 2011 6:16 pm

kalendarut_ska4a wrote:Падането или парализата? :shock:

Щото ако е парализата, ти завиждам...
Парализата. Не че не е гадничко, но то какво ли в тоя живот не е гадно? Просто парализата си те наказва директно. Изпитваш здрав смъртен страх, но знаеш, че няма да умреш. Приятно е in a sick way. :twisted:

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Wed Jun 08, 2011 6:53 pm

:D lol

Точно такъв подход използвах, за да я понасям - насилвах се да ми е приятна. Имаше ефект: накрая притъпяваш и не ти пука. Сега съм свикнал и не й обръщам много внимание освен да регистрирам присъствието й, ама не съм я овладял до такава степен, че да й се кефя. Особено както нямаш контрол над себе си... (дам control issues)

А по отношение на самонаказването, предпочитам да го правя, когато имам контрол върху себе си (или поне си мисля, че имам) :wink:

Спирам, че стана доста off-topic вече.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Jun 09, 2011 9:25 am

На мен ако ми се случи такова нещо - повече няма да спя :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Aug 28, 2011 10:36 am

Тръгва, значи, към философския факултет. По едно време се оказва, че неясно как съм се озовала на някакъв междуселски автобус номер 81 и спрях някъде в средата на нищото. Беше около Панчаревското езеро, което бе с размерите на средно голямо море. Всички пътища наоколо бяха блокирани и водеха наникъде, но имаше някакво заведение с хора в него. Опитах се да намеря откъде да се измъкна, тръгнах по пътечка, която рязко свърши някъде във водата. Там ме чакаше морско прасе - със зурла и прочие. Всмукна вода в зурлата и ме опръска, след което разпери криле и ми налетя, за да ме подгони и тогава видях, че всъщност е някакъв кремав тюлен. Оттам успях да избягам и попаднах в метрото, където имаше цели групи африкански студенти и системата за закупуване на билет беше доста квантова. Плашещото беше, че престарели бабички успяваха да си купят билети с помощта на някакви сюрреалистични машинки, но на мен не ми се удаде. После стана съвсем шантаво и за щастие се събудих.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sun Aug 28, 2011 10:54 am

Преди време сънувах, че се опитвам да вляза в интернет, но гугъл плюс не ми дава докато не се регистрирам. :shock:

Bernar
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Dec 18, 2011 7:37 am

Post by Bernar » Wed Mar 07, 2012 6:37 pm

Сънувах забавен сън - сестра ми е отворила ресторант, в който сервират ястия във формата на комунистически символи. А на стената се мъдри нещо като лозунг : "Да изакаме комунизма в канализацията, където е истинското му място". Много се смях на сутринта. Явно този сън беше плод на един наш разговор с нея във връзка с "репортажите" на Г. Марков. Странна работа са тия сънища.
Да! И в долината на мрачната сянка ако ходя,
няма да се уплаша от зло;

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 07, 2012 9:35 pm

Мдам високата температура и лекарствата за кашлица, както и промишленото четене, цъкане на уоу и гледане на безмозъчни анимета (граплър баки) правят странни неща с периодчетата на сън в който не се напъвам да си жуля въдухопровода. Пълен хаос и реалистични простотии, нищо запомнящо се де. Ако не ми беше толкова отнесено, може би щеше да има полза се аранжира в адванс някоя и друга полюция поне да видим става ли...
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests