Stephen King

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 24, 2004 12:25 pm

Т'ва "То", щом е същото, беше разцепено на 4 части, когато го даваха по Ефир 2. Един мой познат тогава отиде да спи при мама и не го беше срам да си признае:) Мина му чак на 4-та серия, дет паякът беше мнго смешен и просто страхът беше вече необоснован:))))
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 24, 2004 12:28 pm

Мда, паякът верно преебава нещата, ма първата част е мноу гадна.
And you can't dance with a devil on your back...

Bragir

Post by Bragir » Sat Jan 24, 2004 12:29 pm

Hm, men tiq bez misti4ni elementi po me kefiat, shoushenk, podpalwa4kata, murtwa zona, a drugite ne sa zle makar da ubiwa filma 2/3 ot atmosferata na dumite. do niakade me kefiat tomi knockers, keri, krisitn. (To e mnogo zle na serial). Seilmas lot i to nekak ne mu se warzah kolkoto na knigata.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 24, 2004 12:50 pm

Браго, Томинокърите беше много дебилно бе! Заедно с ония Ланголиери направо ме накараха да се възмутя как може да се дават сума пари да се правят такива филми, вместо да се вложат във фонд за спасяване на дивите слонове в Африка, честно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jan 24, 2004 1:50 pm

Честно казано, нямам никакво намерение да гледам филма по "То". 3 часа филм не би трябвало да стигне да се филмира и една пета от книгата както подобава.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jan 24, 2004 2:06 pm

Ще кажа за 18-ти път, че всъщност разказа "Шоушенк" е по-добър от филма, макар и с малко. А това, че сценаристът не бил чел разказа е абсолютно невероятно, би трябвало да е Нострадамус, защото 80% от нещата са съвсем същите. Точно подробностите бяха пообъркали малко и се пораздразних леко.
Обаче имам чувството, че същата тема вече я пообсъдихме в Book форума и не ми се повтаря. :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Bragir

Post by Bragir » Sun Jan 25, 2004 10:42 am

Е ти кво искаш Марфе, не са с голям бюджет май на Стивън Кинг филмите. Ма кво му е на ланголиерите. бтв има и екранизация по друга от новелите там - Лятото на разложението, там за нациста и лапето, ам не сам иа докопвал още. Иначе и ланголиерите не е зле. Слоновете да мрат, искам по "очите на дракона" аз.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jan 25, 2004 1:16 pm

За нациста и лапето не можах да довърша новелата, ужасно истински я е написал и просто по някое време се предадох. Ми то човек си има граници, мойте явно са бая по-плитко то на другите:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Jan 25, 2004 8:28 pm

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:32 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jan 25, 2004 10:31 pm

Не съм казал, че е преписван, но е повече от очевидно, че сценаристът е чел разказа внимателно, защото над 60% от нещата са същите, включително и разни подробности.

А останалото е въпрос на личен вкус кое от двете да предпочетеш, при мен лично основната причина е, че въздействието на великия финал се позагуби в филма, защото бях чел разказа нееднократно преди това и просто знаех какво ще стане.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 26, 2004 10:47 am

Е да, ама в разказа нещата бяха доста поразводнени и по-нелогични от на филма - ннапример се беше оказало, че нашият човек вече десет години си е бил с дупка в стената, но просто го било страх да я ползва, нямаше го момента с директора-изверг, който го прецаква накрая, а това беше един от силните моменти във филма, сцената в която въпросният кретен уби момчето-свидетел също не беше на линия, беше някак... размита в книгата - момчето идваше, казваше новината и после май го местеха в друг затвор ако се не лъжа, което просто не беше толкова впечатляващо. Да не говоря, че Ред в книгата верно си беше ирландец, та я нямаше и сцената, дето Анди пита Морган Фрийман "Защо ти викат Ред?" и той отговаря: "Може би защото съм ирландец." Някой са по-малки такива моменти, други са по-важни, но всичко това направи поне за мене филма далеч по-впечатляващ и внушителен.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2004 12:08 pm

Е що това е много яко психологически да имаш дупка в стената и да те е страх да избягаш...
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 26, 2004 12:26 pm

А бе аре ве! Ще седи там някакъв мъж, дет редовно го изнасилват и няма да си ползва прокопаната за целта дупка... Е, добре, съгласна съм, че по някое време претанаха, ама все пак си гниеш там в пандиза, няма жени, няма т'ва-онова, нали, ама няма да избягаш, ми ще те е страх да минеш през дупката! Хич не е логично пък, да не говорим, че все пак в разстояние на 10 години никой да не свари да разбере за тая дупка е ужасно недостоверно - това е затвор все пак, проверки правят, едно-друго... Във филма беше по-яко!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2004 12:37 pm

Е нали е изперкал бе! Нали вече не възприемал нормално Света Навън и т.н. Поне така съм чувал... та затова звучи ми мноу яко да те е страх да избягаш през дупката в стената, т.е. да те е още по-страх, отколкото от самия затвор...
Ся ясно, че ако я имаше през цялото време дупката, щеше да е нелогично, след като още не е изперкал, ма той бавно я е копал сигур, дълги години изнасилвания и бой и накрая да не смее да излезе. Супер красиво!
This is it. Ground zero.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Jan 26, 2004 1:48 pm

"Гимназията много прилича на затвора- сексът, който искаш-не получаваш, а секът, който получаваш..."

Из "Новакът":)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests