IE9 - THE EMPIRE STRIKES BACK

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
LCF
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu Jul 16, 2009 3:26 pm

Post by LCF » Sun May 08, 2011 1:35 pm

Имам един въпрос засягащ всички нови браузъри (ФФ, ИЕ и Хром поне): Как мога отново да си сложа лента, в която да виждам цялото заглавие на страницата в която съм?

Пример: сега се намирам в "Shadowdance :: Post a reply". В таба ми се изписва само "Shadowda...", понеже няма повече място. И никъде не мога да видя къде съм , освен ако не хоувърна с мишката за 1-2 секунди над табчето, тогава изскача пълното име на страницата.

Може би е страхотно дизайнерско нововъведение да се разкара излишния ред, ама като отвориш7-8 теми на мнение Х и си прочел по 6-7 мнения в първите 3, на четвъртата ти се иска да хвърлиш поглед на темата. Аз поне най-късно тогава имам нужда от кратко припомняне за какво иде реч, иначе ми е трудно да проследя темата като хората.

За повечето сайтове не е болка за умиране, но за форуми със структура на заглавието "Форум - Подфорум - (Подподфорум) - Тема", гаранцията, че не можеш да видиш бързичко темата е 100%. :(

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon May 09, 2011 11:38 am

Ммм, това не го ли пише обикновено в заглавната лента на прозореца?!
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 09, 2011 11:58 am

Ами всъщност всички нови версии на браузърите наистина вече нямат тайтъл бар :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon May 09, 2011 12:28 pm

Нямат title bar - имаш предвид title bar от тези на ОС/window manager-а, за които се закачат бутоните за системно меню и т.н.?! Хм, ще трябва да си boot-на пак Windows-а, за да видя за какво говорите всъщност; при мен с определено най-нов Chrome за Linux си имам title bar (защото window manager-ът ми иска прозорците да си имат title bar :)) и в него Chrome съвсем истински си слага пълното име на страницата. Ако говорите за някаква допълнителна лента, в която е имало името на страницата, различна от заглавната лента *на прозореца*, тогава извинявайте, но... ако говорите за заглавната лента на прозореца (тая с менюто Minimize, Maximize и т.н. и с бутончето X) и нея я няма... мдам, ще трябва да boot-на Windows, за да видя за какво става дума, но това ми звучи адски странно :)

Добавено: Яяяяя, действително значи таковата... Е, ми поне за Chrome като че ли има решение - едно бързо търсене за chrome no title bar намери http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 816AADPcIb - като първи резултат :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
LCF
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu Jul 16, 2009 3:26 pm

Post by LCF » Sun Aug 14, 2011 2:19 pm

Moridin wrote:Ами всъщност всички нови версии на браузърите наистина вече нямат тайтъл бар :)
Намерих го за файърфокса!!!

Стъпка 1: Активиране на лентата с менютата (файл, редактиране итн). Изчезва готиния оранжев ФФ горе вляво, появява се обаче рамка на прозореца в която пише къде си (както и допълнителен ред с менютата). Смъква визуалния "куул-фактор" с няколко степени, но ти улеснява много живота.

Стъпка 2 (опционална): Махане на тикчето пред "подпрозорците горе". Така става съвсем като в старите версии.

И двете стъпка се намират при цъкане с дясното копче в горната част на браузъра, над самата отворена страница. Понякога не става но с пробване на 2-3 места накрая изскача.
Barrel. Barley.
Stone and stave.
Wind and water.
Misbehave.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 06, 2011 12:55 pm

Тествам сега ФФ9 - 8 години по късно му оправят малоумията :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 17, 2011 2:50 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Dec 17, 2011 3:30 pm

Защо постваш това? Много тъпа картинка.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 17, 2011 3:42 pm

Защото мога.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Dec 17, 2011 4:10 pm

Луд ли, супер добра е картинката
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 03, 2012 11:02 am

Сложих си с StrokeIt mouse gestures. и мога да кажа че е толкова нехуманно бърз, че изобщо не ми се връща дори към хром 19. А на всичкото отгоре 10-ката е още по така. Само МС да направят нормален файъруол и съм вече с качен 8.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Tue Apr 03, 2012 11:44 am

Че какво им е на досегашните файъруоли? Всъщност аз знам какви са им проблемите, но ми е любопитно на теб как ти пречат :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 03, 2012 11:49 am

bsb wrote:Че какво им е на досегашните файъруоли? Всъщност аз знам какви са им проблемите, но ми е любопитно на теб как ти пречат :)
Основни два проблема - липса на нотификации на изходящо блокиране и възможност за слагане на ексепшъни през апи-та - а не ми се дебне всеки инсталър какво прави. А пък да сложа само през груп полиците за минава е грубо защото на мен ще ми е трудно да ги настройвам.

А от third party firewalls не могат да се инсталират лесно. Т.е инсталират се и син екран на смъртта.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest