Eurovision 2006

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Mar 15, 2006 9:39 am

Аз пък съм все повече на мнението, че България не трябва да участва в този конкурс, защото все повече лъсва пошлостта на родните ни музиканти и певци. Не знам кому беше нужно, но вчера слушах по радиото как не малка част от загубилите конкурса се изкарваха едва ли не репресирани, защото не са додпрали до първото място. Не знам защо, ама оставам с впечатлението, че голяма част от българските певци смятат, че ако отидат на този глупав конкурс, ще си осигурят кариерата до пенсия, и затова се борят със зъби и нокти. Всичко това все повече ме убеждава, че у нас истинските музиканти се броят на пръсти, а останалите са нищо повече от парвенюта.

Колкото до рок с народни мотиви, за мен все още първо в класацията си остава "Българи", едно парче на групата с може би най-оригинално име у нас - Ь.
This signature is not yet rated

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Mar 15, 2006 3:17 pm

zhivik wrote: Всичко това все повече ме убеждава, че у нас истинските музиканти се броят на пръсти, а останалите са нищо повече от парвенюта.
E, то не е като да сме уникални в световен мащаб с това явление. Каквото и да се разбира под истински музикант, не е това, което ще видиш по MTV. :) Но явно в БГ нещата са по-първични и всеки се опитва открито да плюе по останалите и да търси заговори срещу светата си особа (няма да се учудя ако някой от тези "творци" открие, че тамплиерите или масоните са намесени в конспирацията срещу него), което е доста трагикомично. Така се карат, че ще рече човек, че Нобелова награда или Оскар ще им дават, плюс няколко миларда в кеш и вечен живот, а не просто ще са финалисти на някакъв си конкурс, на който вероятно ще се изложат. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Mar 16, 2006 9:31 am

Под истински музикант разбирам този, който работи здравата, издава албуми, а не един-два сингъла на година, и прави концерти, а не свири всеки вторник (или друг ден от седмицата по избор) в кварталната кръчма (или клуб, както го наричаме тук). Освен това, нормалните музиканти обикновено успяват да привлекат вниманието към себе си с музиката си, а не с глупави PR изяви или изфабрикувани скандали. Съжалявам за сарказма си, но напоследък си мисля, че дори и количеството на издаваната музика от нас да се увеличава, качеството върви само надолу. Ако наистина конкурсът за "Евровизия" е най-доброто, което нашата музикална сцена може да предложи, значи нещата са по-трагични и от средата на 90те, когато почти нищо родно не се издаваше или пускаше по радиото.
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 16, 2006 10:26 am

Е извинявай, току-що описа Хиподил, които СА истински музиканти ПЪК :P

(е, те издават албуми и не са хай-лайф де, така че простено да ти е :P )
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 16, 2006 10:48 am

Аз да си трая май, а?

Е иска ли питане? :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 16, 2006 2:25 pm

Между другото, на мене Гепи много ми хареса:) Но първия кръг га бяха онея 24 недоразумения (тоест по-скоро двайсетина недоразумения, тук-таме имаше поносими работи) директно се класираха за най-смешните видеоклипове. Мале му и нещастниците, дето ги бяха събрали! Ма как може такова нещо?! Васил Петров да го коментирам ли?! Оня дедо с оная Ейнджъл?! Онези лели с черните Орфеи, подскачащи рап на фона на български фолклорни мотиви? Вики от Мастило с рокличката до над пъпа, която се кекереше и мяташе виме по сцената като да й зависи живота?

Аз бих предпочела Гепи да иде, в интерес на истината, ма поне Мариана пее, ако не друго, пък и песента й не е чак като бозата на "Каффе", така че вероятно тоя път няма сме последни в класацията :oops:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Mar 16, 2006 4:28 pm

Съгласна с Марфето по всички точки :lol:.

Марф, ти оцеля ли след Шу?
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

$eifer
Commoner
Posts: 33
Joined: Mon Dec 19, 2005 12:30 am

Post by $eifer » Thu Mar 16, 2006 5:23 pm

Марианчето пее,ама песента ...абе 4 минути след нея,вече не помнех ни мелодия,ни текст,тоест малко безлична ми се видя. Лично мнение. бтв,понеже не можах да гледам,да ви питам,как беше изпълнението на Ивайло,разбрах,че някаква италианка му правила песента и въобще доста се шумеше

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Mar 16, 2006 6:25 pm

Moridin wrote:Е извинявай, току-що описа Хиподил, които СА истински музиканти ПЪК :P

(е, те издават албуми и не са хай-лайф де, така че простено да ти е :P )
Ама аз не виждам защо Хиподил да попадат в определението ми за парвенюта - за мен са си много яки, имам всичко което някога са издавали, а и освен това са от малкото на брой групи напоследък които са свирили навсякъде в България. Може и да не го раздават много сериозно, ама то просто музиката им е такава, а освен това никога не са се смятали за нещо велико, за разлика от много други. Освен това трудно може да се каже за група, че е пълна с парвенюта при наличието на такива класики като "Клиторен оргазъм" или "Малка грацка" например ... :twisted:
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 16, 2006 8:47 pm

Е предполагам, че срещу тва със свиренето по кръчмите възроптах :)
Иначе gimme five :D
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 17, 2006 1:12 pm

Марф не се чувства особено оцеляла :? А песента на Мариана ми влезе в главата още първия път като я чух, не като да не й запомних мелодията, да вметна само :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Thu Mar 23, 2006 12:08 am

Аз направих мъничката грешка да отида на финала :( Та даже не знаех к'ви са песните и като цяло бяха егати ужаса!!! Трябва да има по хубави български песни от тези!
А Ивайло беше ок, принципно има много силно излъчване, просто като се появи на сценичката и спечели публиката. Което си е record за мен, като се има предвид че аз такива индивиди не 'Аресвам особено, определено ми въздейства (леко). Но песента си беше леко скучничка...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu May 18, 2006 12:59 pm

Та така - знам че принципно никой не го вълнува толкова, но имам принципно предложение за полуфинала на Евровизия довечера. Тъй като един от участниците е финландската група Lordi, която ако не се лъжа съвсем не е непозната на членовете на този форум, предлагам с дружни усилия да гласуваме за тяхната песен, ако не друго, поне за гавра с въпросния конкурс. Мен лично много би ме израдвало ако те спечелят, колкото и да е невероятно :twisted:
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu May 18, 2006 1:06 pm

аз съм за :твистед:
Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 18, 2006 5:49 pm

Ский са, не обещавам, че ако си харесам песничка няма да гласувам за нея. Ако всички са бози - ОК:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest